Aiptasija

Re: Aiptasija

OdgovorNapisal/-a Dark dne 21 nov 2012 0:23

capirossi Napisal/-a:
Dark Napisal/-a:Danes sem čistil akvarij in v enem izmed prelivov našel množico aiptasij. Kot kaže, so se pred rostratusom umaknile v varno zavetje preliva. Nekaj sem jih uspel odstraniti, vseh pa ne, saj zaradi cevi ne morem do njih. Torej: enkrat lastnik aiptasij, vedno lastnik aiptasij...

Mogoce pa to ni niti tako slabo... Ko se razmnozujejo v varnem zavetju in jih tok kasneje odnese v akvarij
ima potem kljunata ribica obillico naravne hrane...
Lp, Capirossi

Se strinjam. In: ker aiptasij v akvariju ni videti in dokler imam rostratusa, se ne vznemirjam.
Uporabniški avatar
Dark

Št.: 1477
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Ales dne 21 nov 2012 9:22

Borut Napisal/-a:Poglej na Youtube kako jih tretirajo z laserjem. Vpiši nekaj takega kot "Aiptasia laser", boš videl, da je bolj priročno. Se mi zdi, da je mogoče kar skozi steklo? :)

Sem tudi to videl. Samo ti laserji so kar dragi, pa še vprašanje je, če se jih da legalno spravit k nam, ker so kar močni. Po videnih filmih pa malce dvomim v njihovo učinkovitost. Če dobim lepilo, bodo rezultati vidni že za vikend.
Ales

Št.: 830
Kraj: NG - Čepovan
Izkušnje: morska akv. od 2008

Re: Re: Aiptasija

OdgovorNapisal/-a Borut dne 21 nov 2012 12:32

Ales Napisal/-a:
Borut Napisal/-a:Poglej na Youtube kako jih tretirajo z laserjem. Vpiši nekaj takega kot "Aiptasia laser", boš videl, da je bolj priročno. Se mi zdi, da je mogoče kar skozi steklo? :)

Sem tudi to videl. Samo ti laserji so kar dragi, pa še vprašanje je, če se jih da legalno spravit k nam, ker so kar močni. Po videnih filmih pa malce dvomim v njihovo učinkovitost. Če dobim lepilo, bodo rezultati vidni že za vikend.

Za laser sem vprašal na firmo FOTONA d.d. Najprej je potrebno tangetirat na kaj naj upliva žarek pri aiptasiji. Najcenejša oblika laserja pri njih je LED Laser, ki bi bil med 2W-3W najmanj 11.000,00EUR, zato nisem niti vprašal za diamantnega. :)
Uporabniški avatar
Borut

Št.: 3224
Kraj: Ajdovščina, Selo
Izkušnje: Morska akv. od 2001

OdgovorNapisal/-a Ales dne 22 nov 2012 20:46

Zadeva dobesedno praži! Ko bo več časa sledi poročilo :D . Na organizmih ni vidnih učinkov. Aiptasije GOTOFE STE !
Ales

Št.: 830
Kraj: NG - Čepovan
Izkušnje: morska akv. od 2008

OdgovorNapisal/-a edera dne 02 apr 2013 12:19

uničiti se jih tudi da z vročo vodo tako da v injekcijo napolnimo vročo vodo in veternico obrizgamo z njo.
pri meni je to funkcjoniralo in jih od takrat ni več v akvariju kakšne 4 mesece
edera

Št.: 1
Izkušnje: akv. 16let, morska 2leti

OdgovorNapisal/-a Dark dne 25 maj 2013 0:26

edera Napisal/-a:uničiti se jih tudi da z vročo vodo tako da v injekcijo napolnimo vročo vodo in veternico obrizgamo z njo.
pri meni je to funkcjoniralo in jih od takrat ni več v akvariju kakšne 4 mesece

Po mojih iskušnjah aiptasij v akvariju skoraj ni mogoče iztrebiti. Še najbolj se obnese rostratus, vendar jih tudi on lahko pomalica samo na dostopnih mestih. V mojem akvariju, odkar imam rostratusa, na vidnih mestih aiptasi nimam več, v obeh prelivih pa jih imam ogromno. Pred kratkim sem jih našel tudi v sumpu. Najprej sem jih v prelivih poskušal eliminirati mehansko, sedaj pa se ne trudim več, ker tistih v spodnjem delu pač ne dosežem. Tudi če kakšna iz prelivov zaide v akvarij, jo zanesljivo pomalica rostratus.
Uporabniški avatar
Dark

Št.: 1477
Kraj: Maribor

Prejšnji

Vrni se na Morske vetrnice