Phytoplankton Aquatim

Diskusija o prehrani rib in nevretenčarjev

OdgovorNapisal/-a Dark dne 21 avg 2005 22:36

Aquatim ima na steklenički odtisnjen rok uporabe, ki je okoli dva meseca. Prodajalec na Dunaju mi je ob prodaji prve stekleničke (500 ml) pojasnil, da je možno izdelek uporabljati še mesec dni po izteku roka uporabe. Ker pa je vsebina začela kmalu po izteku spreminjati vonj, sem jo zavrgel in pričel uporabljati novo.

Aquatim je potrebno po navodilih proizvajalca hraniti v hladilniku. Kljub temu je - čeprav rok še zdaleč ni potekel - zasmrdel. Prejšnji teden sem kupil novo stekleničko (rok uporabe poteče 25. septembra), ki ima ponovno čuden vonj?
Uporabniški avatar
Dark

Št.: 1477
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Andrej dne 21 avg 2005 23:06

Dark Napisal/-a:Aquatim je potrebno po navodilih proizvajalca hraniti v hladilniku. Kljub temu je - čeprav rok še zdaleč ni potekel - zasmrdel. Prejšnji teden sem kupil novo stekleničko (rok uporabe poteče 25. septembra), ki ima ponovno čuden vonj?

Tudi meni se je zgodilo nekaj podobnega, 3 tedne pred iztekom roka je rahlo zasmrdelo, tekočina ni bila več enakometno zelena in čez nekaj dni je grozno smrdelo. Po moji oceni je problem transport do trgovin: če je v tem času Aquatim samo za kratek čas izpostavljen visokim temperaturam, propade in postane popolnoma neuporaben. Če tekočina ni enakometno zelena ali je na dnu usedlina, jo raje ne uporabljal.
Uporabniški avatar
Andrej

Št.: 1307
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bluereef dne 21 avg 2005 23:28

BTW Bojan kako spuzva?jeli jos uvijek ziva?
Sto se tice mirisa fitoplanktona moze biti od bacteria,ovisi kako je cuvan ili uzgajan fito,ali (ne tvrdim da je to aquatin jer naravno ne znam) dosta uzgajivaca koristi bacterie za uzgoj phyto planctona,tko zna kakvih sve bacteria moze biti unutra i ako one uginu u bocici naravno dolazi do neugodnog mirisa(slično kao kad uginu bakterije u filteru nakon dugotrajnog prestanka rada filtera).
bluereef

Št.: 123
Kraj: Rab,Hrvatska

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 21 avg 2005 23:35

bluereef Napisal/-a:BTW Bojan kako spuzva?jeli jos uvijek ziva?

Oranžna spužva , katero sem nabavil v Trans Marine, je že preminila. Collospongia pa seveda živi in hitro raste.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Dark dne 21 avg 2005 23:38

Andrej Napisal/-a:Po moji oceni je problem transport do trgovin: če je v tem času Aquatim samo za kratek čas izpostavljen visokim temperaturam, propade in postane popolnoma neuporaben.

Tudi sam menim, da je vzrok propada fitoplanktona potrebno iskati v nepravilnem transportu ali kasnejšemu neprvilnemu hranjenju. Zato bom prihodnjič vsebino stekleničke najprej povohal.
Uporabniški avatar
Dark

OdgovorNapisal/-a Veseli dne 22 avg 2005 10:14

V navodilih, ki so natisnjena na embalaži, je navedeno, da je v Aquatim-u mešanica sledečega fitoplanktona:
Nannochlorophis,
Tetraselmis in
Isochrysis.

Tu nedostaje neka diatomejska kultura za upotrebu u reef aquarijima. Kao Thalassiosira weissflogii ili slično.
Veseli

Št.: 128
Kraj: Split

OdgovorNapisal/-a Tadej dne 11 jan 2006 19:12

Tudi jaz sem imel sličen primer. V soboto sem kupil stekleničko aquatima in ga doma odprl in z injekcijo potegnil in opazil da ni zelene barve kot ponavadi ampak rjavkaste. Ne smrdi. Rok uporabe je seveda do konca februarja.

Naj ga raje zavržem?
Uporabniški avatar
Tadej

Št.: 866
Kraj: Murska Sobota
Izkušnje: od 1999

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 11 jan 2006 19:28

Kakšna pa je, bolj natančno opisano, ta rjavkasta barva ?

Pri meni je Aquatim vedno zeleno rjavkaste barve, za razliko od koncentrata, katerega je naredil Romunov in je bil povsem temno zelen.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 11 jan 2006 20:01

A si ga mogoče tokrat pred uporabo pretresel? :lol:
Uporabniški avatar
Dinko van plati

Št.: 2549
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Veseli dne 11 jan 2006 20:55

Isochrysis je smeđa alga. Kada je dodamo zelenom Nanochloropsisu i vrlo tamno zelenom (skoro crnom) Tetraselmisu dobijemo neku mješavinu koja sigurno ne bi trebala biti zelene boje već nešto prema smeđem. Ja ne razumijem točno što je rjavkasta ali čini mi se da bi to bilo to.
Što se pak kvarenja algi tiče vrlo je važno da se one kvare brzinom proporcionalnom temperaturi vašega frižidera. Po mojim iskustvima alge skladištene na 0-1C trajati će višestruko duže nego na primjer ukoliko su na 4-5C. Dakle, izmjerite temperature u svojim frižiderima (kućni frižideri često su na 4, 5 ili 6 C. i vodite računa da što god ih skladištite na nižoj temperaturi to če one duže trajati. Vrlo je bitno u frižiderima provjeriti temperaturu na raznim mikrolokacijama jer i unutar svakog frižidera postoje zone sa različitim temperaturama.
Smrad je definitivni znak da ovi pripravci nisu više upotrebljivi.
Nagdje blizu nule dolazi do smrzavanja stanica (i cijelog pripravka) i stanične opne tu pucaju, pa se ne savjetuje nikako čuvanje na temperaturama nižim od nule.
Veseli

OdgovorNapisal/-a Veseli dne 11 jan 2006 20:57

Aquatim bi uz čuvanje na 1C vjerovatno trebao trajati do 6 mjeseci.
Veseli

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 11 jan 2006 21:01

veseli Napisal/-a:Ja ne razumijem točno što je rjavkasta ali čini mi se da bi to bilo to.
To je to. Smeđa=rjava
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 16 okt 2007 11:31

Ali še kdo uporablja AquaTim?
Na VF kjer sem bil pred kratkim ga niso imeli. Prav tako niso znali povedati kdaj dobijo pošiljko..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8768
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Dark dne 18 okt 2007 12:42

Clownfish Napisal/-a:Ali še kdo uporablja AquaTim?
Na VF kjer sem bil pred kratkim ga niso imeli. Prav tako niso znali povedati kdaj dobijo pošiljko..

Zadnjo stekleničko Aquatima sem porabil septembra.Trenutno ga ni v prodaji, ker je proizvajalec, zaradi povečanja obrata, začasno zaustavil proizvodnjo. Aquatim naj bi bil ponovno v prodaji konec leta.
Uporabniški avatar
Dark

Prejšnji

Vrni se na Prehrana