Postranice

Diskusija o prehrani rib in nevretenčarjev

Postranice

OdgovorNapisal/-a Malix dne 22 sep 2008 20:19

Ali obstaja kakšen pripravek, jajčeca, … ki bi v akvariju povečalo število postranic, ki bi bile hrana za kljunasto in ostale ribe.
Uporabniški avatar
Malix

Št.: 1129
Kraj: Fram - Maribor
Izkušnje: Morska od 2006 dalje

Re: Postranice

OdgovorNapisal/-a TheChemist dne 22 sep 2008 20:34

Reed mariculture prodaja Tigger Pods. Notri so odrasli in tudi mladi raki samooki (podi), ki so naravna in odlicna hrana. Zal jih je v flaski malce malo a se jih pogosto dodaja v refugium oz. sumpo in akvarij in s tem obnovi zooplankton. Obstaja tudi Ocean pods flaska.
Cez kaksen mesec, bi jih moral imeti tudi jaz (ce se bodo namnozili tako kot je treba).
TheChemist

Št.: 402
Kraj: Grosuplje, sLOVEnija
Izkušnje: virtually None

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 22 sep 2008 21:40

Popolacija teh rakov v mojem akvariju je zelo nizka. Včasih sem po ugasnitvi luči lahko spremljal stotine teh rakcev po kamenju, sedaj pa prektično ni nobene več. Predvidevam, da je vse pojedel rostratus. Zato bi bilo tudi zame zelo zanimivo, če bi se dobile kje žive postranice.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

Št.: 2549
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 22 sep 2008 21:45

Mislim, da je edino realmo merilo populacije štetje le teh ponoči. Čez dan jih ponavadi težko opazimo razen seveda v akvariju kjer ni nobenih rib.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8771
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a TheChemist dne 22 sep 2008 22:04

Hmmm... bom probal povecat stevilo v mojih kulturah, imam pa problem, ker nimam ravno pravega fitoplanktona za njih, ampak pridno delam tudi na tem :wink:
TheChemist

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 26 sep 2008 8:47

Postranice so navadno jedo trdo hrano, in ne fitoplanktona. V akvariju se obdržijo, če je dovolj hrane (hranjenje) in če imajo zavetje pred ribami. Hrane je navadno dovolj, zavetje pa jim lahko naredimo s košarico koščkov kamenja, kamor ribe ne morejo. Od tam lahko občasno odtavajo v akvarij, kjer slej kot prej postanejo hrana.
Uporabniški avatar
Romunov

Št.: 1428
Kraj: Sv. Vid nad Ljubljano

OdgovorNapisal/-a Malix dne 26 sep 2008 9:05

HaAndy Napisal/-a:Reed mariculture prodaja Tigger Pods. Notri so odrasli in tudi mladi raki samooki (podi), ki so naravna in odlicna hrana. Zal jih je v flaski malce malo a se jih pogosto dodaja v refugium oz. sumpo in akvarij in s tem obnovi zooplankton. Obstaja tudi Ocean pods flaska.
Cez kaksen mesec, bi jih moral imeti tudi jaz (ce se bodo namnozili tako kot je treba).

Pa se da to nabaviti tudi kje v naši bližini?
Uporabniški avatar
Malix

OdgovorNapisal/-a TheChemist dne 27 sep 2008 14:24

Malix Napisal/-a:
HaAndy Napisal/-a:Reed mariculture prodaja Tigger Pods. Notri so odrasli in tudi mladi raki samooki (podi), ki so naravna in odlicna hrana. Zal jih je v flaski malce malo a se jih pogosto dodaja v refugium oz. sumpo in akvarij in s tem obnovi zooplankton. Obstaja tudi Ocean pods flaska.

Pa se da to nabaviti tudi kje v naši bližini?

Se da dobit iz Nemcije, ni pa ravno poceni (20-30 eurov + 30 eurov postnina). Gre za flasko (cca 1 dcl), kjer so mladi in odrasli podi (copepodites), ce je res interes, se splaca naredit skupno narocilo, da postnina ne pride predraga. Izdelek je Reed's mariculture Tigger pods ali ocean pods. Sem imel link do trgovine v Nemciji, pa ga ta hip ne najdem.
TheChemist

OdgovorNapisal/-a Mitja dne 27 sep 2008 15:10

Evo ti ga linka http://www.reefnutrition.de/index.php?option=com_imagelinks&catid=15&Itemid=16 in še
enega http://www.rsaquaristik.de/index.php?manufacturers_id=2
Na seahorsemania ( je na linku ) je DHL do 2kg 8,6€ namesto 30. :)
Mitja

Št.: 254
Kraj: Osrednjeslovenska
Izkušnje: sladki 13, morski 4

OdgovorNapisal/-a Malix dne 27 sep 2008 20:18

Ja jaz sem za akcijo, in si bom tudi naročil, prej bom še v avstriji preveril če imajo.
Je še kdo za?

V kakšnem stanju so postranice v embalaži?
Uporabniški avatar
Malix

OdgovorNapisal/-a TheChemist dne 28 sep 2008 12:59

Malix Napisal/-a:V kakšnem stanju so postranice v embalaži?

Postranice so zive in aktivne v posodi. S prostim ocesom vidis samo nekaj odraslih primerkov (~10 komadov), bilo pa naj bi prisotnih vec naupijev v flaski, a ne morem ne potrdit ne zanikat tega.
Priporoceno je, da se jih hitro doda v refugium/sump, kjer se lahko namnozijo brez predatorjev, nekaj pa jih lahko das kar v akvarij (50/50).
TheChemist

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 02 okt 2008 7:01

Isti efekt dosežeš, če pregradiš del akvarija, kamor ribe ne morejo, ali pa žanješ iz refugija.
Uporabniški avatar
Romunov

Št.: 1428
Kraj: Sv. Vid nad Ljubljano

OdgovorNapisal/-a Ales dne 27 dec 2008 13:17

V akvariju se mi je zaredilo na stotine postranic. Zaenkrat nimajo še nobenega sovražnika, zato jih je vedno več. Ko ugasne luč in z baterijo posvetiš po ozadju, vse miga... Zgleda, da jim najbolj paše v prelivu, saj je tam največ mladih (2-3 mm). Ali jih je treba kaj posebej hranit ali zadoščajo ostanki hrane iz akvarija? Rad bi jih namreč ohranil za kasnejšo prehrano rib.
Ales

Št.: 830
Kraj: NG - Čepovan
Izkušnje: morska akv. od 2008

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 31 dec 2008 11:58

NI jih potrebno dodatno hraniti.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let