proizvodnja koral IsshREEF

Re: proizvodnja koral IsshREEF

OdgovorNapisal/-a Lili dne 16 jan 2012 13:36

james.7 Napisal/-a:
Osebno sem gnojilo za rastline v svojem bivšem sladkovodnem uporabila samo enkrat, že po par odmerkih sem se soočila z zelenimi nitastimi algami in sem dodajanje ukinila.

...ni tako enostavno ne...

Tako kot pri izboru in doziranju raznih pripravkov je potrebno biti pazljiv tudi pri izražanju.
Torej popravljam - enkrat samkrat sem nabavila gnojilo za rastlinski akvarij in poskusila z doziranjem......

Sicer pa vsem želim lep sončen dan, osebno bi ga raje preživela v naravi kot na delovnem mestu :(

L.P.
Uporabniški avatar
Lili

Št.: 322
Izkušnje: akv.7/morska 01.07.2011

OdgovorNapisal/-a james.7 dne 16 jan 2012 17:14

...moj komentar se je nanašal na to da pri doziranju ne "hranimo" samo to kar želimo, zato sem napisal da ni tako enostavno samo zlivat noter!...hranimo tudi čene drugega alge ki so v akvariju in ne dvomim da noben akvarij jih nima! in alge rastejo zelo hitro in zato jih lahko imaš že drugi dan pouhn akvarij! tako kot si ga imela ti...
tudi sam pričakujem da če že bom poskusi s tem se bodo alge zelo razrasle!

...bi pa te prosil da drugič v miru prebereš in razmislš kaj sploh hočem povedat in potem odgovori ali pa komentiraj moj komentar! in ja ne da na koncu se opravičuješ in pišeš nerazumljive stvari!
Hvala!

L.p.
Uporabniški avatar
james.7

Št.: 211
Kraj: Nova Gorica
Izkušnje: akv .99, morska 2008

OdgovorNapisal/-a Borut dne 16 jan 2012 17:26

...lahko bi odprli kar novo temo glede tega, kaj pravite?

Zalaj bi odpirali novo, če jo že imamo... "Zeovit"... :D :D samo, da tokrat DIY Zeovit... :D

"Ribice kupite, fantje in dekleta.... ribice, ki krasijo akvarije...." :D in , da ne bi več kdo napisal, da imam preveč rib. :twisted: :D
Uporabniški avatar
Borut

Št.: 3224
Kraj: Ajdovščina, Selo
Izkušnje: Morska akv. od 2001

OdgovorNapisal/-a james.7 dne 16 jan 2012 17:32

hja ce temu ti tako praviš :)
Uporabniški avatar
james.7

Št.: 211
Kraj: Nova Gorica
Izkušnje: akv .99, morska 2008

OdgovorNapisal/-a Borut dne 16 jan 2012 17:35

james.7 Napisal/-a:hja ce temu ti tako praviš :)

james.7 ti kar odpri novo nit, zelo dobrodošlo....verjetno se bo o temu še veliko pisalo.
Jaz sem samo navedel dejstva.... :)
Uporabniški avatar
Borut

Št.: 3224
Kraj: Ajdovščina, Selo
Izkušnje: Morska akv. od 2001

OdgovorNapisal/-a Lili dne 16 jan 2012 17:57

james.7 Napisal/-a:...moj komentar se je nanašal na to da pri doziranju ne "hranimo" samo to kar želimo, zato sem napisal da ni tako enostavno samo zlivat noter!...hranimo tudi čene drugega alge ki so v akvariju in ne dvomim da noben akvarij jih nima! in alge rastejo zelo hitro in zato jih lahko imaš že drugi dan pouhn akvarij! tako kot si ga imela ti...
tudi sam pričakujem da če že bom poskusi s tem se bodo alge zelo razrasle!

...bi pa te prosil da drugič v miru prebereš in razmislš kaj sploh hočem povedat in potem odgovori ali pa komentiraj moj komentar! in ja ne da na koncu se opravičuješ in pišeš nerazumljive stvari!
Hvala!
L.p.

Seveda sem razumela komentar, želela sem biti pa še ekstra natančna - ker ponavadi enkrat ni nobenkrat, od par odmerkov so bile pa nitaste zelene alge :!:
Sploh si pa napisal da ni tako enostavno, to je bilo pa tudi vse. Super da si se malo bolj razpisal.

L.P.
Uporabniški avatar
Lili

OdgovorNapisal/-a Isshino dne 16 jan 2012 23:46

Borut oziroma en od adminov naj tole solato prenese v debato v kemijskem forumu
Uporabniški avatar
Isshino

Št.: 721
Kraj: Ajdovščina
Izkušnje: 30 let, morska 25 let

OdgovorNapisal/-a Lili dne 17 jan 2012 20:14

Isshino Napisal/-a:
Skimmer Napisal/-a:Živjo,
zanima me ali prodajaš tudi frage velikosti kot jih imaš sedaj v gojilnici ali jih boš šele ko bodo le-te zrastle.
lp

Prodaja se bo začela ko bom pridobil vse dokumente, ki pa jih pričakujem iz dneva v dan.

Zanima me na katerem področju nastajajo zastoji pri »papirologiji«.

Ker so danes postopki za registracijo običajnih dejavnosti zelo enostavni, sodim da gre za zahtevnejše zadeve.
Moje opažanje je, da to spletno mesto obiskuje kar precej neregistriranih obiskovalcev.Trenutna statistika kaže 16 registriranih uporabnikov in 32 gostov.
Iz tega sklepam, da so informacije na tej spletni strani zanimive še za koga drugega in ne samo za aktivne morske akvariste oz.aktivne člane foruma.

Vnaprej hvala za pojasnilo
lp
Uporabniški avatar
Lili

OdgovorNapisal/-a Isshino dne 20 jan 2012 0:30

1/3 dokumentov je končno doma. Sedaj je potrebno počakati le še na ARSO, a kot je bilo obljubljeno v predhodnih pogovorih je ta stvar dneva ali dveh :)

Tako da danes spet vesel kot radio.
Uporabniški avatar
Isshino

OdgovorNapisal/-a Lili dne 20 jan 2012 9:20

Isshino Napisal/-a:Tako da danes spet vesel kot radio.

Verjamem da si od veselja kar pozabil napisati kaj več okrog te papirologije.

Razumeti pa je treba, da gre tu za poslovno dejavnost in da ni potrebe po razkrivanju poslovnih podatkov.
Iz tvojega pojasnila je sklepati, da se kar 2/3 dokumentacije nanaša na pridobitev dovoljenj ki so za projekt zahtevana glede na Washingtonsko konvencijo oz.konvencijo CITES in da tovrstna dovoljenja izdaja Agencija republike Slovenije za okolje.
Iz tega podatka izhaja, da gre za zelo zahteven projekt, kar bo zagotovo zanimivo za bralce te spletne strani.

Mene je pač dajala radovednost in sem tole sinoči poiskala sama.
Važno pa je, da se premika
Zadnjič spremenil Lili, dne 20 jan 2012 9:45, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Lili

OdgovorNapisal/-a Isshino dne 20 jan 2012 9:25

vsi trije se nanašajo na CITES ter delo s CITES-om
Uporabniški avatar
Isshino

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 20 jan 2012 10:57

No mislim, da smo vsi zelo zadovoljni, da tvoj projekt napreduje.

Vseeno nas papirologija toliko ne zanima.
Če korala zraste pri tebi in jo prodaš potem vsaj za nas papirji niso potrebni saj vemo, da gre za koral domače vzgoje.

Tako, da bi nas lahko razveselil z kakšno sliko vseh teh poganjkov, da vidimo koliko je tega in kako napredujejo.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8739
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Isshino dne 20 jan 2012 11:45

Če bo vse po planih bo veliko več za pokazat v četrtek drugi teden. predvdoma dobim ccA 80 novih matičnih koral tako bodo v kratkem zmogljivosti precej bolj zasedene. Kako zadeva izgleda pa je potrebno preverit iz prve roke.

Ko bo vse na mestu torej vsi dokmenti, pripravljene nove korale pa povabim na manjšo otvortev.
Uporabniški avatar
Isshino

OdgovorNapisal/-a Lili dne 20 jan 2012 12:02

Glede na to, da se kapacitete polnijo, menim da ni bilo odveč pojasnilo o papirologiji, predvsem za zunanje goste na tej spletni strani.

Omenjena konvencija namreč predpisuje pogoje za uvozne, prav tako izvozne posle.
Prav tako je konvencija mednarodno veljavna, vsaj kolikor je bilo razbrati na ARSO.

V tem smislu me je tudi presenetil odgovor, da obljubljajo, da je to stvar dneva ali dveh.
Upamo da bodo obljubo tudi držali.
Uporabniški avatar
Lili

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 20 jan 2012 12:25

Isshino Napisal/-a:Kako zadeva izgleda pa je potrebno preverit iz prve roke.

No glede na to, da predvidevam, da nas je kar nekaj eventuelnih kupcev iz centralne Slovenije ali pa še dlje iz Štajerske bi bile za nas slike trenutnega stanja ozrioma koral, ki so na voljo tiste, ki bi nas prepričale, da se sploh odpeljemo do tebe.

Takole "na besede" pa ... no ja.. mislim, da so z vsemi temi modernimi tehnologijami v teh časih te zadeve nam uporabnikom na pravi način dosti bolj prijazne in prepričlivejše.

Razmisliš lahko celo o postavitvi kakšnega web-cam-a.
Tako bo zadeva še bolj prepričljiva in efektivna.

To bi "premamilo" tudi marsikaterega tujca, da bi se pripeljal do tebe.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8739
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na IsshReef