Heteractis magnifica

Heteractis magnifica

OdgovorNapisal/-a Berdon dne 16 okt 2008 20:46

Nisem povsem prepričan če je to to, vendar ji je zelo podobna, le da nima rdeče prevleke temveč svetlo zeleno. Danes sem jo kupil v NATURA VIVA ( TS ).

Je pa zelo lepa in kar velika...

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Berdon

Št.: 1490
Kraj: Koper
Izkušnje: akv.19let, morska 2leti

Re: Heteractis magnifica

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 16 okt 2008 21:02

Hetractis magnifica ima nogo intenzivno rdeče ali vijoličaste barve. Potrebuje dosti svetlobe. Njena slaba stran je ta, da se zelo rada sprehaja po akvariju.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Berdon dne 16 okt 2008 21:05

Bojan Napisal/-a:Hetractis magnifica ima nogo intenzivno rdeče ali vijoličaste barve. Potrebuje dosti svetlobe. Njena slaba stran je ta, da se zelo rada sprehaja po akvariju.

Se pravi ni to to :oops: . Kaj pa mogoče: Heteractis crispa :?: . Ali je celo quadricolorka :?:
Uporabniški avatar
Berdon

OdgovorNapisal/-a Berdon dne 23 okt 2008 21:59

Eno vprašanje...

Vetrnica je proti večeru, ponoči in dopoldan lepo odprta. Čez dan, pa se čisto " posuši " :shock: . Tega sem vajen pri ostalih vetrnicah, vendar se to ne ponavlja vsakodnevno!? . Postavlja se mi vprašanje:

1. ali ji ne odgovarja močna svatloba in bi jo moral zato premakniti v kako bolj zasenčano lego ( vendar mislim, da bi se v tem primeru sama premaknila ) :!: :?:
2. Je premalo časa v akvariju in se zato še ni prvadila na parametre vode in stanja v akvariju :?:
3. enostavno umira :cry: :?:

PS: Prvi dan po vnosu je vzela tri kose kalamara. Od tega je enega izpljunila po tem, ko ga je že pogoltnila.
Uporabniški avatar
Berdon

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 23 okt 2008 22:37

Dobro bi bilo vedeti v kakšnih pogojih je anemona prej živela.
Predvidevam, da le ni imela toliko svetlobe. Prav zato je mogoče dobro, da ji svetlobo na njenem delu malce zastreš in opazuješ kako se obnaša. Če sklepaš po njenem vedenju, da je ponoči lepo odprta, nekaj čas potem ko se luči vključijo pa se "posuši" to le pomeni, da ji ne ustreza toliko svetlobe.
Jasno je, da se še ni navadila na obstoječe razmere, vprašanje pa je če se kdaj sploh bo prilagodila.

Potrebno bo več časa vmes pa experimentiraj in poizkusi za par dni zastreti svetlobo(kakšno belo blago, mat pleksi), potem za par dni spremeniti pretok itn..

Ker je precej velika bi sam raje hranjenje precej zmanjšal in jo poizkusil hraniti na 10-14dni. Tudi preveč hrane naenkrat ni zaželjeno..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8768
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Berdon dne 23 okt 2008 22:40

Bomo poskusil z zasenčevanjem. Upam, da bo preživela!?!?
Uporabniški avatar
Berdon

OdgovorNapisal/-a Tadej dne 24 okt 2008 12:45

Kolega je imel na videz podobno vrsto vetrnice. Premer je bil cca. 50 cm pa jo je prodal in se je tam zdelila. Jaz mislim, da gre za vetrnico vrste quadricolor. Imel jo je pa na zgornjem delu akvarija oz. se je sama tja naselila in je uživala v močni svetlobi in to je tudi vplivalo na njeno barvo (zelene lovke, roza-rjava noga) - zooaksantele. Večji primerki takih vetrnic rabijo nekaj časa da se privadijo na novo okolje in si najdejo primerno mesto, ko to dobijo se več ne premaknejo.
Uporabniški avatar
Tadej

Št.: 866
Kraj: Murska Sobota
Izkušnje: od 1999

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 24 okt 2008 16:09

Tadej Napisal/-a:Kolega je imel

To pomeni, da je več nima? Imaš kakšno sliko? Zeleno quadrikolorko sam že precej časa iščem..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Berdon dne 24 okt 2008 16:52

Tadej Napisal/-a:Kolega je imel na videz podobno vrsto vetrnice. Jaz mislim, da gre za vetrnico vrste quadricolor. Imel jo je pa na zgornjem delu akvarija oz. se je sama tja naselila in je uživala v močni svetlobi in to je tudi vplivalo na njeno barvo (zelene lovke, roza-rjava noga) - zooaksantele.

Z opisom si kar zadel. Tudi prodajalec mi je rekel, da je quadricolor, vendar me po obliki nakako ne prepriča :? . Moja se je sedaj namestila kar na zadnjo steno akvarija ca. 20cm pod gladino...

Tadej Napisal/-a:Večji primerki takih vetrnic rabijo nekaj časa da se privadijo na novo okolje in si najdejo primerno mesto, ko to dobijo se več ne premaknejo.

Upam, da res in da se bo s časom privadila :alien:
Uporabniški avatar
Berdon

OdgovorNapisal/-a Berdon dne 25 okt 2008 16:19

Še fotografije kako zgleda vetrnica

Zjutraj:
Slika

Ko so prvi dve plavi luči na 100%:
Slika

Ko so prižgane 2/3 vseh luči:
Slika

Uro ali dve po tem, ko so vse luči na 100% :
Slika
Uporabniški avatar
Berdon

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 25 okt 2008 19:09

Po slikah sodeč ima preč svetlobe in premočan pretok.
Predvidevam, da je bila v naravi kje na dnu kjer ni stalenga linearnega toka ampak zgolj valovanje levo desno.
Tako valovanje ustvarimo z wavebox-om.
Tudi usta ima precej odprta kar spet no dober znak..

Priporočam, da jo s tega mesta odstraniš in prestaviš na dno v senco za kakšen kamen, tam pa naj bo tudi slabši pretok.
Če se ji bo zahotelo se bo že sama stegnila na močnejšo svetlobo.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a TomL dne 25 okt 2008 21:50

Vse takšne anemone (pa jih ni malo), ki sem jih videl v naravi, so bile na veliko močnejšem toku, kot ga lahko ustvarimo v akvariju. Dvomim, da boš to anemono lahko uspešno gojil dlje časa. Mislim, da je zelo težavna za gojenje v akvarijih. Mislim tudi, da ne gre za E. quadricolor.
Uporabniški avatar
TomL

Št.: 956

OdgovorNapisal/-a Andrej dne 26 okt 2008 0:51

Kot ugotavljaš, jo moti močna svetloba. Verjetno je vzrok dolg transport, kjer je več ali manj v temi in drugačna osvetljitev v prejšnem akvariju. Predlagam, da luči nad njo zasenčiš (kakšna plastika ali pa kar oviješ sijalke z alu folijo), tako da se bo postopno privadila na nove pogoje.

Lp, Andrej
Uporabniški avatar
Andrej

Št.: 1307

OdgovorNapisal/-a UrosR dne 26 okt 2008 17:57

Včeraj sem nabavil to veternico mislim da je Heteractis magnifica.....če se motim me prosim popravite.

Slika

LP, Uroš
Uporabniški avatar
UrosR

Št.: 48
Kraj: Primorska (Šempas)
Izkušnje: akv. 1leto, morski 0 let

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 26 okt 2008 18:45

Po čem slepaš, da je to Hetaractis magnifica ?

Po mojem mneju na podlagi te slike ni mogoče identificirati te morske vetrnice. Ali imaš še kakšno sliko noge ?
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

Naslednji

Vrni se na Morske vetrnice