Nano morski akvarij

Nano morski akvarij

OdgovorNapisal/-a Gargamel dne 29 okt 2013 16:40

Kot bivši sladkovodni akvarist, bi si rad omislil cenovno ugodno varianto majhnega "nano" morskega akvarija.

Zagledal sem se v Fluval EDGE 46l akvarij, ki ima solidne dimenzije d43 x s26 x v59,4cm in precej močno LED osvetlitev. Filter in ostala tehnika je skrita v ohišju, kot gledam pa nima grelca (ga potrebujem?). Akvarij bo stal v senčnem delu dnevne sobe, kjer je temperatura precej konstantna med 21 stopinj do 23 stopinj čez celo leto. V akvariju bi rad imel morsko tematiko, torej korale, par morskih klovnov, kozice, malo rastlinja, če sploh kaj.

Na kaj biti pozoren, kje dobiti organizme (sploh korale in kozice)? Je ta akvarij primeren za moje želje oz. potrebujem dodati še kaj druge tehnike? Prosim za nasvete.
Gargamel

Št.: 61
Izkušnje: akv. 8 let

Nano morski akvarij

OdgovorNapisal/-a Isshino dne 29 okt 2013 20:19

Sam imam 2 edge akvarija oba pa sta samo s koralami. Sem namreč mnenja da je akvarij brez skimerja neprimeren za naselitev vretenčarjev in večjih organizmov.
Uporabniški avatar
Isshino

Št.: 723
Kraj: Ajdovščina
Izkušnje: 30 let, morska 25 let

Re: Nano morski akvarij

OdgovorNapisal/-a Alpheidae dne 08 dec 2013 18:13

Gargamel Napisal/-a:Kot bivši sladkovodni akvarist, bi si rad omislil cenovno ugodno varianto majhnega "nano" morskega akvarija.

Zagledal sem se v Fluval EDGE 46l akvarij, ki ima solidne dimenzije d43 x s26 x v59,4cm in precej močno LED osvetlitev. Filter in ostala tehnika je skrita v ohišju, kot gledam pa nima grelca (ga potrebujem?). Akvarij bo stal v senčnem delu dnevne sobe, kjer je temperatura precej konstantna med 21 stopinj do 23 stopinj čez celo leto. V akvariju bi rad imel morsko tematiko, torej korale, par morskih klovnov, kozice, malo rastlinja, če sploh kaj.

Na kaj biti pozoren, kje dobiti organizme (sploh korale in kozice)? Je ta akvarij primeren za moje želje oz. potrebujem dodati še kaj druge tehnike? Prosim za nasvete.

1. grelec potrebuješ garantirano (25stopinj). 2. Klovni so po mojem mnenju za taki mali akvarij neprimerni. Sam imam 60l akvarij z parčkom klovnov. Samo en parček in nobenih drugih rib. In vseeno sem uredil še dodaten zbiralnik pod omarico z skimerjem, prekati, fosfat reaktorjem itd. Ker je bila taka varianta kot jo želiš ti enostavno pre velik cirkus in vedno nekaj narobe. zdaj, po 6 letih je zadeva dokaj solidna in mi uspevajo tudi SPS korale. Raje si nabavi nekaj vsaj 100literskega z prekatom zadi pa obvezno vsaj penilnik! filtrov drugih ne rabiš. Kaj so pa močne luči v tvojem primeru?
Alpheidae

Št.: 4
Izkušnje: morska od 2007, sl.2004

Vrni se na Oprema