Prehrana rib - posušene alge: NĂłri - Porphyra, itd

Diskusija o prehrani rib in nevretenčarjev

OdgovorNapisal/-a Berdon dne 27 okt 2007 12:06

Danes sem prejel po pošti Nori alge kupljene v Aquashop-u in sem jih tudi takoj testiral.

1. 1/2 lističa sem dal v ščipalko ( kot radič ) in ga ponudil ribam.
Rezultat:
vsi kirurgi so zbežali in bili skriti, dokler alge nisem odstranil :shock: :? .

2. :idea: 1/2 lističa alge sem nasekljal - zdrobil na majhne koščke jih namočil v slano vodo in nato izlil v akvarij.
Rezultat:
Kirurgi, kozice in klovn soj jih v 1 minuti pospravili :)
Uporabniški avatar
Berdon

Št.: 1490
Kraj: Koper
Izkušnje: akv.19let, morska 2leti

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 27 okt 2007 12:13

Ribe se morajo pač navadit na to hrano, oziroma njeno prisotnost.

Ko sem prvič pripel radič jih je taka kričeče rdeča novost tako prestrašila, da je bil radič notri nedotaknjen, dokler ni začel gniti. Šele naslednjič so ga začele ribe tudi obirat in danes je sestavni del njihove prehrane.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

Št.: 2549
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Berdon dne 27 okt 2007 13:14

Dinko van plati Napisal/-a:Ribe se morajo pač navadit na to hrano, oziroma njeno prisotnost.

Drugič bom poskusil pustiti algo več časa v čebru.

Dinko van plati Napisal/-a:Ko sem prvič pripel radič jih je taka kričeče rdeča novost tako prestrašila, da je bil radič notri nedotaknjen, dokler ni začel gniti. Šele naslednjič so ga začele ribe tudi obirat in danes je sestavni del njihove prehrane.

Z rdečim in zelenim radičem, špinačo, zeleno solato in bananami nisem imel takih težav.
Ko sem v akvarij postavil list, so se ribe sicer skrile, vendar so po nekaj minutah že pridno jedle in kregale katera bo dobila "večji kos".
Uporabniški avatar
Berdon

Št.: 1490
Kraj: Koper
Izkušnje: akv.19let, morska 2leti

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 27 okt 2007 21:29

Dinko van plati Napisal/-a:Ribe se morajo pač navadit na to hrano, oziroma njeno prisotnost.

Kot sem nekje že navedel je dobro dodati novo hrano k stari katero ribe že jedo.

Sam sem radič dodal k posušenim lističem rdeče alge iz trgovine Korala (AquaLight).

Ko smo ribe začele jesti rdeč radič sem zraven dodal zelen radič, kasneje še solato, špinačo itn..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8771
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Dark dne 28 okt 2007 1:14

Berdon Napisal/-a:[2. :idea: 1/2 lističa alge sem nasekljal - zdrobil na majhne koščke jih namočil v slano vodo in nato izlil v akvarij.
Rezultat:
Kirurgi, kozice in klovn soj jih v 1 minuti pospravili :)

Tudi moje ribe sprva niso jedle Nori alg, nato pa so se privadile.

Sam sem Nori alge nazadnje kupil za 4,3 E, vendar nisem prepričan koliko jih je bilo v vrečici. Vsekakor sem ribice z vsebino vrečice vsakodnevno hranil nekaj mesecev.
Uporabniški avatar
Dark

Št.: 1477
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 08 nov 2007 21:47

Yaki-Nori Sea Weed hrana, ki jo prodaja Aquashop, je po mnenju mojih rib zelo primerna hrana.

Nori alge , so v obliki lističev, ki so ravno prav veliki za hranjenje morskih rib. Moje ribe za en obrok pojedo ravno en listič. Kirurgi so naravnost navdušeni nad to hrano, kočke, ki plavajo po akvariju pa jedo tudi: oba klovna, gospice in ognjeni cesarček.

Po mojem mnenju je ta hrana za kirurge bolj zdrava kot radič, saj je pravzaprav to njihova naravna hrana.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

Re: Prehrana rib - posušene alge: NĂłri - Porphyra, itd

OdgovorNapisal/-a Borut dne 14 jun 2011 12:40

Je mogoče kaka razlika med NORI ALGE "naravno sušene" ali "pražene", razen kot v ceni??? Specifikacije so iste....
Uporabniški avatar
Borut

Št.: 3224
Kraj: Ajdovščina, Selo
Izkušnje: Morska akv. od 2001

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 14 jun 2011 13:42

Asjan Napisal/-a:Je mogoče kaka razlika med NORI ALGE "naravno sušene" ali "pražene", razen kot v ceni??? Specifikacije so iste....

Kaj pa tvoje ribice pravijo ?
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8771
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Borut dne 14 jun 2011 19:26

Clownfish Napisal/-a:
Asjan Napisal/-a:Je mogoče kaka razlika med NORI ALGE "naravno sušene" ali "pražene", razen kot v ceni??? Specifikacije so iste....

Kaj pa tvoje ribice pravijo ?

Ne vem, nisem opazil kake razlike... Vonj, sestava.... v tem ne vidim razlike. Sumim pa, da pri praženih oz. termično obdelanih je kaj, kar bi na dolgi rok škodilo organizmov.

Mogoče so to lahko tudi ene in iste alge, samo da na ime naravno sušene opravičijo ceno. :?:
Uporabniški avatar
Borut

Št.: 3224
Kraj: Ajdovščina, Selo
Izkušnje: Morska akv. od 2001

Prejšnji

Vrni se na Prehrana