Entacmaea quadricolor

Re: Entacmaea quadricolor

OdgovorNapisal/-a Regal Angelfish dne 17 jul 2008 15:52

Vodo, ki sem zamenjal, sem pripeljal iz Žusterne. parametri so bili ok. Vendar nisem bil dovolj pazljiv pri T+spec. gostota. Sicer imam slanost konst.

Bi bila mogoče vzrok belorožnati barvi podhranjenost?
Uporabniški avatar
Regal Angelfish

Št.: 187
Kraj: Medvode
Izkušnje: morska od 2006

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 17 jul 2008 18:27

Podhranjenost se kaže drugače, anemona se skrči in raste počasi. Načeloma pa teh anemon sploh ni potrebno dodatno hraniti, v tem primeru sicer ne moremo pričakovati neke opazne rasti.
Barva tvoje anemone je posledica nizke vsebnosti hranil v vodi, ki bi sicer povzročila namnožitev simbiotskih alg, kar bi se odrazilo v temnejši barvi tkiva.

Osebno se sploh nebi obremenjeval z njeno barvo, ker izgleda povsem zrdava, drugo bi bilo, če bi bledel oranžni odtenek.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

Št.: 2549
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Berdon dne 18 jul 2008 0:40

Regal Angelfish Napisal/-a:Vodo, ki sem zamenjal, sem pripeljal iz Žusterne. parametri so bili ok.

v info

Jaz stanujem v Žusterni ca 150m od morja. Ne vem katere parametre si meril, vendar vedi samo to, da se v žusterno izlivajo vse fekalne in ostale vode celotnega hriba!!!!!. Sam te vode nebi nikoli dal v akvarij !? . V Piranski biološki postaji pravijo, da je najbolj čisto morje v FIJESI in na belih skalah 300m od Belvederja desno proti divji plaži.
Uporabniški avatar
Berdon

Št.: 1490
Kraj: Koper
Izkušnje: akv.19let, morska 2leti

OdgovorNapisal/-a Regal Angelfish dne 20 jul 2008 21:11

Parametri so bili naslednji: PO4= 0, NO3= 2, pH= 8.0-8.3. Testi Salifert... :?
Uporabniški avatar
Regal Angelfish

Št.: 187
Kraj: Medvode
Izkušnje: morska od 2006

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 20 jul 2008 22:02

Nitratov je kar veliko. Izgleda da morska voda na tem mestu res ni najboljša.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 20 jul 2008 22:07

No, da se vrnemo na temo. Včeraj sem zjutraj opazil, da imam namesto dveh kar štiri anemone. To pomeni, da sta se zaradi nekega dejavnika, ki je spodbudil delitev delili kar obe enamoni, ki ju imam.

Povsem možno je, da gre za vpliv lune, ne izključujem pa drugih možnosti.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

OdgovorNapisal/-a Piškot dne 21 jul 2008 20:26

Dinko van plati Napisal/-a:Povsem možno je, da gre za vpliv lune, .....

Pri meni se je zgodilo enako! Imam pa obe anemoni sedaj že eno leto. Ni pa nekih nenadnih sprememb v čebru. :bounce:
Piškot

Št.: 583
Kraj: Lj-Brod

OdgovorNapisal/-a Berdon dne 09 avg 2008 22:25

Bojan Napisal/-a:Danes je v mojem akvariju zelo megleno. Voda je močno obarvana belo. Ko se iskal vzrok za meglo v akvariju, sem opazil, da se kadi iz velike rdeče morske vetrnice E. quadricolor. Izgleda, da sta jo klovna , ki se že pet let neprestano drstita v njini bližini, navdahnila, da se je tudi ona odločila za spolno razmnoževanje.

Kolegu se je zgodilo podobno. Voda v akvariju je bila čisto bela. Najprej sem posumil na VODKO, kasneje pa opazil, da je anemona vzrok za belo vodo. Sedaj pa ne vem, če je bil to pogin, ali samo kak izpusut :sign12: :sign10: :sign12: :?: :?: .
Trenutno anemona izgleda takole:
Slika
Uporabniški avatar
Berdon

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 10 avg 2008 13:24

Očitno je umrla med seksom :lol: :lol: :lol:

Šalo na stran... Tole po mojem slabo kaže. Ker čim se anemona noče in noče prijeti pomeni, da gre h koncu ali pa ji nekaj tako zelo ne paše, da se pusti toku odnesti stran. Glede na to, da je akvarij majhen pa taka rešitev nima smisla. V naravi je seveda drugače. Predlagam, da anemona zamenja akvarij.

Sam sem dobil anemonico, ki se ni in ni hotela prijeti in se je potem v mojem akvariju precej popravila.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

OdgovorNapisal/-a Berdon dne 10 avg 2008 13:39

Dinko van plati Napisal/-a:Tole po mojem slabo kaže. Ker čim se anemona noče in noče prijeti pomeni, da gre h koncu ali pa ji nekaj tako zelo ne paše, da se pusti toku odnesti stran.
Ne vem kaj ji nebi pasalo!? v tem akveriju so se tri anemone, pa se dobro pocutijo :?
Dinko van plati Napisal/-a: Glede na to, da je akvarij majhen pa taka rešitev nima smisla. V naravi je seveda drugače. Predlagam, da anemona zamenja akvarij.
Sam sem dobil anemonico, ki se ni in ni hotela prijeti in se je potem v mojem akvariju precej popravila.
v.v.
Akvarij ima 1000 l.
Sem pa podobnega mnenja. Ocitno anemoni nekaj ne pase... . Kolegu sem tudi sam predlagal, da jo preseli v drug manjsi akvarij 450l. Mogoce bo tam kaj bolje :!: :?:
Uporabniški avatar
Berdon

OdgovorNapisal/-a Berdon dne 01 okt 2008 12:40

Včeraj se je anemona stečala z streamom :( . Posledice so več kot očitne....

pred srečanjem:
Slika

po srečanju:
Slika

Slika

Slika

Upam, da bo preživela :!: :?:
Uporabniški avatar
Berdon

OdgovorNapisal/-a TomL dne 01 okt 2008 13:41

Ta na sliki bo. :wink:
Uporabniški avatar
TomL

Št.: 956

OdgovorNapisal/-a Berdon dne 11 nov 2008 20:38

Danes se je anemona ponovno sprehodila do stream-a. Samo da tokrat ji je bilo bližnje srečanje usodno!!! :angel5: . V akvariju imam še eno anemono, v njej pa porcelanasto rakocvico. Ali mislite, da jo bosta klovna nagnala če se preselita v to anemono ?.
Uporabniški avatar
Berdon

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 11 nov 2008 20:50

Vtočna odprtina tele tvoje črpalke bi morala biuti zaščitena za mrežico oziroma nastavkom. Tako kot imaš sedaj je res past tako za anemone kot tudi za kakšno malo "matasto" oziroma zaspano ribo. Prisesalo jo bo in jo sesalo dokler ne pogine. To ti lahko povem iz lasnih izkušenj..
Obvezno bo treba montirat mrežico..

Glede porcelanaste rakovice pa.. boš videl..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8768
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 26 sep 2009 1:33

V spodnjem akvariju imam 6 rdečih anemon Entacmaea quadricolor.
Dve kateri sem med preurejanjem odstranil iz zgornjega akvarija sta večji in ena od teh dveh se je pred mesecem dni zaljubila v nano stream črpalko.
Vendar ljubezen ni bila trajna saj se je črpalka ujezila na anemono in jo postrigla.. razcefrala..
Ko sem to opazil sem črpalko izključil in pustil, da se je anemona sama zvlekla iz in stran od črpalke. Po akvariju pa je plavalo precej "ostriženih" lovk.

Na tej sliki sta obe anemoni. Leva (na sliki spodaj levo malce zakrita) je videti še vedno malo postrižena, desna pa je nepoškodovana..

Slika

No spodaj desno je še nekaj na sliki.. (glej zelen krogec) - za primerjavo velikosti

Slika

Če malo povečam...

Slika

??? Predvidevam, da tako majhne rdeče anemone Entacmaea quadricolor zagotovo še niste videli?
za primerjavo.. steklo na katerem je anemonca pritrjena je debelo cca 6mm..

in zagotovo ni kakšen zooanthus oziroma palitoya(oranžni zooanthusi so na prvi sliki in so drugačni)
Je preprosto majhna anemona..

:D

No sedaj pa sem v dilemi.. predvidevam sicer da je to odgnal kakšen košček oz zadnjega striženja ali pa.. ??
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8768
Izkušnje: akv. morska 17let

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Morske vetrnice