Planktonska hrana Birds Paradise

Diskusija o prehrani rib in nevretenčarjev

Re: Planktonska hrana Birds Paradise

OdgovorNapisal/-a james.7 dne 26 mar 2008 10:55

No po prebiranju teme o zmrznjeni hranu birds paradise bom raje postavil tu nekaj uprašanj. Torej po nekaj dnevnem gledanju :shock: skozi mikroskop, sem prišel do zaključka da nič ne miga :( . Seveda če odmrzneš in pogledaš... Zato bi poskusil tudi sam "vspostavit" kulturo, pa ni mi povsem jasno kako se to naredi!
Kot sem zasledil se kotančnike in fitoplankton (vse zmrznjeno?!) skupaj zmeša...? In potem?
Kako pa za artemijo, a je tudi z zmrznjeno artemijo možno "vspostavit" kulturo? Bral sem članek (Artemije,Andrej,2.3.2005), vendar govori o kupljenih artemijah v obliki dehidriranih cist?!... (a to je drugo?)

hvala
Uporabniški avatar
james.7

Št.: 211
Kraj: Nova Gorica
Izkušnje: akv .99, morska 2008

OdgovorNapisal/-a Andrej dne 26 mar 2008 11:08

Iz zmrznjene kocke se lahko razvijejo živi kotačniki v primeru, da so poleg kotačnikov tudi jajčeca v nepoškodovanen stanju. To je pod mikroskopom praktično nemogoče ugotoviti, saj meni se tako zdi. Lahko pa praktično poskusiš: v slano vodo daš zmrznjeno kocko in nekaj časa prezračuješ. Po nekaj dneh mora biti v vodi kakšen živ kotačnik, če ne, ni bilo preživelih jajčec.

Z artemio ta postopek ne bo deloval. Po drugi strani pa veliko lažje prideš do žive artenie - kupiš jajčeca, dodaš v slano vodo in intenzivno prezračuješ, čez 2 dni imaš polno mladih naupijev.

Lp, Andrej
Uporabniški avatar
Andrej

Št.: 1307
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 12 jun 2008 8:23

ciklops z spirulino - :blackeye:
Uporabniški avatar
Romunov

Št.: 1428
Kraj: Sv. Vid nad Ljubljano

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 31 okt 2008 13:03

Ali kdo uporablja hrano z imenom KRISTALNE KOZICE? Sam sem začel z uporabo in ribe jo z veseljem jedo. Mi pa ni povsem jasno kaj je notri (kateri organizem). Izgledajo kot majhne kozice in njihovi koščki.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

Št.: 2549
Kraj: Grosuplje

Prejšnji

Vrni se na Prehrana