Konferenca MACNA XVII - izjemno okoljevarstveno naglašen

Konferenca MACNA XVII - izjemno okoljevarstveno naglašen

OdgovorNapisal/-a BojanD dne 01 okt 2005 23:49

Pred dnevi je bila v ZDA največja ameriška konferenca morskih akvaristov.
MACNA XVII - EXPANDED HORIZONTS
September 16 - 17 - 18 2005 . Washington DC
MASNA = "The Marine Aquarium Societes of North America"
Organizator - gostitelj = WAMAS = "The Washington D.C. Area Marine Aquarist Society" v sodelovanju z RPI = "Reef Protection International"

Sejemska predstava vodilnih ameriških podjetij, trgovin in organizacij iz področja morske akvaristike, predavanja, učne delavnice itd...

Nekaj naslovov predavanj (ki smo jih verjetno žal zamudili) :
Eric Borneman - A Tribute to MACNA XVII: The synthesis and future of our "hobby" as I see it.
Anthony Calfo - Portrait of a Reef Tank: designing successful, practical and inspiring dispalys
Robert "Bob" Fenner - A Fischwatcher`s Guide to the Marine Life of the Red Sea
James Connaughton - Chairman of the White House Council on Environment Quality
Joe Starinchak - Creating a Conservation Mindset Throught the Development of a New Habitattitude(tm).
Jessica Spino - Large Tank Renovations at the National Aquarium in Baltimore
Jorge A. Gomezjurado - Seahorses: Difficult? Not Any More
Dana Riddle - New information on coral husbandry techniques!
Jon B. Hoech - Project White Shark at Monterey Bay Aquarium
Julian Sprung - Algal reefs, coral reefs, or sponge reefs...whose turf is it really?
Justin Credebel - Goniopora Rocks!!! - Aquarium culture of Goniopora
Charles Deelbek - Playing with the big Boys
Ron Shimek - Identification of unknown things ...

Break - Workshop by Eric Borneman : Coral Propagation - FRAGexcange Booth - Exhibit Hall
Posebna akcija : postavitev morskega akvarija v učilnicah otrok v deželah, od koder prihajajo morski organizmi!

In še mnogo drugih svetovno znanih strokovnjakov iz področja morske akvakulture, morske ekologije, ihtiologije, akvarijske industrije, trgovine in organizacij za bolj etično in strokovno obravnavo morskih organizmov ...

Ko sem bral tole o konferenci in kaj vse je bilo tam izrečeno, sem ostal brez besed. Je res že tako hudo v naravi, da postajajo predstavniki akvarijske industrije in američani tako izjemno ekološko in etično osveščeni? Nekateri naslovi predavanj so naravnost "sanjski". Ali so v resnici američani dosegli tak nivo osveščenosti in akvaristične etike? Resnično, naslov konference je ustrezen : RAZŠIRJENA OBZORJA (EXPANDED HORIZONTS).
Fantastično! Morski akvaristi, gremo naprej ... :idea: :P :)

http://www.macnaxvii.com/
http://www.aquariumcouncil.org
http://www.marine-ed.org
http://www.noaa.gov
http://www.reefcentral.com
...
Zadnjič spremenil BojanD, dne 03 okt 2005 0:37, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
BojanD

Št.: 494
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 44; morska 38 let

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 02 okt 2005 9:59

Druga konferenca, ki je tudi popularna je IMAC. Proti dnu je tudi nekaj .rm streamov, ki bi si jih bilo zanimivo pogledat.

Borneman govori tudi o obarvanosti koral. Vem da vsaj Bojana Bežigrajskega bo to zanimalo, ker sva se o tem že pogovarjala. :)
Uporabniški avatar
Romunov

Št.: 1428
Kraj: Sv. Vid nad Ljubljano

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 02 okt 2005 10:40

MACNA in IMAC konference so prav gotovo zanimive. Kljub temu, da redno dobivam obvestila o teh konferencah (mislim, da dobivajo obvestila vsi člani foruma Reefcentral.com), se še nobene nisem uspel udeležiti. No, če bo nanesla prilika, da so bo čas in kraj konference ujemal s kakim drugim opravkom v ZDA, pa bo obisk take konference postal realnost.

Po mojem pričakovanju pa bo na teh konferencah prav gotovo čedalje več prispevkov posvečenih tudi okoljevarstveni problematiki.
Zadnjič spremenil Bojan, dne 02 okt 2005 13:52, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

Re: Konferenca MASNA XVII - izjemno okoljevarstveno nagla_-s

OdgovorNapisal/-a TomL dne 02 okt 2005 12:15

BojanD Napisal/-a:MACNA = "The Marine Aquarium Societes of North America"

The Marine Aquarium Conference of North America :lol:
Uporabniški avatar
TomL

Št.: 956

OdgovorNapisal/-a BojanD dne 02 okt 2005 12:19

Se opravičujem, ravnokar sem na Akvazinu sam opazil to napako (sem se zatipkal - pozna ura pisanja) , prav je seveda MASNA :wink:
Uporabniški avatar
BojanD

OdgovorNapisal/-a TomL dne 02 okt 2005 12:49

Tale srečanja morajo biti super zadeva...žal samo, da so tako oddaljena...

Morda pa tudi sloreef kdaj v prihodnosti organizira CEMAC = Central European Marine Aquarist Conference...pa bodo gospodje prletel k nam :D
Uporabniški avatar
TomL

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 02 okt 2005 13:01

TomL Napisal/-a:Morda pa tudi sloreef kdaj v prihodnosti organizira CEMAC = Central European Marine Aquarist Conference...pa bodo gospodje prletel k nam :D
Ti se sicer šališ ampak tudi v smeri smo že razmišljali. Predavanja že organiziramo in na zadnjem predavanju je Jasenka že poskrbela za mednarodno udeležbo. http://sloreef.com/phpBB2/viewtopic.php?t=499 Še en korak naprej pa bomo že imeli CEMAC.

CEMAC je pa kar dobro izbrano ime.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 02 okt 2005 13:48

MASNA je društvo, MACNA je pa konference. :D
Sam sem hotel Bojana že popravit, ko pa sem šel preverit, da se slučajno ne motim predem stisnem send, pa se je izkazalo, da je tehnično prav. :)
Uporabniški avatar
Romunov

OdgovorNapisal/-a TomL dne 02 okt 2005 14:02

Bojan Napisal/-a:Ti se sicer šališ ampak tudi v smeri smo že razmišljali. .

odgovor sem začel pisati v šali, vendar sem potem pričel razmišljati malce nazaj....mislim da je nekje poleti tekla debata o društvu in spremljevalnih projektih...in ko začneš takole malce razmišljati si vpršaaš: zakaj pa ne?
Uporabniški avatar
TomL

OdgovorNapisal/-a BojanD dne 02 okt 2005 15:15

romunov Napisal/-a:MASNA je društvo, MACNA je pa konference. :D
Sam sem hotel Bojana že popravit, ko pa sem šel preverit, da se slučajno ne motim predem stisnem send, pa se je izkazalo, da je tehnično prav. :)

Hvala, Roman, imaš prav. Sem še enkrat preveril in uradno je bil naziv dogodka :

MACNA XVII
EXPANDED HORIZONS
September 16 - 17 -18 2005 . Washington DC

:idea: :roll: :D

Errare humanum est :!:
Uporabniški avatar
BojanD

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 02 okt 2005 19:54

Ob priliki bom verjetno kupil DVD ali dva.
Uporabniški avatar
Romunov

OdgovorNapisal/-a bluereef dne 02 okt 2005 21:25

Je res že tako hudo v naravi, da postajajo predstavniki akvarijske industrije in američani tako izjemno ekološko in etično osveščeni? Nekateri naslovi predavanj so naravnost "sanjski". Ali so v resnici američani dosegli tak nivo osveščenosti in akvaristične etike? Resnično, naslov konference je ustrezen : RAZŠIRJENA OBZORJA (EXPANDED HORIZONTS).

ETIKA??LOL!!
Vec sam pisao o tome negdje prije par godina,nakon sto su uvezli zadnjih 20 godina toliko morskih organizama koliko cijeli ostali svijet nece narednih 20 000 godina sad guraju aquacultured koralje i organizme,naravno u uzgoju prednjace USA firme .Ne bi se cudio da sad donesu zakon kojim ce se zabranjivati izvoz i prodaja (na globalnoj razini) zivih koralja sa koraljnih grebena tako da se primoraju ostali kupci da kupuju od njihovih firmi.
Etika my ass,cisti biznis.
bluereef

Št.: 123
Kraj: Rab,Hrvatska

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 02 okt 2005 23:07

Ameriški znanstveniki so zelo osveščeni, (večje) firme pa pač ne, in le-te lobirajo za take in drugačne zakone.

Koralni grebeni se že odkar človek beleži na poti navzdol, ljudje s turizmom, industrijo in nesmotrnim izlovom različnih vrst stvar samo še pospešujemo. Ker ne poznamo prvotnega stanja (ključnih vrst) ga nazaj tudi ne bomo vrnili. O tem piše na veliko Shimek nekaj številk nazaj v RK magazine.
Uporabniški avatar
Romunov

Vrni se na Ogroženi morski biotopi in morski organizmi