Moj akvarij - lencior82 - 34 x 33 x 33 - 34L

Opisi, ciklanje in ostali zanimivi dogodki iz akvarijev naših članov

Moj akvarij - lencior82 - 34 x 33 x 33 - 34L

OdgovorNapisal/-a lencior82 dne 28 nov 2017 3:13

Ker sem se naveličal, da se mi anemona veselo sprehaja po večjem akvariju, sem se odločil da jo ločim v drugi akvarij. Odkar sem jo dal noter nikakor ni mogla si najti ustreznega prostora, nisem je pa tudi hotel oddati, ker sta klovna začela jo gostiti, preprečti pa sem tudi hotel ožiganje drugih koral sem naredil ta manjši akvarij.
Glede na to, da sta klovna večino časa v njej, mislim da bodo imeli dovolj prostora da bodo imeli svoj mir. Akvarij je FLUVAL FLEX, za njega sem se odločil predvsem zato, ker ima ločen zadnji del z prelivom, kjer lahko skrijem vso tehniko, kar je samo po sebi tudi mali SUMP. Akvarij sem zagnal tako, da sem vzel 90% vode iz večjega akvarija ter dodal še 10% sveže, dodal 3-4 kg živega kamenja katerega sem imel v sumpu, ter vzel nekaj peska in dodal še malo novega. Tako je bil akvarij sciklan v enem dnevu, in še isti dan sem premestil klovna ter anemono v njega. Danes je že četrti dan od postavitve in vse deluje odlično.
V zanji del sem dal v vrečko oglje, da se voda sčisti, antiphos za odstranjevanje fosfatov za nitrate pa bo poskrbel kamen, ter tedensko dodajanje 5ml bakterij od brightwella (microbacter 7). Za ostale elemente pa tedenska menjava vode.

Ostala tehnika:

Luči: LED moč: 7W / 1900Lux / 7500K (ta je original v pokrovu, katera se bo definitivno zamenjala)
Povratna črpalka: Original 230 l/h
Tokovanje: Jebao RW-4
Gretje: 50W grelec

Plani za naprej: Izhaleplo vodo bom zaenkat dolival ročno, če jo bo preveč bom si omilil kak sistem za avtomatsko dolivanje. Pokrov se bo verjetno odstanil, da lahko namestim venitilatorje za ohlajanje poleti. Rib drugih ne bom dodajal, od koral pa mogoče kake discosome ali manj zahtevne zoantuse. Zaenkrat se mi ne mudi z dodajanje koral.
Priponke
20171127_143355.jpg
20171127_143737.jpg
20171127_143130.jpg
lencior82

Št.: 126
Kraj: Ankaran
Izkušnje: začetnik

Vrni se na Dnevniki naših akvarijev