Gojilnica za artemijo

Diskusija o prehrani rib in nevretenčarjev

Re: Gojilnica za artemijo

OdgovorNapisal/-a iMNATA dne 21 sep 2008 20:53

Jap.

Poglej na http://www.inve.com

Natančnejši link > klik
Uporabniški avatar
iMNATA

Št.: 2036
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TheChemist dne 21 sep 2008 22:42

Res je inve.com ponuja super pripravke za obogatitev in prehrano artemij. Zal je zadeva cenovno zelo neugodna. Prodaja se v velikih kolicinah (cela vreca, vedro), kar bi zadostovalo za nekaj desetletij za povprecnega uporabnika, rok trajanja pa je izredno kratek (naprimer max 3 mesece).
TheChemist

Št.: 402
Kraj: Grosuplje, sLOVEnija
Izkušnje: virtually None

OdgovorNapisal/-a TheChemist dne 21 sep 2008 23:21

Nekaj bolj enostavnega mi je prislo na misel. Kirkendollova (How to raise and train your peppermint shrimp) opisuje metodo za gojenje artemij z uporabo rastlinskega soka. Vem da se v te namene uporablja V8 vegetable juice (ki je na voljo v vsaki trgovini v USA, in bi rekel, da je najbolj podoben Frucu.) Kirkendoll uporablja sweet potatoes baby food (varianta frutka). Kot pravi ta avtorica so umetna hranila dovolj dobra, da artemija prezivi in raste, se razmnozuje, vendar so slaba kot hrana za druge organizme. Pravi tudi, da so artemije hranjene s sokom enako dobre, kot artemije hranjene z fitoplanktonom.

Osebno sem poizkusil to metodo. Kupil sem eno steklenicko frutka s krompirjem in eno s korenckom. Zadeva je sicer delovala, a se je posoda, kjer sem gojil artemijo tako hitro usmradila, da sem experimentiranje opustil (predno me draga tasca izseli iz hise :twisted: ). Se pa splaca probat, samo je zelo veliko dela s konstantno menjavo vode.
TheChemist

OdgovorNapisal/-a Malix dne 23 sep 2008 14:17

Nekaj me še zanima ali se more artemia gojiti v svetlem prostoru, ali jo lahko gojim tudi v temnem prostoru "klet"
Uporabniški avatar
Malix

Št.: 1129
Kraj: Fram - Maribor
Izkušnje: Morska od 2006 dalje

OdgovorNapisal/-a TheChemist dne 23 sep 2008 14:19

Malix Napisal/-a:Nekaj me še zanima ali se more artemia gojiti v svetlem prostoru, ali jo lahko gojim tudi v temnem prostoru "klet"

Lahko tudi v temnem prostoru. Vsaj dokler so razmeroma mlade. Vprašanje pa je kako bi bilo z reproduktivnim ciklom v temi .
TheChemist

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 23 sep 2008 15:14

HaAndy Napisal/-a:Osebno sem poizkusil to metodo. Kupil sem eno steklenicko frutka s krompirjem in eno s korenckom. Zadeva je sicer delovala, a se je posoda, kjer sem gojil artemijo tako hitro usmradila....

poizkusiš lahko tudi z kvasom..
in če kvas kombiniraš z fitoplanktonom in majhno količino frutek-a ter delnimi menjavami vode potem se le ta ne bo usmradila.

Če pa boš vse skupaj osvetljeval potem bo fitoplankton rade volje porabljal te dodatne snovi za svojo rast pa tudi artemije bodo zelo zadovoljne.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8771
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

Prejšnji

Vrni se na Prehrana