Ko hobi postane Hobi z veliko začetnico

Re: Re: Ko hobi postane Hobi z veliko začetnico

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 22 jun 2012 10:08

Isshino Napisal/-a:0,5 do par m2 je vseeno enostavneje hlediti na opisan način a pri meni gre za skoraj 20m2 površine ki se že sama po sebi močneje greje, tako sem se odločil za uporabo toplotne črpalke. Naj opozorim da je bil sistem izbran glede na specifične potrebe gojilnice in ne za privat akvarij. Ševedno pa sem mnenja da z uporabo ventilatorjev in klime v mojem primeru nikakor ne bi prišel do istih rezultatov.

Z tem se popolnoma strinjam.
Vseeno sama izvedba tega hladilnega sistema tako, da hladilna enota hladi vodo v sistemu hkrati pa ogreva zrak v istem prostoru? To je precej idiotska rešitev.
Če bi se že moral razmišlati v tej smeri in tudi kupiti tako izvedbo bi v okno ali zida naredil luknjo in pred to luknjo namestil ta hladilnik tako, da bi vroč zrak pihal ven iz prostora.
Oziroma sam hladilnik namestil zunaj na zunanjo steno in do tja pripeljal le cevi za kroženje in hlajenje akvarijske vode.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8744
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Borut dne 22 jun 2012 10:54

Isshino Napisal/-a:0,5 do par m2 je vseeno enostavneje hlediti na opisan način a pri meni gre za skoraj 20m2 površine ki se že sama po sebi močneje greje, tako sem se odločil za uporabo toplotne črpalke.

Sedaj ne vem kakšne površine misliš. Ali površine gladine ali površine prostora.
Ne poznam niti enega akvarista, da bi imel prostor manjši od 20m2. Pri meni gre za 350m2, tiste centimetrske stene je, kot da je ni....
Če misliš gladino pa naj ti povem, da več kot je gladine boljše je za hlajenje. Greje velika površina stekla, te imaš pa zelo malo glede na litre vode.

....tako sem se odločil za uporabo toplotne črpalke.

Klima je tudi toplotna črpalka....

Naj opozorim da je bil sistem izbran glede na specifične potrebe gojilnice in ne za privat akvarij.

No pa zaupaj tudi nam to specifično razliko....????

Ševedno pa sem mnenja da z uporabo ventilatorjev in klime v mojem primeru nikakor ne bi prišel do istih rezultatov.

Se strinjam. Pridi pogledat mojo dve leti staro klimo, ki greje in hladi akvarij. Klima je v tem času že popolnoma gnila, samo čakam iz dneva v dan, da se sesuje...
Uporabniški avatar
Borut

Št.: 3224
Kraj: Ajdovščina, Selo
Izkušnje: Morska akv. od 2001

OdgovorNapisal/-a Borut dne 22 jun 2012 10:58

Clownfish Napisal/-a: Z tem se popolnoma strinjam.
Vseeno sama izvedba tega hladilnega sistema tako, da hladilna enota hladi vodo v sistemu hkrati pa ogreva zrak v istem prostoru? To je precej idiotska rešitev.
Če bi se že moral razmišlati v tej smeri in tudi kupiti tako izvedbo bi v okno ali zida naredil luknjo in pred to luknjo namestil ta hladilnik tako, da bi vroč zrak pihal ven iz prostora.
Oziroma sam hladilnik namestil zunaj na zunanjo steno in do tja pripeljal le cevi za kroženje in hlajenje akvarijske vode.

Pazi!!! To je idiotska rešitev proizvajalcev!!! Beri navodila proizvajalcev. Poskusi tudi najti v navodilih, če je lahko hladilnik v zunanjih prostorih???? Za vsak poseg v zunanje stene rabiš gradbeno dovoljenje in ne misli, da ga kar pridobiš. Razen, če piše v navodilih proizvajalca, da oni poskrbijo za vse??? :wink:
Uporabniški avatar
Borut

Re: Ko hobi postane Hobi z veliko začetnico

OdgovorNapisal/-a Isshino dne 22 jun 2012 23:13

Ahh brezveze kako deluje ali kako bi če bi lahko mogoče..... Sam sem s sitemom zadovoljen, aparat ne greje prostora v katerem so korale voda je ohlajenja na 26 stopinj, prostor pa na 27 (28 ko so odprte vse luči) toliko o raznih polemikah, z ventilatorji tega rezultata nisem mogel doseči.

Ni mi pa jasno zakaj se neka moja objava v svojem sponzorskem delu forma vedno mora razveči v neko skropucalo.
Uporabniški avatar
Isshino

Št.: 721
Kraj: Ajdovščina
Izkušnje: 30 let, morska 25 let

OdgovorNapisal/-a Borut dne 22 jun 2012 23:57

Isshino Napisal/-a:
Ni mi pa jasno zakaj se neka moja objava v svojem sponzorskem delu forma vedno mora razveči v neko skropucalo.

Ne vem zakaj ti to tako vidiš?
Meni so take zadeve zelo zanimive in poučne, kako reševati probleme, ki vodijo do zelo kvalitetnih rezultatov. Saj tvoja gojilnica ni neka amaterska zadeva, ampak profesionalen projekt, ki zahteva vrhunsko opremo. Prav zato me tudi zanimajo podrobnosti tvoje zasnove.

Lepo sem ti tudi opisal svoje napake, ki so se pokazale skozi čas, mogoče ti bo kaj pomagalo, kot so meni pomagali tvoji nasveti skozi tvoje izkušnje.

Pač rad debatiram na području, ki me zanima.

Ker si pa moderator niti in je tvoja lahko vse zbrišeš in lahko tudi na začetku niti napišeš kaj se v niti lahko piše....

Se opravičujem, če sem ti blatil nit!
Uporabniški avatar
Borut

OdgovorNapisal/-a Isshino dne 23 jun 2012 8:10

Mislim da moderatorske konzole ne vidim ali pa ne vem kje jo iskati tu bi prosil za malce pomoči.

Moti me predvsem to da se polemizira o zadevah ki sem jih razložil da niso take kot se jih potem vleče skozi celotno debato. Konkretno tu mislim izjavo o ogrevanju prostora z kompresorjem, saj sem takoj ko si izrazil sum in na to opozoril v naslednji izjavi opisal da je zadeva locirana v drugem prostoru ravno iz opisanega problema. Le ta pa je izpostavljen tudi v navodilih za uporabo.
Uporabniški avatar
Isshino

OdgovorNapisal/-a Borut dne 23 jun 2012 10:30

Isshino Napisal/-a:Mislim da moderatorske konzole ne vidim ali pa ne vem kje jo iskati tu bi prosil za malce pomoči.

Vidim, da nisi imel niti dostopa...
Preveri sedaj!
Uporabniški avatar
Borut

OdgovorNapisal/-a Isshino dne 25 jun 2012 15:31

Prilagam še slike kako je hladilnik postavljen in kje je njegovo delovno mesto, iz slik je tudi razvidno kako je poskrblejeno da mu je prijetno hladno.
DSC_0857.jpg

DSC_0847.jpg
Uporabniški avatar
Isshino

OdgovorNapisal/-a Primoz dne 20 nov 2014 20:30

Ali gojilnica še obratuje?
Uporabniški avatar
Primoz