Turbelle® nanostream® 6095

OdgovorNapisal/-a Jaka dne 18 avg 2012 20:43

Lp,

Kupil sem Turbelle® nanostream® 6095 (brez kontrolerja) in sedaj bi jo rad krmilil z krmilnikom, ki ima 0-10V izhod, če je to možno.

Izmeril sem voltažo na DIN5 priključku in sem na pinu 1+ in 2- izmeril 7,8V.
Med tema dvema pinoma je elektrolitski kondenzator 1uF/100V, predvidevam da je to napajanje za kontroler.
Na pinu 5 je pa siva žica, ki je brez napetosti. Ali je ta pin predviden za regulacijo?

Če kdo ve ali lahko na pin 2- ter pin 5+ pripeljem signal od 3-8V za krmiljenje same črpalke?
Jaka

Št.: 220
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: morska 1 leto

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 21 avg 2012 13:06

Malo sem pobrskal po spletu in našel samogranjo krmilnika z 555.

Iz sheme sklepam, da je napajanje za krmilnik med 5(+) in 2(-), krmilni signal pa na 1 DiN 5 konektorja.

v kolikor boš samogranjo napravil z napravo, ki ima lastno napajanje, moraš izhod krmilnika povezati na 1, povezati pa bo potrebno tudi (-), Gnd krmilnika na 2.
Možno je, da je potrebno še kakšno prilagoditveno vezje med izhodom krmilnika in vhodom v črpalko.
To ni možno defiiniriti brez natančnega poznavanja obeh naprav.

Pin 5 ni potrebno povezovati, če ne potrebuješ napajanja.

To, da je na pinu 1 napetost 7,8V proti masi verjetno pomeni, da pri tem krmilnem signalu črpalka deluje na 100% moči. To se ujema z dejstvom, da črpalke, ki niso priključene na krmilnik,delujo na maksimalni moči.

Ni mi jasno, da na pinu 5 ni nobenega potenciala. Ali si pravilno gledal razpored pinov?
Možno je tudi, da je shema, ki sem jo našel na spletu napačna.

Povezovanje Gnd dveh naprav lahko povzroča motnje.Naloga ni enostavna, saj za Tunze ni dovolj konkretnih podatkov.Samo nekateri akvarijski krmilniki imajo izhod za Tunze, kar pomeni, da ni povsem enostavna rešitev. Do sedaj še nisem zasledil, da bi akvarijski krmilnik imel isti izhod za DIm in Tunze, torej verjetno ne gre le za napetost, ki jo pripelješ na nek pin.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

Vrni se na Oprema