Phytoplankton Aquatim

Diskusija o prehrani rib in nevretenčarjev

Phytoplankton Aquatim

OdgovorNapisal/-a Dark dne 27 nov 2004 0:54

Že dva meseca hranim korale s planktonom proizvajalca Aquatim http://Z-und-L.de/. Favites pentagona, Scolymia cubensis..., kažejo očiten napredek.
Zadnjič spremenil Dark, dne 26 dec 2004 16:58, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dark

Št.: 1477
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Dark dne 15 dec 2004 1:34

Aquatim ima na steklenički odtisnjen rok uporabe, ki je okoli dva meseca. Prodajalec na Dunaju mi je ob prodaji prve stekleničke (500 ml) pojasnil, da je možno izdelek uporabljati še mesec dni po izteku roka uporabe. Ker pa je vsebina začela kmalu po izteku spreminjati vonj, sem jo zavrgel in pričel uporabljati novo. Čeprav naj bi Aquatim povečeval fosfate v akvariju - jih v mojem akvariju ni zaznati.
Zadnjič spremenil Dark, dne 22 dec 2004 19:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dark

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 15 dec 2004 11:02

Si opazil porast kakih spužv, črvov cevkarjev, plaščarjev... Ali ti jih ribe sproti odstranijo?
Uporabniški avatar
Romunov

Št.: 1428
Kraj: Sv. Vid nad Ljubljano

OdgovorNapisal/-a Dark dne 15 dec 2004 11:33

romunov Napisal/-a:Si opazil porast kakih spužv, črvov cevkarjev, plaščarjev... Ali ti jih ribe sproti odstranijo?

Do sedaj še nisem opazil.
Uporabniški avatar
Dark

Re: PLANKTON Aquatim

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 15 dec 2004 14:00

Dark Napisal/-a:Že dva meseca hranim korale s planktonom proizvajalca Aquatim http://Z-und-L.de/. Favites pentagona, Scolymia cubensis..., kažejo očiten napredek.

Dark, ali se take zadeve dobijo tudi pri nas in kje na Dunaju si to kupil.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

Št.: 2549
Kraj: Grosuplje

Re: PLANKTON Aquatim

OdgovorNapisal/-a Dark dne 15 dec 2004 15:41

Dinko van plati Napisal/-a:
Dark Napisal/-a:Že dva meseca hranim korale s planktonom proizvajalca Aquatim http://Z-und-L.de/. Favites pentagona, Scolymia cubensis..., kažejo očiten napredek.

Dark, ali se take zadeve dobijo tudi pri nas in kje na Dunaju si to kupil.

Aquatim sem kupil v trgovini Zoo Ullrich na Dunaju in v VF. Prepričan pa sem, da izdelek prodajajo v vseh boljše založenih akvarističnih trgovinah.
Uporabniški avatar
Dark

OdgovorNapisal/-a Palota dne 22 dec 2004 10:35

Ali so lahko kakšni negativni učinki pri prekomernem doziranju fitoplanktona? LP
Uporabniški avatar
Palota

Št.: 398
Izkušnje: 20 let, morski 8 let

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 22 dec 2004 17:15

Če je zooplankton že hin (mrtev & se že dekompozira), lahko (ni pa nujno) vse skupaj zmeša eno veliko zmedo brez kisika. V prvi vrsti pa v takem primeru padejo ribe.
Uporabniški avatar
Romunov

Št.: 1428
Kraj: Sv. Vid nad Ljubljano

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 22 dec 2004 18:35

Mene zanima če je kdo že zmeril nivo fosfatov, nitratov in silikatov v tekočini tega planktona? Verjetno bodo razultati meritev "noro" visoki..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8771
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Dark dne 23 dec 2004 10:49

palota Napisal/-a:Ali so lahko kakšni negativni učinki pri prekomernem doziranju fitoplanktona? LP

Negativnih učinkov pri prekomernem doziranju ne poznam. Sam ga dodajam celo manj, kot predpisuje proizvajalec.
Zadnjič spremenil Dark, dne 23 dec 2004 10:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dark

OdgovorNapisal/-a Dark dne 23 dec 2004 10:55

Clownfish Napisal/-a:Mene zanima če je kdo že zmeril nivo fosfatov, nitratov in silikatov v tekočini tega planktona? Verjetno bodo razultati meritev "noro" visoki..

Ne vidim vzroka - zakaj bi meril nivo fosfatov, nitratov... v "tekočini tega planktona", saj imam v akvariju po dveh mesecih dodajanja Aquatima odlične parametre.
PO 4 = 0
NO 2 = 0
NO 3 = 0

V času dodajanja Aquatima - opažam v svojem akvariju samo pozitivne učinke.
Uporabniški avatar
Dark

OdgovorNapisal/-a Palota dne 04 jan 2005 21:08

Ali ne bi bilo boljše dodajati v akvarij JBL Korall Fluid? LP
Uporabniški avatar
Palota

Št.: 398
Izkušnje: 20 let, morski 8 let

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 04 jan 2005 22:23

palota Napisal/-a:Ali ne bi bilo boljše dodajati v akvarij JBL Korall Fluid? LP

JBL Korall Fluid sem uporabljal , vendar je to neka umetna tekoča hrana za korale, ki je po mojih izkušnjah povsem neprimerna za koralni morski akvarij.

Po drugi strani pa je Aquatim živi fitoplankton, idealna hrana za mnogo vrst nevretenčarjev.

Do sedaj še nisem uspel priti do Aquatim-a, ampak po Darkovem opisu sodeč , menim, da je Aquatim prava rešitev za hranjenje črvov cevkarjev, spužv. koral, ...
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 04 jan 2005 22:37

Če je res to kar praviš lahko vsak, ki ima malo prostora ob akvariju v plastenki od Fruc-a goji fitoplanktonsko raztopino..
Moja je sedaj stara približno dva meseca in zmeril bom kaj se je zgodilo z gnojilom ki em ga takrat dodal.. Če je izginilo potem je zadeva enako hranilna kot Aquatim..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8771
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 04 jan 2005 22:47

Clownfish Napisal/-a:Če je res to kar praviš lahko vsak, ki ima malo prostora ob akvariju v plastenki od Fruc-a goji fitoplanktonsko raztopino..
Moja je sedaj stara približno dva meseca in zmeril bom kaj se je zgodilo z gnojilom ki em ga takrat dodal.. Če je izginilo potem je zadeva enako hranilna kot Aquatim..

Clownfish, mislim da gojenje fitoplanktona ni povsem ekvivalentno Aquatim-u. Fitoplanktom po tvoji metodi moraš gojiti, Aquatim pa imaš v hladilniku. Poleg tega gnojilo, katerega potrebuješ za gojenje fitoplanktona ne izgine , koncetracija se le zmanjša. Mislim , da tudi ni praktično pred vsakim dodajanjem fitoplanktona meriti nitrate in fosfate.

Aquatim je po mojem mnenju gojen fitoplankton, ki je nato s neko metodo (recimo centrifugiranjem) zgoščem, tako da je v mešanici veliko planktona in malo vode obogatene z nitrati in fosfati. Če je to res potem je Aquatim proizvod, katerega sem si vedno želel. Komaj čakam, da pridem do ene flaške, potem bom pa z mikroskopom, nitrat in fosfat testerji preveril , kaj je pravzaprav ta Aquatim.

Na koncu le še kometar, da me bi kdo razumel, da menim , da je Aquatim boljši od gojenja fitoplanktona.

Gojenje fitoplanktona je izredno koristna tehnologija , katero mora obvladati vsak morski akvarist, ki želi gojiti kotačnike za hrano mladic rib ali kozic. Seveda je doma gojen fitoplankton tudi idealna hrana za mnoge nevretenčarje.

Po drugi stani pa nimam nobenih izkušenj z Aquatim-om, ampak zakaj ne bi smel upati, da bom tako na lažji način z manj dela prišel do kvalitetne hrane za nevretenčarje.
Zadnjič spremenil Bojan, dne 06 jan 2005 16:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

Naslednji

Vrni se na Prehrana