Članek 2008 št.1., Koralni greben v malem

SLADKOVODNA AKVARISTIKA
Kralj Jezera Tanganjika
Ostrižniki iz jezera Malavi
Podvodni vrt
Oklepni somčki
TERARISTIKA
Vivarij v poslovnem prostoru
Gojenje in razmnoževanje žabic Ranitomeya reticulata
Repati krkoni
Leopardji gekon
MORSKA AKVARISTIKA
Koralni greben v malem
Kamene korale 1 del
Ognjeni čuvaj koral Neocirrhites armatus
NARAVNO OKOLJE
Ali akvaristika ogroža koralne grebene?
SPLOŠNE TEME
Etika akvarista in terarista

KORALINI GREBEN V MALEM

OdgovorNapisal/-a Berdon dne 31 maj 2008 0:03

Najprej bi pohvalil Deana za lep in zdrav akvarij, ter lepe fotografije in opis le tega.
Zanima, pa me če imaš res skozi celo leto v akvariju aktivno oglje , ali sem jaz narobe razumel to, kar je napisano v članku . Namreč kolikor mi je znano, ( oz. vsaj tako pravi večina akvaristov in trgovcev), je uporaba aktivnega oglja priporočena bolj poredko ( izredni primeri ) in to v kratkih časovnih obdobjih!?
Sicer pa imaš v akvariju izredno lepe korale, čestitam .
Uporabniški avatar
Berdon

Št.: 1490
Kraj: Koper
Izkušnje: akv.19let, morska 2leti

Članek 2008 št.1., Koralni greben v malem

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 31 maj 2008 1:06

Slika

»O kako je majhen, pa saj na slikah izgleda večji« so prve besede ljudi, koi ga prvič vidijo v živo. Ta t. i. nano akvarij, je nastal kot posledica radovednosti, ki me je nekega dne pripeljala na slovenski forum za morsko akvaristiko - Sloreef. Takrat se mi je prvič porodila ideja, o izdelavi malega akvarija z nekaj enostavnimi, mehkimi koralami, ki je potem prerasla v veliko več kot sem si lahko predstavljal. Dandanes je to dokaj samozadosten in stabilen sistem v katerem uspeva več vrst trdih in mehkih koral, dve ribici in nekaj kozic.

Avtor: Dean Božič
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

Re: KORALINI GREBEN V MALEM

OdgovorNapisal/-a Dean dne 31 maj 2008 1:52

Berdon hvala za pohvale.
Ja, oglje imam ves čas notri. Hkrati z njim uporabljam odstranjevalec fosfatov in to je to. Sistem je res majhen in včasih si je težko predstavljat kako hitro ga lahko zapacaš. Par dni te ni, hranjenje prepustiš komu drugemu, tačas se ti zamaši cevka za zajem zraka od penilke ... sliši se kar malo izmišljeno, ampak če vprašate strica Murphyja :evil: ... še kako realno in doživeto.
S tega stališča in pa zaradi dnevnega hranjenja ves čas uporabljam oglje, saj je dnevni vnos raznih snovi nezanemarljiv. Do sedaj sem imel z ogljem dobre izkušnje, res pa je kot rečeno, da je to specifičen sistem-ček in da se trudim biti reden pri njegovi menjavi ... spet iz izkušenj, ko kdaj nisem bil in se je to hitro poznalo na koralah :roll: .
Uporabniški avatar
Dean

Št.: 814
Kraj: Primorska - Solkan - Bilje

Re: KORALINI GREBEN V MALEM

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 31 maj 2008 10:29

Berdon Napisal/-a: Namreč kolikor mi je znano, ( oz. vsaj tako pravi večina akvaristov in trgovcev), je uporaba aktivnega oglja priporočena bolj poredko ( izredni primeri ) in to v kratkih časovnih obdobjih!?
Tudi jaz stalno uporabljam aktivno oglje v svojem akvariju, v takoimenovanem pasivnem načinu.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

Re: Članek 2008 št.1., Koralni greben v malem

OdgovorNapisal/-a Dean dne 01 jun 2008 1:03

Ja to sem pa res pozabil omenit ... tudi pri meni je oglje v pasivnem načinu, kot tudi odstranjevalec fosfatov.
Uporabniški avatar
Dean

Št.: 814
Kraj: Primorska - Solkan - Bilje

Vrni se na Članki letnik 3, št. 1, Maj 2008