Prehrana za kirurge

Diskusija o prehrani rib in nevretenčarjev

Prehrana za kirurge

OdgovorNapisal/-a Piškot dne 05 feb 2007 22:31

No v novi temi o prehrani katero sem načel me zanima vse o prehrani kirurgov. Vse pa lepo naprošam da "nori alge" in podobne že poznane načine o prehranjevanju izpustijo in mi povejo kako je z artemijo in podibnimi proizvodi za same kirurge. :? V samem čebričku pa večinoma že veste kaj imam pa vendar.

-Paracanthurus hepatus
-Zebrasoma flavescens
-Acanthurus leucosternon

No tako cilj mi je odkriti poleg suhe hrane še kaj je zmrzneno in v kakoršnji drugi obliki.

Hvala! :wink:
Piškot

Št.: 583
Kraj: Lj-Brod

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 06 feb 2007 1:00

Omenjeni trije kirurgi jedo skoraj vse vrste hrane. Jedli bodo tudi takorekoč vsako obliko odmrznjene hrane za ribe od artemij naprej.

Mislim pa , da je za njih zdravo, če dobijo tem več vegeterijanske hrane (solata, radič, itd).
Zadnjič spremenil Bojan, dne 06 feb 2007 1:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

Re: Prehrana za kirurge

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 06 feb 2007 1:05

Glede na po svoje popolnoma zgrešeno zadnje vprašanje ne razumem kako pričakuješ dober in pravilen odgovor..

Moje mnenje.. osnovano tudi na osnovi opazovanj kirurgov v naravi na rdečem morju...

Kot prvo so kirurgi bolj vege torej moraš skrbeti, da dobijo dovolj vege prehrane. Ker zelenih in rdečih alg še nisem videl v zmrznjeni obliki ti ostane le še posušen nori, pa tisti rdeči posušeni rezanci, ki jih prodaja Korala. To naj bi bila nekako trajna hrana. (poleg raznih granul ki tudi baje vsebujejo nekaj agne hrane..

Za zraven in za vitamine pa moraš poskrbeti tako, da jim daš svežo zeleno-rdečo hrano torej alge ali kaj poodbnega.

V tem primeru pa potrebuješ refugij v katerem gojiš zelene nitaste alge in ostale zelene ter rdeče alge, ki ti uspevajo in katere potem občasno dodajaš v sam akvarij za priboljšek kirugom.

Kot zadnja a kljub temu še vedno (vitaminsko) kvalitetna hrana pa ti ostane zemeljska solata in radič. No nekateri dajejo tudi na vodi ali pari prekuhano rdečo peso in korenje.

Od zmrznjene hrane pa dobiš tako ali tako samo plankton, ki za kirurge ni primeren zaradi velikosti (razen če zamešaš kakšne kroglice, ki se nebi tako hitro topile) ali pa mesna zmrznjena hrana, ki pa naj bi bila za kirurge samo dodatek ne pa glavna jed..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8768
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a MarkoJ dne 06 feb 2007 11:19

Moji so nori na banane :-)
(od cesarčkov do kirurgov)
MarkoJ

Št.: 85
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a TomL dne 06 feb 2007 21:48

Lahko pa poskusiš s piškoti...:D:D

No resno...kirurgi se prehranjujejo v naravi z algami, ki uspevajo v zgornjih predelih koralnih grebenov.
http://www.fishbase.com/summary/SpeciesSummary.php?id=1257

A v naših čebrih bodo (po)jedli vse.
http://www.meerwasser-lexikon.de/de/0/542/Acanthurus/leucosternon.htm

Tule je pa slika, ki sem jo napravil. Iz nje je lepo razvidno, kaj jedo v naravi...
Slika

A ti svetujem da kirurgom čim več nudiš njihove naravne prehrane. Granule so za njih povečini to, kar je za nas mcdonald's.
Uporabniški avatar
TomL

Št.: 956

Vrni se na Prehrana