Hranjenje akvarija z jajčeci ostrig..

Diskusija o prehrani rib in nevretenčarjev

OdgovorNapisal/-a TomL dne 20 apr 2006 19:24

clownfish Napisal/-a:Kolk pa je kaj rok trajanja?

na pakungi ki jo imam doma (kupljena pred 2 tedni) je naveden june 2007.

clownfish Napisal/-a:Je bolj pametno vzeti manjšo pakungo oziroma eno razdeliti med več uporabnikov?

prvo sva res razdelila, vendar je pakunga zgolj 30ml....glede na doziranje 1ml za 200 ali več litrski akvarij dnevno torej ena pakunga zadostuje za cca. 1 mesec. Glede na to se mi zdi smiselno, da vsak vzame svojo saj se mi nabava za 14 dni ne zdi smiselna glede na poštne stroške. Raje enkrat pa takrat več...

clownfish Napisal/-a:Kakšne so vajine izkušnje z to vrsto hrane?

pri meni zelo iztegnjeni polipi sps koral...sicer pa uporabljam hrano približbo 2 tedna in kaj več težko povem....

obstaja pa druga dilema....zadnje dni temperature rastejo...in tole mi je odgovoril Dennis Tagrin
"Hi Tom,
The oyster eggs will thaw out with ease at or below 0C. If the oyster eggs remain cold (<=4C) they will be undamaged for a period of time as long as they are refrozen upon arrival. I have not stated that they will be undamaged with a 3-4 day transit time via post and have never even suggested that they will not be damaged if they get warm.
I would not recommend purchasing the frozen oyster eggs unless you are assured that they will remain cold <=4C for the duration of their transit.
Thank you.
Dennis Tagrin
DT's Plankton Farm"

...in tole evropski uvoznik DT's izdelkov
"Hi Tom,
shipping to Slovenia is no problem. But as Dennis from DT’ already said, it should get no warmer than 4 °C during transportation. Now during wintertime and enough coolpacks in the shipping box, it should arrive in good shape. But there is no guarantee. Best but also most expensive way to ship is TNT or another Express Service. In example, a 2kg Box with TNT takes 2 days and shipping cost is about EUR 50.00. Shipping with any other service is roughly around EUR 25.00, but takes 3 to 5 days.

Kind regards,
Andy"

Izdelek sem naročil preko avstrijske spletne trgovine pri kateri za pošiljko do 80,- eur računajo 10 eur poštnine. Izdelek je bil poslan v tako imenovani "cool-bags" embalaži, ki je temperaturo držala malo nižje, a po mojem mnenju ne pod 4C. Bom še mal raziskal in povprašal, pa objavim v tej niti rezultat poizvedbe o načinu pošiljanja.
Uporabniški avatar
TomL

Št.: 956

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 20 apr 2006 22:33

Sodelavka gre drug teden v Boston.
Če se da dogovoriti da pošljejo v njen hotel lahko ona takoj prevzame in spravi v hladilnik. Potem pa ko se vrača da v kufer v termo vrečo in upajmo da bi takele 3 ali 4 škatle kar držale temperaturo do nas??
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8768
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Maki dne 20 apr 2006 23:04

Če je govora o nakupu večje količine sem zraven tudi jst.
Uporabniški avatar
Maki

Št.: 193
Kraj: Šempeter

OdgovorNapisal/-a TomL dne 21 apr 2006 16:02

clownfish Napisal/-a:Sodelavka gre drug teden v Boston.
Če se da dogovoriti da pošljejo v njen hotel lahko ona takoj prevzame in spravi v hladilnik. Potem pa ko se vrača da v kufer v termo vrečo in upajmo da bi takele 3 ali 4 škatle kar držale temperaturo do nas??

sem povprašal marinedepot (če dostavijo v hotel) in čakam odgovor....imajo pa tudi oni samo 30 ml pakungo (na strani DT's namreč navajajo da imajo tudi 500/1000 ml), je pa cenejša v primerjavi z evropsko...20 $ v primerjavi z 29 eur!! Sporočim odgovor... jajca bodo pa po mojem že zdržala do sončne strani alp. v nasprotnem primeru pa bodo korale..
:puke:
Uporabniški avatar
TomL

OdgovorNapisal/-a TomL dne 22 apr 2006 10:54

clownfish...tole pravi marinedepot:
!Hello Tom, and thanks for contacting us. We CAN deliver to a hotel, however, if you are not there to receive it, we will not relocate the delivery address. So make sure you're there when it's due to arrive.

Since these oyster eggs are frozen, they'll need to be shipped overnight.
Simply order it a day before you want it, and you should be fine. They're in stock, so they will be shipped out the same day you order, as long as you order before 3pm PST."

sporoči...
Uporabniški avatar
TomL

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 30 apr 2006 12:20

Kakor kaže se zadeva ne bo izšla. Problem je predolg transport.
Sodelavka namreč odide iz Bostona, se vozi čez Atlantik do Zuricha in tam čaka še dodatnih 9 ur na let do Gradca. Potem pa še od Gradca do Ljubljane...
Skratka v tem času se bo verjetno zadeva že pokvarila..
Bomo pa pogleali na Interzooju če se dobi zadeva... ali pa vsaj kakšen uvoznik za Evropo..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 14 maj 2006 1:56

Kot sem obljubil smo na InterZoo-ju malce pogledali kako stojijo zadeve glede dobave Dtplankton-a.
Našli smo uvoznika za Evropo, ki pa na žalost išče trgovce ki bi zadevo prodajali. Seveda pri nas zadeva zaradi premajhnih količin odpade. Imajo pa prodajalca v severni Italiji. Ko sm se zanimali naprej smo ugotovili da se stvar lahko dobi tudi pri KorallenZucht-u. Seveda se je treba prej dogovorit, da stvar pošljejo na KorallenZucht pa, da Andrej takoj prevzame in pripelje sem.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Sc00By dne 14 maj 2006 9:50

No, če si že omenil uvoznika v severni Italiji...ga lahko tu napišeš ?...mogoče je ta pot hitrejša ;)
Uporabniški avatar
Sc00By

Št.: 671
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a TomL dne 14 maj 2006 11:04

clownfish Napisal/-a:Ko sm se zanimali naprej smo ugotovili da se stvar lahko dobi tudi pri KorallenZucht-u. Seveda se je treba prej dogovorit, da stvar pošljejo na KorallenZucht pa, da Andrej takoj prevzame in pripelje sem.

jest naročam pri avstrijskem korallenzuchtu...
http://www.korallenzucht.at/shop/login. ... 28a36317f7
Uporabniški avatar
TomL

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 14 maj 2006 11:23

Kako pa ti pošljejo ? Ali je dovolj hladno, da se ne pokvari ?
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a TomL dne 14 maj 2006 11:56

Bojan Napisal/-a:Kako pa ti pošljejo ? Ali je dovolj hladno, da se ne pokvari ?

preberi malo višje...
Uporabniški avatar
TomL

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 14 maj 2006 12:36

Nit sem prebral od začetka in vidim , da je kar precej zainteresiranih. Mogoče bi pa res lahko Trgovina Korala začela s prodajo DT proizvodov po naročilu. Grosist v Nemčiji je zainteresiran in mogoče se lahko probleme transporta reši tudi z dobavo v Nurnberg ali Coburg, kamor Andrej dokaj pogosto hodi.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 15 maj 2006 0:40

Zanimivo je to, da uvoznik-grosist sploh ni vedel, da je zadeva v prodaji tudi v Avstriji..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Sc00By dne 15 maj 2006 11:46

Clownfish !!!

Imaš mogoče podatek, kdo je uvoznik v Italiji ???
Uporabniški avatar
Sc00By

OdgovorNapisal/-a Sc00By dne 18 maj 2006 12:43

Zdaevo sem zrihtal v Italiji...ima še 10 škatel na zalogi. V kolikor je kdo interesent naj napiše v tej niti.

Cena je 29 EUR/kos + stroški pošiljanja (ki vam jih bom povedal, ko mi trgovec pošlje točne podatke).

Več ko nas bo...manjši bodo stroški pošiljanja na kos ;)

LP
Zadnjič spremenil Sc00By, dne 23 maj 2006 14:36, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Sc00By

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Prehrana