Razmnoževanje anemone

Re: Razmnoževanje anemone

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 06 nov 2011 13:27

Danes sem bil izredno presenečen , ko sem med rdečimi E. quadricolor zagledal še eno majno zeleno. Pravzaprav mi ni nič jasno. Zelenih E. quadricolor v akvariju nisem nikoli imel. Pred osmini leti sem imel bele, ki bi načeloma lahko bile zelene brez barve, vendar je osem let kar dolga doba. Tudi novega živečega kamenja že več let nisem dodajal.

Čudno je tudi naklučje, da se je pojavila med rdečimi. Možno je, da je tja prišla zato, ker na tistim mestu morskim vetrnicam najbolj odgovarja intenzivnost toka.

Vsekakor sem prepričan , da z delitvijo iz rdečeih zelene ne moremo dobiti. Potencialno je možno, da je prišlo do spolnega razmnoževanja. So pa vse moje rdeče E. quadricolor nastale z delitvijo, tako da je zelo zanimivo vprašanje za biologe ali v takšnem primeru lahko s spolnim razmnoževanjem dobimo drugo barvo.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 22 nov 2011 14:19

Jani (Skimmer) mi je pojasnil, da gre očitno za Clownfish-ovo zeleno anemono.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Borut dne 22 nov 2011 14:30

Bojan Napisal/-a:Jani (Skimmer) mi je pojasnil, da gre očitno za Clownfish-ovo zeleno anemono.

Aha, tiste male zelene, ki se delijo vsakih 10dni. Pred tremi meseci mi je Skimmer dal eno. Sedaj jih ne morem več preštet, to je večja nadloga kot Xenia, pa še bolj ožiga korale. :roll:
Uporabniški avatar
Borut

Št.: 3224
Kraj: Ajdovščina, Selo
Izkušnje: Morska akv. od 2001

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 22 nov 2011 14:58

Ja ja Clownfish je vsega kriv.. kot ponavadi.. :lol:
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8771
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 22 nov 2011 15:20

AsjaN Napisal/-a:Aha, tiste male zelene, ki se delijo vsakih 10dni. Pred tremi meseci mi je Skimmer dal eno. Sedaj jih ne morem več preštet, to je večja nadloga kot Xenia, pa še bolj ožiga korale. :roll:

Ali predlagate, da jo elimiram , dokler je ena ?
Meni je kar všeč, ne bi pa jih želel imeti poln akvarij.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 22 nov 2011 15:25

Bojan Napisal/-a:Ali predlagate, da jo elimiram , dokler je ena ?

Moje mnenje sicer ne šteje a mislim, da se po škodljivosti ravno ne more primerjati z aiptasaimi ali xenijo oziroma majano anemonami. In tudi pri meni se ne razmnožujejo preveč.

Je pa res, da je po svoje zanimiva saj je in ostane taka majhna :wink:

Je pa čudno res, da si jo "narajmal".. lahko bi izvirala iz mojega akvarija ko sem ti nazdanje prinesel par fragov a ker je šlo za odlomljene frage brez podstavklov močno dvomim, da bi bila kje zraven. Razen seveda če je bila res tako majhna in je potem zrasla.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 22 nov 2011 15:40

Clownfish Napisal/-a:Je pa čudno res, da si jo "narajmal".. lahko bi izvirala iz mojega akvarija ko sem ti nazdanje prinesel par fragov a ker je šlo za odlomljene frage brez podstavklov močno dvomim, da bi bila kje zraven. Razen seveda če je bila res tako majhna in je potem zrasla.

To je zaenkrat edina razlaga.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 22 nov 2011 15:50

Bojan Napisal/-a:To je zaenkrat edina razlaga.

Hmm.. čudno.. je pa res moral biti tako zelo majhna, da je skorajda ni bilo videti. Če bi šlo za splono razmnoževanje bi jih imel tudi sam v zgornjem akvariju saj gre za istei vodni sistem. Jih pa imaa zanekrat samo spodaj v spodnjem akvariju in od tam so bili tudi nekateri fragi, ki so našli pot do tebe.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Ales dne 22 nov 2011 16:12

Tudi jaz imam Dejanovo zelenko (no, ene pol ducata) :D . Niso ravno tako kritične glede hitrosti razmnoževanja, so pa vsekakor bolj "hitre" kot rdeče. Če ti je všeč jo kar pusti notri, ko bodo pa več kot dve, jih odstranjuj...
Ales

Št.: 830
Kraj: NG - Čepovan
Izkušnje: morska akv. od 2008

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 22 nov 2011 17:08

Ales Napisal/-a:Tudi jaz imam Dejanovo zelenko (no, ene pol ducata) :D

Ah.. namesto, da bi bili veseli, da ste dobili tak organizem, ki se v vseh mogočih razmerah hitro množi.. pa same kritike.. :D
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Borut dne 22 nov 2011 17:54

Bojan Napisal/-a:
AsjaN Napisal/-a:Aha, tiste male zelene, ki se delijo vsakih 10dni. Pred tremi meseci mi je Skimmer dal eno. Sedaj jih ne morem več preštet, to je večja nadloga kot Xenia, pa še bolj ožiga korale. :roll:

Ali predlagate, da jo elimiram , dokler je ena ?

Sem naredil malo zmešnjave, moje besede so kot ponavadi v citatih pretiravanja. :-D
Če hočeš izvedet točen podatek me moraš vprašat še enkrat! :oops:

Torej pred kakimi tremi meseci mi je Jani podaril eno tole anemono. V tem času se mi je anemona delila 7X.
Zanimivo, da je samo ena večja in vedno se deli samo ona. Ostalih sedem se je počasi premaknilo proč od nje.
14 dni nazaj sem eno od teh majhnih naselil v večji 2800l akvarij, velika je ostala v manjšem 720l. Postala je večja in v treh dneh "rodila". Sedaj so tri. Delila se je spet samo tista, ki sem dal prvo v akvarij.
Eno sem danes premaknil v gojilnico.

Anemona je lepa zelena. V mojih primerih ni zanimiva niti za enega klovna, je pa zelo lepa.
Clownfish je kriv, da je ena ta anemona dobila pot do mojega akvarija verjetno, ker jo Clownfishi ne marajo. :-D
Uporabniški avatar
Borut

Št.: 3224
Kraj: Ajdovščina, Selo
Izkušnje: Morska akv. od 2001

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 22 nov 2011 18:25

AsjaN Napisal/-a:Clownfish je kriv, ...

Seveda. Sem kriv in to tudi priznam :D
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Partyzan dne 22 nov 2011 20:50

Če so se komu te anemone preveč namnožile, bi z veseljem vzel kakšno preden jih eliminirate. :) Meni so zelo všeč, ža nasploh njihova barva ter posebna oblika lovk :)
Uporabniški avatar
Partyzan

Št.: 94
Kraj: Velenje
Izkušnje: morje since 2012

Prejšnji

Vrni se na Morske vetrnice