Vermitid polži

školjke, polži, glavonožci

Vermitid polži

OdgovorNapisal/-a Aleksander dne 08 maj 2005 21:18

V akvariju se mi je pojavila še ena nadloga. Vermitid polži se prehranjujejo tako, v vodo spustijo nekakšno lepljivo mrežo, na katero se potem lepi njihova hrana. Problem je, ker ta njihova mreža iritira druge organizme. Ima kdo podoben problem? Se jih je že kdo rešil?

Slika
Uporabniški avatar
Aleksander

Št.: 883

OdgovorNapisal/-a Fast dne 08 maj 2005 21:58

Jaz ga imam tudi, ampak ker nimam koral in kaj takega kar bi njegova mreža motila, če se slučajno nalepi, me ne moti.
Včasih se kaka kozica zaplete ampak se hitr iztrga iz mreže.

Je pa opazem šele nekaj mesecev in zadnje čase zelo hitro raste, pa čeprav je ta živiv kamen na katerem je v akvariju že eno leto.

Če te moti ga odlomi in daj komu če si ga želi, seveda če v takem primeru preživi.
Uporabniški avatar
Fast

Št.: 1215
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: marine 5 +

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 09 maj 2005 11:27

Z dodajanjem fitoplanktona, se je njhovo število izredno povečalo. Imam jih poleg vseh organizmov razen Tridacne in ne motijo ničesar.

Če ga odlomiš gre po gobe. Odstanitev je torej zelo enostavna, čeprav se meni zdi nepotrebna.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

Št.: 2549
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Andrej dne 15 maj 2005 0:42

Teh polžev imam kar nekaj v akvariju, težave pa mi povzroča eden, ki raste na Montipori, tako da ga ne morem odstraniti. Odlomil sem cca 2cm lupine, pa se je obnovil. Aleksander, si jih ti odstranil?

Lp, Andrej
Uporabniški avatar
Andrej

Št.: 1307

OdgovorNapisal/-a Aleksander dne 15 maj 2005 8:27

Ne še, ampak eden mi spušča mrežo preko plašča tridacne. Odlomil sem mu pol cm cevi, kolikor jo je gledalo izpod kamna, obnovil jo je v par dneh. Saj je kar zanimiv organizem, samo če ga dobiš, moraš to upoštevati pri postavitvi. Kaj bom z njim se še nisem odločil.
Uporabniški avatar
Aleksander

Št.: 883

OdgovorNapisal/-a TomazP dne 16 maj 2005 8:29

Tudi sam sem imel enega in ga gledal, kako spušča mrežo. Ker sem ga samo gledal jih je kmalu bilo že kakih 5, ki so zelo hitro rasli. Tako sem imel ves akvarij v mrežah. Če sem črva odlomil, ni kaj dosti pomagalo saj je zlezel v tisti del cevk, ki se drži podlage. Drugega ni pomagalo, kot da se jih spraskal s kamenja. Od takrat je bil potem mir. Imam pa veliko tudi podobnih a precej tankih črvov, ki pa zaradi same majhnosti ne motijo ostalih organizmov.

lp

Tomaž
Uporabniški avatar
TomazP

Št.: 809

Vrni se na Mehkužci