Aiptasija

Re: Aiptasija

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 22 feb 2012 22:28

Aiptasia X pokonča vsako aiptasijo, pa tudi majano, kateri zaplombira usta, če smo na usta uspeli nanesti dovolj preparata.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Dark dne 22 feb 2012 23:18

Torej se aiptasij moram lotiti z vsemi sredstvi. Poskusil bom s preparatom, si še naprej prizadeval nabaviti rostratusa in morda še kakšne kozice, saj moja wurdemanija aiptasij ne jesta.
Uporabniški avatar
Dark

Št.: 1477
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a vegimatej dne 23 feb 2012 1:17

Moja preverjena metoda je bila igla+brizga+limonin sok. Uspeh je bil v trenutku. Ne vem pa kako bi uspel v tako velikem sistemu s tem. Lahko poskusiš tudi z to metodo. Stane te le cca 30 minut pa še vitamine boš injiciral v sistem.
Uporabniški avatar
vegimatej

Št.: 542
Kraj: Retnje ( Tržič )
Izkušnje: akv 1998, morski od 2011

OdgovorNapisal/-a Dark dne 23 feb 2012 10:43

vegimatej Napisal/-a:Moja preverjena metoda je bila igla+brizga+limonin sok. Uspeh je bil v trenutku. Ne vem pa kako bi uspel v tako velikem sistemu s tem. Lahko poskusiš tudi z to metodo. Stane te le cca 30 minut pa še vitamine boš injiciral v sistem.

Pri uničevanju aiptasij bom moral uporabiti več metod. Vsekakor bom poskusil tudi z limoninim sokom.
Uporabniški avatar
Dark

OdgovorNapisal/-a Ales dne 23 feb 2012 11:20

Bojan Napisal/-a:Aiptasia X pokonča vsako aiptasijo

Moje izkušnje so bolj kilave. Očitno jih ne eliminirajo popolnoma, saj se po nekaj dnevih (tednih) na istem mestu spet pojavi.
Nekateri uspešno uporabljajo:

ELEKTRIKO

ali

LASER

Je to pri nas že kdo poskusil?
Ales

Št.: 830
Kraj: NG - Čepovan
Izkušnje: morska akv. od 2008

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 23 feb 2012 12:31

Ales Napisal/-a:Je to pri nas že kdo poskusil?

O tem smo že precej debatirali.
Metod je več in bolj ali manj so uspešne. Potrebno je le vztrajati.

Sicer pa sem pisal Mythbusters-om na mail, da še oni preverijo par metod in mite ovržejo ali potrdijo. :oops:
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8768
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 23 feb 2012 13:47

Ales Napisal/-a:Moje izkušnje so bolj kilave. Očitno jih ne eliminirajo popolnoma, saj se po nekaj dnevih (tednih) na istem mestu spet pojavi.
Nekateri uspešno uporabljajo:

Verjetno preparata nisi uporabil pravilno. Po mojih izkušnjah pokončanje posamezne aiptasije ni težko in uspeva z raznimi metodami, tudi z Aipasia -X.
Problem je v velikem akvariju pokončati vse, predvsem tiste , ki niso na dostopnih mestih.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Moorii dne 23 feb 2012 14:23

Se moja izkušnja.

V akvariju sem imel res ogromno aptasij. Najprej sem poizkusil z limoninim sokom, ki je uspešen vendar kar zamuden. Vsako moraš res pičiti (ponavadi se hitro skrije), da jo eliminiraš. Podobno deluje tudi NaOH le da jo ta tudi dobro "zažge" in je nekaj časa potem mir. Probal sem tudi z Aptasia-X vendar sem imel bolj slabe izkušnje (rdeča anemona se je po posegu parkrat zdelila in čez čas so vsi kloni pomrli - ni nujno da je pogin posledica Aptasia-X-a).

Na koncu sem pri Andreju kupil dva wundermanija in čudežno so v roku enega tedna pomalcala vse aprasie (več kot 500 kom.).
Sedaj jih že nekaj časa ni več na spregled in se mi kakšna aptasija spet pojavi.

Mislim da je najboljša rešitev wundermani, ki jedo aptasije. Če tvoja dva ne jesta aptasij poizkusi še s kakšnim parčkom.

Zadeva se uniči po naravni poti in ni potrebno prav nič posegati v akvarij.
Uporabniški avatar
Moorii

Št.: 21

OdgovorNapisal/-a james.7 dne 23 feb 2012 15:45

...Tudi pri majhnih je problem priti do dobro skrite aiptasije, sigurno v velikih akvarijih pa še toliko bolj. Za to je res dobro da ti rostratus ali wundermani pomaga. Če ti...
Kar se tiče pa tistih velikih, lahko dostopnih pa so skoraj vse metode uporabne, sam sem tudi že poskusil z limoninim sokom, NaOH, aiptasia-x in vse so po mojem mnenju reef-safe. Zadnje čase jih tudi jaz počasu odstranjujem kar z močno gostim apnom, katerega vbrizganm kar na aiptasio. (seveda pa je potrebno paziti da ne preveč spreminjamo parametre vode s tem!!!)

L.p.
Uporabniški avatar
james.7

Št.: 211
Kraj: Nova Gorica
Izkušnje: akv .99, morska 2008

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 23 feb 2012 21:00

Velike akvarije z veliko kamna sem omenjal zato, ker majhne lahko razdremo in ponovno postavimo nazaj z manj škode in problemov.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Dark dne 24 feb 2012 0:30

Jutri dobim Aiptasia X. S preparatom bom poskušal uničiti aiptasie, ki so dosegljive. Andrej mi trenira rostratusa, ki naj bi pomalical preostale. Nabaviti nameravam še dva wurdemanija. Bomo videli, kako uspešen bom...
Uporabniški avatar
Dark

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 24 feb 2012 12:36

V kolikor boš dobil pravo kljunato ribico, potem so po mojem mnenju ostale metode delne odstranitve te nadloge nepotrebne. Kljunata ribica bo kmalu eliminirala vse dosegljive aiptasije. Po mojem mnenju celo velja, da več kot bo hrane za kljunato ribico, bolje bo.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a 3umpher dne 24 feb 2012 13:18

Pri uporabi Aiptasia-x preparata bodi edino previden, da ga ne apliciraš po koralah, ker jih opeče. Meni je ožgalo par polipov, vendar se bobo očitno izvlekli.
Uporabniški avatar
3umpher

Št.: 63
Kraj: Novo mesto
Izkušnje: 27, morska 5

OdgovorNapisal/-a Dark dne 26 feb 2012 23:28

3umpher Napisal/-a:Pri uporabi Aiptasia-x preparata bodi edino previden, da ga ne apliciraš po koralah, ker jih opeče. Meni je ožgalo par polipov, vendar se bobo očitno izvlekli.

Hvala za nasvet.
Uporabniški avatar
Dark

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 27 feb 2012 20:33

Bojan Napisal/-a:V kolikor boš dobil pravo kljunato ribico, potem so po mojem mnenju ostale metode delne odstranitve te nadloge nepotrebne. Kljunata ribica bo kmalu eliminirala vse dosegljive aiptasije. Po mojem mnenju celo velja, da več kot bo hrane za kljunato ribico, bolje bo.

Se nebi mogel bolj strinjati! Rostratusu je potrebno dati nekaj časa in bo z zadevo zagotovo opravil. Pri meni je trajalo kaka dva meseca.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

Št.: 2549
Kraj: Grosuplje

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Morske vetrnice