Planktonska hrana Birds Paradise

Diskusija o prehrani rib in nevretenčarjev

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 03 mar 2007 15:05

Bojan Napisal/-a:Verjetno s to hrano ne bo možno vzgojiti mladic klovenskih ribic ali larv kozic,

Hmm.. zakaj pa ne?
Sicer bo treba poizkusiti vendarle bi praktični primer pokazal ali je ta tip hrane uporaben za te namene ali ne.

Moj poizkus z kocko zmrznjenih kotačnikov v 5L posodi je pokazal, da kakor kaže v celi kocki ni preživel nobeden kotačnik oziroma "jajca" tako, da se kotačniki niso ponovno naslelil v to vodo.

Internet: http://www.birdsparadise.si

Ali je ta spletna stran pravilna ?

Je smao sedaj nekajč časa ne deluje. Lastnik pravi, da prenavljajo stran.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8771
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 03 mar 2007 15:18

Clownfish Napisal/-a:
Bojan Napisal/-a:Verjetno s to hrano ne bo možno vzgojiti mladic klovenskih ribic ali larv kozic,

Hmm.. zakaj pa ne?,

Hrana v mirni vodi potone in mislim , da se mladice ne bodo hranile s takšno hrano. Se pa seveda lahko poizkusi in ne rečem , da uspeh ni možen (bo pa težka).

Ti zamrznjeni kotačniki vsekakor delujejo zelo obetavno kot hrana, se je pa potrebno zavedati, da niso povsem isto kot živi kotačniki. Z živimi kotačniki, ki so hranjenjeni s fitoplanktonom , je vzreja klovenskih ribic neproblematična. Z zamrznjemi kotačniki bo potrebno šele preizkusiti, ampak na podlagi mojih izkušenj z vzrejo mladih klovenskih ribic in larv kozic, bo zelo težavno uspeti z odmrznrejno hrano.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 03 mar 2007 16:50

Preizkusil sem tudi BP MIKRO PLANKTON. Za razliko od kotačnikov je prvi vtis o tej hrani takšen , da nimam ideje za kaj bi bi lahko bila uporabna. Na embalaži je napisano, da je to posebna hrana za nižje živali.

Ta hrana se ni razpustila, ko sem jo odmrznil in kljub intenzivnemu mešanju su nastali dokaj veliki koščki.

Ko sem hrano vlil v akvarij so se zanjo zagreble gospice in kirurgi (to so ravno tiste ribe , ki že tako in tako preveč jedo), ostale ribe pa ni zanimalo. Kako bi jo lahko uporabil kot planktonsko hrano za nižje živali pa mi še ni jasno.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 03 mar 2007 17:00

Ali je kdo ugotovil , kakšno je pravo ime zamrznjene hrane Bird paradise (Bird paradise d.o.o je pač le ime slovenskega uvoznika) in kje je kakšna spletna stran s podatki o tej hrani ?

Nabor hrane je kar velik in dostopen v Slovenji pa bi bilo zanimivo o posameznih vrstah te hrane izvedeti še kaj več.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Piškot dne 03 mar 2007 17:08

Bojan Napisal/-a:Ali je kdo ugotovil , kakšno je pravo ime zamrznjene hrane Bird paradise (Bird paradise d.o.o je pač le ime slovenskega uvoznika) in kje je kakšna spletna stran s podatki o tej hrani ?

Nabor hrane je kar velik in dostopen v Slovenji pa bi bilo zanimivo o posameznih vrstah te hrane izvedeti še kaj več.

Mislim da sama hrana prihaja nekje iz severa.Kar se pa tiče samega imena firme je pa tako da imajo primarno dejavnost prodajo papig.Saj kar sem jaz videv na njihovi spletni strani, ko je še delala.No tudi na njihovi strani ni nikjer omenjena sama prehrana za akvaristiko.
Piškot

Št.: 583
Kraj: Lj-Brod

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 07 mar 2007 23:59

BP Brachionus plicatilis (kotačniki) je po mojem zelo zanimiva hrana za prehrano: črvov cevkarjev, barvitih gorgonij, raznih barvitih mehkih koral, ki nimajo simbiotskih alg in nasploh organizmov, katerih pomebna hrana je zooplankton velikosti kotačnika.

Sedaj , ko sem preizkusil to hrano in ugotovil, da jo črv cevkar zelo uspešno konzumira , bo potrebno nabaviti še kakšno barvito gorgonijo. Nekako se mi dozdeva , da bi bilo s to hrano gojenje lahko uspešno tudi na dolgi rok.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 08 mar 2007 0:06

Malo iz teme pa vseeno...

Kaj pa tvoja goniopora? Si že pogruntal kaj od hrane ji najbolj streza?

Sam sem včeraj probal rdeči plankton in tudi ta se odlično zmeša z vodo in razne LPS korale veselo nabirajo in se hranijo..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 08 mar 2007 0:16

Clownfish Napisal/-a:,Kaj pa tvoja goniopora? Si že pogruntal kaj od hrane ji najbolj streza?
Mogoče bi bili tudi kotačniki primerni, vendar še nisem pričel s testiranjem. Trenutno v akvarij , kjer jo imam zlivam le DT odmrznjena jajčeca ostrig in nekako do sedaj uspeva.

Clownfish Napisal/-a:Sam sem včeraj probal rdeči plankton in tudi ta se odlično zmeša z vodo in razne LPS korale veselo nabirajo in se hranijo..
Kakšen rdeči plankton pa imaš ? Moj se ni dobro mešal z vodo in sem ga vrgel stran. LPS korale se ga seveda jedle , ampak LPS korale tako in tako požrejo vse kar pade nanje, če si le pripravljen hrano stresati po nih in niso kozice hitrejše. Če pa ta plankton zmešaš z vodo in strešeš v akvarij, potem pa bodo LPS korale bolj malo dobile (vsaj pri meni), kljunata ribica tega ne mara, prav tako kraljički, ostale ribe pa to požrejo. To mi seveda ne ustreza, ker ostale ribe tako in tako jedo vse in sem zato v zadnjem času prisiljen hraniti skoraj izključno z odmrznjenimi artemijami, da zagotovim , da vse ribe dobijo ustrezne deleže hrane.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 08 mar 2007 1:14

Bojan Napisal/-a:Kakšen rdeči plankton pa imaš ? Moj se ni dobro mešal z vodo in sem ga vrgel stran.

Birds paradise.. bolj na vijola potegne.. prejšnja serija je bila bolj na oranžno..

LPS korale se ga seveda jedle , ampak LPS korale tako in tako požrejo vse kar pade nanje, če si le pripravljen hrano stresati po nih in niso kozice hitrejše. Če pa ta plankton zmešaš z vodo in strešeš v akvarij, potem pa bodo LPS korale bolj malo dobile (vsaj pri meni), kljunata ribica tega ne mara, prav tako kraljički, ostale ribe pa to požrejo.

No sam futram koral ponoči ko so ribe mataste ugasnem streame in z kapalko našpricam hrano nad LPS korale.. počakam ene 20 minut in pste poženem črpalke..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 08 mar 2007 9:39

Clownfish Napisal/-a:ugasnem streame in z kapalko našpricam hrano nad LPS korale.. počakam ene 20 minut in pste poženem črpalke..
To vsekakor deluje, če seveda imaš čas za tak način hranjenja, ki zahteva kar nekaj časa. Pri meni take metode na dolgi rok ne delujejo (recimo 2 meseca še zdržim , potem se pa naveličam).
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Veseli dne 08 mar 2007 10:16

Vjerujem da bi se moglo uzgajati klaune sa smrznutim kotačnicima. Ali meni se više čini da je tu po srijedi neka greška. Slika na pakovanju ne prikazuje kotačnike, cijena je isto vrlo jeftina. Može li netko pogledati ispod mikroskopa o čemu se radi? Koje je barve ta hrana?
Veseli

Št.: 128
Kraj: Split

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 08 mar 2007 10:51

Mislim, da gre za zmrznjene kotačnike(vsaj po barvi sodeč saj je enaka kot zgoščeni precejeni kotačniki iz gojitvene posode), ki pa so zaradi postopka zmrzovanja mrtvi in tudi v delih. Ko hrano raztopiš ne dobiš mrtvih kotačnikov ampak njihove kose. Ko sem v posodo z živimi algami dodal kocko zmrznjenih kotačnikov se niti en sam ni izvalil in nadaljeval vrste..

Izjava Bojana glede tega, da se ta hrana usede na dno pri hranjenju mladicse se strinjam, kljub vsemu pa menim, da mlade ribice lovijo vse kar plava in se premika torej bi načelno lovile tudi take plavajoče delce.
Vsekakor pa bi bilo dobrodošlo dodatno hranjenje z živimi kotačniki.

Kako pa vi(Veseli) hrnite mlade ribice v prvih dneh? Uporabljate kotačnike? Te sami vzgojite ali dobite že koncentirane oziroma na kakšen način shranjene?
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 08 mar 2007 14:45

Kotačniki so kar celi, problem je v tem, da se jajčeca verjetno poškodujejo ob zmrzovanju in ona popokajo.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

Št.: 2549
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 08 mar 2007 15:04

Dinko van plati Napisal/-a:Kotačniki so kar celi

Si pogledal pod mikroskopom?
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 08 mar 2007 16:38

Teh kotačnikov, če so res kotačniki ne. Sem pa precedil in zamrznil kotačnike, ki smo jih pred časom dobili kot vzorec skupaj s tistim planktonom. Ti so bili popolnoma intaktni, sem preveril z mikroskopom. Konec koncev je to mnogocelični organizem. Tudi recimo škamp ne razpade, ko ga odmrzneš. Se pa iz njega izcedi voda. To pa drži.

Če kdo lahko pogreši nekaj kubičnih milimetrov kockice jo lahko pogledam pod mikroskopom. Celega paketa se mi ne zdi smiselno kupovat, ker ga nimam za kaj rabit.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

Št.: 2549
Kraj: Grosuplje

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Prehrana