Predstavitev meseca Februarja 2005 - Iztok

Predstavitev akvarijev po mesecih

OdgovorNapisal/-a Iztok dne 07 feb 2005 2:13

Dark, hvala.
Preprosto - pošlji mail kdaj prideš. Vljudno vabljen, ter tudi ostali!!!
Tudi jaz, ko bom šel kaj v MB se bova dogovorila da te obiščem - OK.

LP IZTOK
Uporabniški avatar
Iztok

Št.: 33
Kraj: Poljčane

OdgovorNapisal/-a Iztok dne 07 feb 2005 2:42

Aleksander Napisal/-a:Torej je zeovit terjal žrtve tudi med ribami

Ja, lahko bi tako rekel, predvsem zaradi zeosistema sem poskušal hraniti manj, kar se je tudi pokazalo - malenkost boljše korale in dosti slabše ribe. Zato poskušam najti nekakšno sorazmerje. Bomo videli - bom poročal.

O zeovitu, bom kaj več napisal pod njegovo rubriko.

LP IZTOK
Uporabniški avatar
Iztok

OdgovorNapisal/-a Dark dne 07 feb 2005 2:48

Aleksander Napisal/-a:Torej je zeovit terjal žrtve tudi med ribami. Sam imam srečo, da sem vse stvari testiral z manjšo dozo, kot je bilo priporočeno. Tudi moj Zebrasoma Scopas je shujšal. Ponovno hranim vsak dan.

Ribe hranim dvakrat dnevno in od postavitve imam v akvariju odlične parametre. Tudi z barvami koral sem zadovoljen. Vzrok stabilnega akvarija je nekje drugje....
Uporabniški avatar
Dark

Št.: 1477
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Dark dne 07 feb 2005 2:49

IZTOK Napisal/-a:Dark, hvala.
Preprosto - pošlji mail kdaj prideš. Vljudno vabljen, ter tudi ostali!!!
Tudi jaz, ko bom šel kaj v MB se bova dogovorila da te obiščem - OK.

LP IZTOK

Dogovorjeno! Se vidimo...
Uporabniški avatar
Dark

Št.: 1477
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Iztok dne 07 feb 2005 3:02

bojanD Napisal/-a:Iztok, samo opozoril bi , da tista rdeča spužva ni spužva, ampak kozolnjak (strunar)

Res je, da nisem vedel točno kam spada. Ali med spužve ali kaj drugega?
Najdel sem jo na globini 7 metrov pod veliko skalo.Zadeva zgleda kot cevkasta spužva zelo lepe rdeče barve in jo je kar težko najti. No zdaj ko vem kaj je, bom malo pobrskal po internetu. Hvala za informacijo!

Še to. Tudi ti si sokrivec, da sem se odločil za morsko akvaristiko, ko sva z Andrejem prišla pogledat tvoj akvarij. Takrat sem si zabil v glavo, da tudi jaz bom imel podoben akvarij in želja se mi je uresničila in mi ni niti malo žal.

LP IZTOK
Uporabniški avatar
Iztok

OdgovorNapisal/-a BojanD dne 07 feb 2005 11:05

IZTOK Napisal/-a:
bojanD Napisal/-a:Iztok, samo opozoril bi , da tista rdeča spužva ni spužva, ampak kozolnjak (strunar)

Res je, da nisem vedel točno kam spada. Ali med spužve ali kaj drugega?
Najdel sem jo na globini 7 metrov pod veliko skalo.Zadeva zgleda kot cevkasta spužva zelo lepe rdeče barve in jo je kar težko najti. No zdaj ko vem kaj je, bom malo pobrskal po internetu. Hvala za informacijo!

Še to. Tudi ti si sokrivec, da sem se odločil za morsko akvaristiko, ko sva z Andrejem prišla pogledat tvoj akvarij. Takrat sem si zabil v glavo, da tudi jaz bom imel podoben akvarij in želja se mi je uresničila in mi ni niti malo žal.

LP IZTOK

Iztok, hvala za te besede, nisi edini na tem forumu :P
Tista jadranska žival se imenuje Halocynthia papillosa in zraste v naravi do 12 cm. Spada v družino kozolnjakov, red Stolidobranchiata in v poddeblo plaščarji - Tunicata .
Uporabniški avatar
BojanD

Št.: 494
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 44; morska 38 let

OdgovorNapisal/-a Jasenka dne 07 feb 2005 11:58

IZTOK, zelo lepo! :D
Sviđa mi se kako si slikao i postavio razvoj pojednih koralja tokom mjeseci! U svakom slučaju, lijepo je vidjeti uspješan akvarij kao što je Tvoj! :D
Uporabniški avatar
Jasenka

Št.: 305
Kraj: Zagreb

OdgovorNapisal/-a Marko dne 07 feb 2005 12:50

Iztok, čestitke za lep in uspešen akvarij ter za informativen opis. Že več let se pripravljam, da bom v morskega spremenil podobno velik akvarij kot ga imaš ti, zato sem tvoj prispevek prebral s toliko večjim zanimanjem. Med drugim so tvoje izkušnje s hranjenjem zelo poučne.

Mene zanima, zakaj uporabljaš dva penilnika? Kako si z njima zadovoljen?

Tudi tvoje podvodne fotografije z digitalnim "trotelzihrom" so res dobre. Ali si se potaljal na vdih? Jaz bi si želel, in verjamem da se bodo mnogi drugi člani strinjali, da nam svoje izkušnje s podvodno fotografijo opišeš v kratkem članku za sloreef.com! Te stvari so že skoraj smešno poceni, in kar veselim se že slik, ki jih bodo prinašali domov naši člani s počitnic na koralnih grebenih.
Uporabniški avatar
Marko

Št.: 147
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a TimberHoffWandy dne 07 feb 2005 13:06

Meni se okoli 60.000SIT, kolikor stane ohišje za podvodno fotografiranje za model Canon PS A80 ne zdi ravno smešno poceni. Po drugi strani pa mi je žal, da ga nisem kupil, ko sem se odpravljal na Maldive.
Uporabniški avatar
TimberHoffWandy

Št.: 684
Kraj: Kranj
Izkušnje: od 2002 =>

OdgovorNapisal/-a Marko dne 07 feb 2005 13:11

He, he, T'Wandy, pa si kdaj videl, koliko stanejo ohišja za SLR fotoaparate? Ali zgolj ohišja za "trotlziher" aparate od uveljavljenih proizvajalcev kot je recimo Ikelite?

Če imaš možnost, da ti Canonovo ohišje kdo prešverca iz Amerike, stane tam manj kot 200 dolarjev.

In sploh, kaj pa je to 60 jurjev za koralnega akvarista? :D
Uporabniški avatar
Marko

Št.: 147
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a Iztok dne 07 feb 2005 23:34

jasenka Napisal/-a:IZTOK, zelo lepo!
Sviđa mi se kako si slikao i postavio razvoj pojednih koralja tokom mjeseci! U svakom slučaju, lijepo je vidjeti uspješan akvarij kao što je Tvoj!

Jasenka, hvala!
Slik še bo več, samo da korale zrastejo! :lol:

LP IZTOK
Uporabniški avatar
Iztok

OdgovorNapisal/-a Iztok dne 08 feb 2005 0:22

Marko Napisal/-a:Mene zanima, zakaj uporabljaš dva penilnika? Kako si z njima zadovoljen?Tudi tvoje podvodne fotografije z digitalnim "trotelzihrom" so res dobre. Ali si se potaljal na vdih? Jaz bi si želel, in verjamem da se bodo mnogi drugi člani strinjali, da nam svoje izkušnje s podvodno fotografijo opišeš v kratkem članku za sloreef.com!

Najprej sem imel samo Aquamedic penilnik, ki deluje kar solidno toda za moje pogoje ni zadosten ,zato sem se po dolgem premišljevanju odločil še za nakup novega H&S 150. Ja, od tukaj naprej pa so se pogoji v akvariju izboljšali za 30%, predvsem SPS korale so mi verjetno kar hvaležne.

H&S penilnik je zelo dober in bistveno boljši od Aquamedic toda tudi ta še kar nekaj "naskima", ampak iz tedna v teden manj, tako da ga bom počasi odstranil.

Mislim, da so slike kar dobre in ko primeš podvodno ohišje v roke vidiš, da je kar vredno teh 60.000 sit.T'Wandyu je lahko kar žal.
Vse na vdih in tudi do 15 m, če je potrebno.
Kaj več bom napisal v članku kot si priporočal.(V kratem)
Uporabniški avatar
Iztok

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 08 feb 2005 3:04

Kakor sem napisal smo avtorja akvarija meseca zaprosili za dodatne slike. Slike smo sicer dobili, vendar so še vedno v "srednji" ločljivosti razreda 640x480pik.

Kljub temu je novih 23 slik, ki se nahajajo na koncu v zadnji tabeli.

Slike iz potapljanja v jadranskem morju bomo objavili posebej v posebenm članku skupaj z opisi.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8771
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 12 feb 2005 11:17

Iztok, koliko pa je trenutno velik Coris gaimard ? Kako hitro ta ribica raste ?
Ali veš, da vse ustnače rodu Coris zrastejo v prave velikane in sodijo poleg morskih psov med največje ribe, ki živijo ob koralnih grebenih. Coris gaimard (Clown wrasse) po podatkih iz literature zraste do 1,5 m.

Popravek navedbe "riba doseže le velikost 45cm in ne 1,5m"
Zadnjič spremenil Bojan, dne 13 feb 2005 18:50, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 12 feb 2005 11:51

Aha, to je tista zverina, ki jo prodajajo tudi v Mr. Pet?
Uporabniški avatar
Romunov

Št.: 1428
Kraj: Sv. Vid nad Ljubljano

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Predstavljamo akvarije