proizvodnja koral IsshREEF

Re: proizvodnja koral IsshREEF

OdgovorNapisal/-a Lili dne 20 jan 2012 12:36

Clownfish Napisal/-a:Takole "na besede" pa ... no ja.. mislim, da so z vsemi temi modernimi tehnologijami v teh časih te zadeve nam uporabnikom na pravi način dosti bolj prijazne in prepričlivejše.

Absolutno se strinjam s trditvijo.
Moje dosedanje aktivnosti v zvezi z morsko akvaristiko so praktično skoraj 100% online,
če odštejem eno ekskurzijo v tujino, obisk pri enem članu foruma ter Andrejev obisk pri meni.
Aja, pa še en izlet na sredo brez efekta, morda še kakšna malenkost.
Uporabniški avatar
Lili

Št.: 322
Izkušnje: akv.7/morska 01.07.2011

OdgovorNapisal/-a jeto dne 11 jul 2012 21:14

Oprostiite vendar nikjer nisem zasledil.
Kako je z tem projektom gojenja koral, ali je uspel ali ni?
Ali trgovina že deluje ?
Ali lahko dobim kje spisek in cenik koral ki se prodajajo?
Ali lahko dobimo kakšne slike?
Ali se korale pošiljajo tudi po pošti, v Nemčiji in Italiji to deluje, kaj pa pri nas?
Kje se nahaja trgovina z koralam.

l.p.
Uporabniški avatar
jeto

Št.: 140
Kraj: Maribor
Izkušnje: akv 10let, morska 2 leti

OdgovorNapisal/-a Isshino dne 16 jul 2012 18:54

jeto Napisal/-a:Oprostiite vendar nikjer nisem zasledil.
Kako je z tem projektom gojenja koral, ali je uspel ali ni?
Ali trgovina že deluje ?
Ali lahko dobim kje spisek in cenik koral ki se prodajajo?
Ali lahko dobimo kakšne slike?
Ali se korale pošiljajo tudi po pošti, v Nemčiji in Italiji to deluje, kaj pa pri nas?
Kje se nahaja trgovina z koralam.

l.p.

Trgovina ima vsa potrebna dovoljenja za prodajo nevretenčarjev, uradno deloje od začetka tega leta (mislim da merac)
Trenutno delam na spletni strani ki bo omogočala pošiljanje in obveščanje uporabnikov preko mailing liste v katerih bodo zapisane vse akcije cene ter podrobnosti glede zaloge. Cene koral se trenutno vrtijo od 30 pa do 150€ vse je odvisno od velikosti ter vrste koral.
Slike pripravim v naslednjih dneh obenem pa se bom potrudil pripraviti tudi podrobnejši seznam zaloge po vrstah. Malce sem na tesnem s časom, ravno sem se vrnil iz tujine.
Nevretenčarjev oziroma živali ki so vključene s sisteme CITES in ANTE je prepovedano v sloveniji pošiljati po pošti. To ureja zakon o trgovini z organizmi ki so na CITES-u Tako je prevzem možen le osebno ob predhodni najavi (tako da uskladimo glede termina) oziroma za velike količine koral (grosistična prodaja je možna dostava na lokacijo)
Prostori so locirani v Ajdovščini na naslovu Pot v žapuže 12.
Uporabniški avatar
Isshino

Št.: 721
Kraj: Ajdovščina
Izkušnje: 30 let, morska 25 let

OdgovorNapisal/-a jeto dne 17 jul 2012 13:39

Hvala za info.
Uporabniški avatar
jeto

Št.: 140
Kraj: Maribor
Izkušnje: akv 10let, morska 2 leti

OdgovorNapisal/-a Primoz dne 26 okt 2012 17:38

Že nekaj časa tišina....
Kako napreduje gojilnica :?: Kakšna sveža fotka :?:
Uporabniški avatar
Primoz

Št.: 898
Kraj: Okolica Slovenske Bistrice
Izkušnje: morska od 2008

OdgovorNapisal/-a Isshino dne 27 okt 2012 23:32

Tišina nastane ko niti za osnovne zadeve zmanjka časa, .... Tko foruma trenutno kar precej samevata...

Za vse radovedne kako se stvari odvijajo naj povem da je dela ogromno, poleg redne službe sem skoraj vsak popoldan v gojilnici kjer se res veliko dogaja. Razvil in pretestiral sem povsem nov način fragiranja (stari je imel par pomanjkljivosti saj plastika ki je bila uporabljena v epruvetah ni bila ustrezna za moje pogoje uporabe), nov način temelji na uporabi silikonskega kalupa ter odlitkov iz belega cementa (stara že velikokrat preizkušena tehnologija) sam sem tej metodi dodal še nov sistem za pritjevanje saj zanj ni več potrebno nikakršno lepljenje in uporaba kemikalij, tako se korale pri tem postopku čisto nič ne poškodujejo.

Rast koral je trenutno izredno hitra (poraba materjala za CaCO2 reaktor je cca 800g mesečno) kar je res izjemno. Trenutno sem v fazi iskanja zdravih matičnjakov ter iskanju novih barvnih kombinacij že obstoječih koral, tako mi je uspel prenos določenega dela zooksantel iz zelenega histrixa na roza osnovo (rezultat je fenomenalen).

Kar se slik tiče žal trenutno nimam ustreznega makro objektiva da se resnično prikaže realno sliko, slike prostora pa verjetno za reef-erje ne bi bile zanimive. Vsekakor pa bom posksil biti v prihodnosti bolj ažuren z novostmi.
Uporabniški avatar
Isshino

Št.: 721
Kraj: Ajdovščina
Izkušnje: 30 let, morska 25 let

Prejšnji

Vrni se na IsshReef