TunzeTurbelle® stream 6105

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 17 maj 2012 14:03

Moji prvi vtisi o črpalki so dobri.

Pretok je zelo močan, z nagibom črpalke rahlo navzgor ni problema dvigovnja peska na dnu, dobimo pa izrazito valovanje vode na gladini, kar ni slabo, razen v tem da preliv postane neoliko bolj glasen. Bolje bi bilo, če bi bila črpalka poleg preliva, ampak pri meni je na nasprotni strani.

Opazil sem le eno slabost. Črpalka je zelo glasna, če jo primerjam s starejšim modelom 6100.

Trenutno še preučujem , kje je vir ropota:
črpalka,
prenos vibracij na steklo ali
kabel, ki se zelo intenzivno trese (mogoče ga bo potrebno vpeti z blažilci).

Ali se je kdo že posvetil temu problemu ?
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

Re: TunzeTurbelle® stream 6105

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 17 maj 2012 14:38

Glede na to, da so izrazi "ropota ali "je glasna" relativni sem nareil še meritve.

Meril sem pred akvarijem v razdalji 3m.

Brez črpalke sem nameril 31dB z 6105 (12V, 100%) pa je jakost narasla na 34dB. Frekvenčna analiza je pokazala, da zvok črpalk nima le ene tipične frekevnce, ampak je razporejen po skoraj celotnem slišnem delu spektra.

Nato sem prostoru prižgal radio na glasnost, ki je običajno v prostoru, in nameril sem 44 dB. Pri takšni glasnosti v prostoru se črpalk 6105 ne sliši, pa tudi merilec ne zazna povečanja glasnosti ob vklopu črpalke.

Problem torej niti ni zelo velik, je pa moteč, če je v prostoru tiho.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Borut dne 17 maj 2012 16:06

Poskusi izmeriti zvok brez zaščitne mrežice... Jaz sem vsako drugo prečno rebro odrezal in pridobil na moči pretoka in se mi zdi, da so postale tudi tišje.
Uporabniški avatar
Borut

Št.: 3224
Kraj: Ajdovščina, Selo
Izkušnje: Morska akv. od 2001

OdgovorNapisal/-a Dark dne 11 jun 2012 0:57

Sam imam dve črpalki TunzeTurbelle stream 6105. Po dveh mesecih se mi je pokvarila prva in po pol leta še druga. V tovarni so pri prvi reklamacijo priznali, vendar je trajalo skoraj dva meseca, da so odpravili napako. Druga je na servisu že dva tedna in za pričakovati je, da bom tudi brez te kar nekaj časa. Do sedaj sem bil s Tunze črpalkami izjemno zadovoljen, to je pa že preveč. Tudi v tovarni so postali izjemno nefleksibilni, saj črpalk ob okvari ne zamenjujejo več, temveč jo popravijo. Pri drugi čralki se je prelomil rotor in namesto, da bi poslali novega, je trgovec celo črpalko moral poslati v Nemčijo...
Uporabniški avatar
Dark

Št.: 1477
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 11 jun 2012 12:37

Dark Napisal/-a:Sam imam dve črpalki TunzeTurbelle stream 6105. Po dveh mesecih se mi je pokvarila prva in po pol leta še druga. V tovarni so pri prvi reklamacijo priznali, vendar je trajalo skoraj dva meseca, da so odpravili napako. Druga je na servisu že dva tedna in za pričakovati je, da bom tudi brez te kar nekaj časa. Do sedaj sem bil s Tunze črpalkami izjemno zadovoljen, to je pa že preveč. Tudi v tovarni so postali izjemno nefleksibilni, saj črpalk ob okvari ne zamenjujejo več, temveč jo popravijo. Pri drugi čralki se je prelomil rotor in namesto, da bi poslali novega, je trgovec celo črpalko moral poslati v Nemčijo...

Te nove črpalke imajo v sebi tako motorni del kot tudi krmilnik za motor.
Ker je vse zalito v maso tega ne popravljajo ampak menjajo.
V primeru okvare rotorja bi bilo prav, da zemanjanjo smao tega in zaradi tega črpalke v Nemčijo ni potrebno pošiljati.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8771
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Dark dne 11 jun 2012 17:37

Clownfish Napisal/-a:Te nove črpalke imajo v sebi tako motorni del kot tudi krmilnik za motor. Ker je vse zalito v maso tega ne popravljajo ampak menjajo.
V primeru okvare rotorja bi bilo prav, da zemanjanjo smao tega in zaradi tega črpalke v Nemčijo ni potrebno pošiljati.

Prvo okvarjno črpalko so poprvili in ne zamenjali, kar človek še nekako razume. Manj pa mi je razumljiva zgodba druge. Trgovec mi je predlagal, naj sam kupim rotor, ker se mi mudi. Vendar: ali naj kupujem rezervne dele za črpalko v garanciji?
Uporabniški avatar
Dark

OdgovorNapisal/-a Andrej dne 11 jun 2012 18:20

Tunze že od nekdaj zahteva, da se mu pokvarjene naprave vrne na stroške trgovca, ki jih je prodal. Potem praktično vse (jaz še nisem imel niti enega problema!) popravi in vrne na svoje stroške. Tudi naprave, ki so se pokvarile zaradi slabega vzdrževanja (npr. kamen na rotorjih zaradi predoziranja po ballingu) ali so že malenkost preko garancijskega roka (2 leti). Do pred nekaj časa je enostavno pošiljal nove naprave, potem pa so to ljudlje začeli izkoriščati: dodatno so naročili samo pokvarjen del ali ponovno reklamirali isto napravo, zato sedaj obvezno zahteva vračilo pokvarjene naprave. Servis opravljajo zelo hitro, če pošljem iz Slovenije dobim popravljeno nazaj najpozneje po 14 dni (s tem da pošljem po navadni pošti, neprednostno). Čas za poravilo 2 meseca je bil "pridelan" nekje drugje, Tunze zagotovo ni potreboval toliko časa.

Lep pozdrav,

Andrej - zastopnik Tunze v Sloveniji*

* zelo zadovoljen s kvaliteto in odnosom proizvajalca Tunze glede na ostale (da bo jasno zakaj zgornje pisanje)
Uporabniški avatar
Andrej

Št.: 1307

Re: Re: TunzeTurbelle® stream 6105

OdgovorNapisal/-a Borut dne 11 jun 2012 19:57

Andrej Napisal/-a:Tunze že od nekdaj zahteva, da se mu pokvarjene naprave vrne na stroške trgovca, ki jih je prodal. Potem praktično vse (jaz še nisem imel niti enega problema!) popravi in vrne na svoje stroške. Tudi naprave, ki so se pokvarile zaradi slabega vzdrževanja (npr. kamen na rotorjih zaradi predoziranja po ballingu) ali so že malenkost preko garancijskega roka (2 leti). Do pred nekaj časa je enostavno pošiljal nove naprave, potem pa so to ljudlje začeli izkoriščati: dodatno so naročili samo pokvarjen del ali ponovno reklamirali isto napravo, zato sedaj obvezno zahteva vračilo pokvarjene naprave. Servis opravljajo zelo hitro, če pošljem iz Slovenije dobim popravljeno nazaj najpozneje po 14 dni (s tem da pošljem po navadni pošti, neprednostno). Čas za poravilo 2 meseca je bil "pridelan" nekje drugje, Tunze zagotovo ni potreboval toliko časa.

Lep pozdrav,

* zelo zadovoljen s kvaliteto in odnosom proizvajalca Tunze glede na ostale (da bo jasno zakaj zgornje pisanje)

Ker imam veliko Tunze opreme oz. vse kar Tunze premore v prodaji in imam seveda kdaj tudi kakšno okvaro lahko potrdim kar je napisal Andrej.... vsaj tako je kar jaz vem že 4 leta. Zelo priporočam Tunze!
Uporabniški avatar
Borut

OdgovorNapisal/-a Dark dne 11 jun 2012 20:00

Andrej Napisal/-a:Tunze že od nekdaj zahteva, da se mu pokvarjene naprave vrne na stroške trgovca, ki jih je prodal. Potem praktično vse (jaz še nisem imel niti enega problema!) popravi in vrne na svoje stroške. Tudi naprave, ki so se pokvarile zaradi slabega vzdrževanja (npr. kamen na rotorjih zaradi predoziranja po ballingu) ali so že malenkost preko garancijskega roka (2 leti). Do pred nekaj časa je enostavno pošiljal nove naprave, potem pa so to ljudlje začeli izkoriščati: dodatno so naročili samo pokvarjen del ali ponovno reklamirali isto napravo, zato sedaj obvezno zahteva vračilo pokvarjene naprave. Servis opravljajo zelo hitro, če pošljem iz Slovenije dobim popravljeno nazaj najpozneje po 14 dni (s tem da pošljem po navadni pošti, neprednostno). Čas za poravilo 2 meseca je bil "pridelan" nekje drugje, Tunze zagotovo ni potreboval toliko časa.

Lep pozdrav,

Andrej - zastopnik Tunze v Sloveniji! Veseli me, da zagovarjaš firmo, ki jo zastopaš v Sloveniji. In prav je tako. Tudi sam bi še pred kratkim dal za Tunze roko v ogenj, saj sem bil z njihovimi izdelki vrhunsko zadovoljen. Tunze črpalke so včasih delovale brez vsakršnih težav tudi sedem, osem in še več let. Kar pa nikakor ne drži za črpalke Tunze Turbelle stream. Te so se kvarile po tekočem traku. Zato je Tunze prenehal z proizvodnjo določenih modelov in začel črpalke t.i. nove generacije. A glej ga zlomka: te se kvarijo še bolj. Pa ne boš trdil, da je normalno, da se pokvarita v pol leta dve črpalki t.i. 'nove generacije'? In sedaj naj v strahu čakam, kdaj se bodo pokvarile še črpalke 'stare generacije'. Kako je zapisal Max, da je akvarij brez črpalk kmalu navadna mlaka... In prav to me skrbi. Ali ne opravičeno?
Verjamem, da so tvoje izkušnje z reklamacijami dobre, moje pa so slabe, kar sem tudi zapisal. Oprosti, vendar me prav nič ne zanima, če je Tunze dopuščal, da so jih goljufali. Sedaj pa imam zaradi goljufij težave tudi sam. Zakaj je potrebno črpalko z zlomljenim rotorjem pošiljati v Nemčijo? Sam pa sem v tem času brez črpalke in vesel gojitelj ciano bakterij?
S črpalkami Tunze Turbelle stream je nekaj zelo narobe, zato, po mojem skromnem mnenju, tako spremenjen odnos do reklamacij - te sicer renomirane tovarne. Pa kako ne bi bil, saj se črpalke nenehno kvarijo.
Če me bo kdo vprašal za nasvet, mu bom prijateljsko odsvetoval nakup črpalk Tunze Turbelle stream. Sam jih vsekakor ne bi več kupil. Na koncu: za pošteno ceno pričakujem pošten izdelek in storitev.

Lep pozdrav,

Dark, lastnik štirih črpalk Tunze Turbelle stream, od katerih je bila kupljena pri Andreju ena, ki deluje.
Uporabniški avatar
Dark

Re: Re: TunzeTurbelle® stream 6105

OdgovorNapisal/-a Dark dne 11 jun 2012 20:10

Borut Napisal/-a:Ker imam veliko Tunze opreme oz. vse kar Tunze premore v prodaji in imam seveda kdaj tudi kakšno okvaro lahko potrdim kar je napisal Andrej.... vsaj tako je kar jaz vem že 4 leta. Zelo priporočam Tunze!

Dragi Borut! Kot veš, imam tudi sam veliko Tunze opreme, s katero sem, kot ti, zelo zadovoljen. Nisem pa zadovoljen s črpalkami TunzeTurbelle stream 6105. Kupil sem jih, minogrede, ker si mi ti svetoval, naj ne kupim model 6305, ker se kvari. In malce za šalo: črpalki 6205 in 6305 se še nista pokvarili, 6105 pa obe. :D
Uporabniški avatar
Dark

Re: Re: Re: TunzeTurbelle® stream 6105

OdgovorNapisal/-a Borut dne 11 jun 2012 20:27

Dark Napisal/-a:
Borut Napisal/-a:Ker imam veliko Tunze opreme oz. vse kar Tunze premore v prodaji in imam seveda kdaj tudi kakšno okvaro lahko potrdim kar je napisal Andrej.... vsaj tako je kar jaz vem že 4 leta. Zelo priporočam Tunze!

Dragi Borut! Kot veš, imam tudi sam veliko Tunze opreme, s katero sem, kot ti, zelo zadovoljen. Nisem pa zadovoljen s črpalkami TunzeTurbelle stream 6105. Kupil sem jih, minogrede, ker si mi ti svetoval, naj ne kupim model 6305, ker se kvari. In malce za šalo: črpalki 6205 in 6305 se še nista pokvarili, 6105 pa obe. :D

Dragi Dark, malo pomisli zakaj so ukinili iz prodaje 6305... :wink: Meni so se 6305 pokvarile dve od treh, ampak sem vedel, da bodo problemi preden sem jih nabavil, na kar me je Andrej tudi opozoril, da 1 črpalka od 10 je slaba. Vendar druge možnosti za tako velik akvarij nisem imel, sem pa vedel da pri reklamaciji ne bo problemov in glej ga res jih ni bilo. Dark zato sem ti tako svetoval, prav za prav uporabljaš črpalko še le par mesecev.... :wink:
Imam 7kom 6105 in nimam niti enega problema.... Dark 7 kom......
Uporabniški avatar
Borut

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 11 jun 2012 20:32

Osebno imam vse komponente v rezervi od črpalk do penilnika. Izjema so edino svetila, ker imam hiter in kvaliteten suport Reflekte.

Osnovne črpalke kupujem v trgovini Korala, ravno zato, da nimam sitnosti s servisom in pošiljanjem. Nove Tunze črpalke so se tudi po mojih izkušnjah pogosto kvarijo.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 11 jun 2012 20:36

Dark preveri ali je crknila črpalka ali samo napajalnik. Glede na to, da jih imaš več, bo to enostavno.
Uporabniški avatar
Bojan

Re: Re: Re: TunzeTurbelle® stream 6105

OdgovorNapisal/-a Dark dne 11 jun 2012 20:47

Borut Napisal/-a:Dragi Dark, malo pomisli zakaj so ukinili iz prodaje 6305... :wink: Meni so se 6305 pokvarile dve od treh, ampak sem vedel, da bodo problemi preden sem jih nabavil, na kar me je Andrej tudi opozoril, da 1 črpalka od 10 je slaba. Vendar druge možnosti za tako velik akvarij nisem imel, sem pa vedel da pri reklamaciji ne bo problemov in glej ga res jih ni bilo. Dark zato sem ti tako svetoval, prav za prav uporabljaš črpalko še le par mesecev.... :wink:

Dragi Borut! Vesel sem, da tvojih 7 črpalk deluje brez problema. Čestitam, "imaš 100 odstotno uspešnost. Sam imam le dve črpalki. Malo pomisli: ena je prenehala delovati po dveh, druga po osmih mesecih. Ne po dveh ali osmih letih. Če tvoje črpalke delujejo 100 odstotkov uspešno, delujejo moje 100 odstotkov neuspešno. Torej naj črpam zadovoljstvo nad črpalkamI na podlagi tvojih 7 delujočih črpalk, ali nezadovoljstvo, ker sta se mi pokvarili obe črpalki? Za Tunze črpalke sem se odločil, kljub visoki ceni, ker sem bil prepričan, da so zanesljive. V mojem primeru pa žal ni tako...
Uporabniški avatar
Dark

Re: Re: Re: Re: TunzeTurbelle® stream 6105

OdgovorNapisal/-a Borut dne 11 jun 2012 20:54

Dark Napisal/-a:
Borut Napisal/-a:Dragi Dark, malo pomisli zakaj so ukinili iz prodaje 6305... :wink: Meni so se 6305 pokvarile dve od treh, ampak sem vedel, da bodo problemi preden sem jih nabavil, na kar me je Andrej tudi opozoril, da 1 črpalka od 10 je slaba. Vendar druge možnosti za tako velik akvarij nisem imel, sem pa vedel da pri reklamaciji ne bo problemov in glej ga res jih ni bilo. Dark zato sem ti tako svetoval, prav za prav uporabljaš črpalko še le par mesecev.... :wink:

Dragi Borut! Vesel sem, da tvojih 7 črpalk deluje brez problema. Čestitam, "imaš 100 odstotno uspešnost. Sam imam le dve črpalki. Malo pomisli: ena je prenehala delovati po dveh, druga po osmih mesecih. Ne po dveh ali osmih letih. Če tvoje črpalke delujejo 100 odstotkov uspešno, delujejo moje 100 odstotkov neuspešno. Torej naj črpam zadovoljstvo nad črpalkamI na podlagi tvojih 7 delujočih črpalk, ali nezadovoljstvo, ker sta se mi pokvarili obe črpalki? Za Tunze črpalke sem se odločil, kljub visoki ceni, ker sem bil prepričan, da so zanesljive. V mojem primeru pa žal ni tako...

Dark popolnoma te razumem in če bi bil na tvojem mestu bi verjetno imel isto mnenje. Na mojem mestu sem pa zelo zadovoljen in upam, da tudi ti mene razumeš.
Daleč pa od tega, da koga zagovarjam to je le moje skromno mnenje o svetu Tunze.
Uporabniški avatar
Borut

Naslednji

Vrni se na Oprema