Biorock tehnika za obnavljanje reef-ov ??

Re: Biorock tehnika za obnavljanje reef-ov ??

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 07 mar 2007 14:57

Še veliko slik..

http://www.globalcoral.org/photo_galleries.htm

Po nekaterih slikah sodeč gre za enosmerno napetost.. bakrene žice zgleda, da niso problem..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8772
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 07 mar 2007 15:09

Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 08 mar 2007 17:33

Da zadeva deluje v neskončnem morju že mogoče..

Bi pa bilo zanimivo stvar preizkusiti doma v čebričku.. ?? :?: :?: :?:

No vseeno imam že tako težave z prehitro in preobilno rastjo koral v akvariju, tak preizkus pa bi pripeljal do akvarija polnega apnenca.. kot bojler za vodo..

:D
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Piškot dne 08 mar 2007 17:42

Clownfish Napisal/-a:Da zadeva deluje v neskončnem morju že mogoče..

Bi pa bilo zanimivo stvar preizkusiti doma v čebričku.. ?? :?: :?: :?:

No vseeno imam že tako težave z prehitro in preobilno rastjo koral v akvariju, tak preizkus pa bi pripeljal do akvarija polnega apnenca.. kot bojler za vodo..

:D

Ja ampak mene zanima kako bi pa ta sistem vplival, recimo pri gojiteljih samih koral oz. kako hitro bi rastli sami fragi v takih pogojih.Kajti ravno dva dni nazaj sem gledal na Discovery-ju o izgradnji samih koralnih grebenov okoli palme v Dubaju in uporabljajo isti sistem za pospeševanje rasti.

Kako pa bi sam tok vplival na prebivalce v akvariju je pa mislim, da je popolnoma druga zgodba.
Piškot

Št.: 583
Kraj: Lj-Brod

OdgovorNapisal/-a iMNATA dne 08 mar 2007 17:44

Stvar je res zanimiva in verjetno tudi zelo koristna za obnovo koralnih grebenov.
Sicer nekdo to spet fino trži.

Mogoče bi se pa dalo kašne zanimive aquascape za akvarij s to metodo naredit, sam ne vem če bi se komu dalo toliko časa čakat.
Uporabniški avatar
iMNATA

Št.: 2036

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 08 mar 2007 17:51

Piškot Napisal/-a: ampak mene zanima kako bi pa ta sistem vplival, recimo pri gojiteljih samih koral oz. kako hitro bi rastli sami fragi v takih pogojih.

to bi bilo za probat..

Kajti ravno dva dni nazaj sem gledal na Discovery-ju o izgradnji samih koralnih grebenov okoli palme v Dubaju in uporabljajo isti sistem za pospeševanje rasti.

Na zgornjih povezavah sem nekje prebral da je leta 1998 zaradi dviga temperature propadlao 98% vseh koral v okolici Dubai-a..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Piškot dne 08 mar 2007 18:08

Clownfish Napisal/-a:Na zgornjih povezavah sem nekje prebral da je leta 1998 zaradi dviga temperature propadlao 98% vseh koral v okolici Dubai-a..

Ja mislim pa da ni sam problem samo v segrevanju, lahko pred leti.V zadnjih 6-ih letih pa ima vpliv na vse skupaj tudi denar katerega v Dubaju nikakor ne manjka.Moje mnenje je, odkar so posegli v naravo, ker so iz 40km plaž prešli na 140km.Vendar je teh 100 dodatnih km naredil človek.In s tem ko nasipajo kamenje in vse kar potrebujejo, da ne bo vse skupaj odnesel ocean so dobesedno iz "rajsko čiste vode" zadevo spremenili v mlakužo.Mislim pa, da sam mulj kateri se useda po dnu ali po koralah nima ravno najboljši vpliv na samo rast le teh pa naj bodo priklopljene na elektriko ali brez nje. :evil:
Piškot

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 08 mar 2007 23:20

Piškot Napisal/-a:Ja mislim pa da ni sam problem samo v segrevanju, lahko pred leti.

Skupen problem je prekomerno poseganje človeka v morje.. pa naj bo to z izgradnjo, z direktnim gnojenjem morja ali pa izpusti co2 ki dvigajo temperaturo na planetu..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Piškot dne 08 mar 2007 23:42

Clownfish Napisal/-a:Skupen problem je prekomerno poseganje človeka v morje.. pa naj bo to z izgradnjo, z direktnim gnojenjem morja ali pa izpusti co2 ki dvigajo temperaturo na planetu..

No ta problem, kar se tiče segrevanja midva za tipkovnicama sigurno ne bova rešila.Lahko pa na omenjeni sistem pripomoreva na boljšo rast samih koral v naših akvarijih.Sedaj je samo vprašanje, kako to izprobati in da s tem ne ogrožava obstoječega.
Piškot

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 08 mar 2007 23:47

Po mojem ni problemov, če je akvarij koralni. Edino zagotoviti je potrebno dovolj vidoke nivoje znanih snovi v vodi.
Rib pa tak akvarij ne more gostiti, ker bi prišlo do erozije pobočnice na ribah in zgodba bi se končala kmalu. Za ostale nevretenčarje pa žal ne vem.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

Št.: 2549
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 08 mar 2007 23:58

Dinko van plati Napisal/-a:Rib pa tak akvarij ne more gostiti, ker bi prišlo do erozije pobočnice na ribah in zgodba bi se končala kmalu. Za ostale nevretenčarje pa žal ne vem.

Lahko kaj več o tem napišeš in nas "ozavestiš". Res me zanima kakšno ima to povezavo?
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 09 mar 2007 0:02

Nekaj o tem piše tudi v nekem starejšem reefkeepingu. Tukaj

Drugo pa je iz vseh vetrov...

Sicer se pa kakor vem ti precej pritožuješ nad prehitro rastjo koral. Ali pa bi morda postavil akvarij posebej za počasi rastoče korale in te korale potem selil v glavnega? :D
Uporabniški avatar
Dinko van plati

Št.: 2549
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 09 mar 2007 0:06

Dinko van plati Napisal/-a:Nekaj o tem piše tudi v nekem starejšem reefkeepingu. Tukaj

Odlična informacija.. Sim sicer pred časom prebral a sem spustil del glede potencialov v akvariju.. Prav zato je zelo dobro, da je v sistemu rostfrei sonda za ozemljitev..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Piškot dne 09 mar 2007 0:18

Clownfish Napisal/-a:
Dinko van plati Napisal/-a:Nekaj o tem piše tudi v nekem starejšem reefkeepingu. Tukaj

Odlična informacija.. Sim sicer pred časom prebral a sem spustil del glede potencialov v akvariju.. Prav zato je zelo dobro, da je v sistemu rostfrei sonda za ozemljitev..

No fantje mislim, da je napočil čas da sestavimo recept kar izvira iz moje stroke in ga malo priredimo in tokrat uporabimo druge sestavine kot jih jaz uporabljam vsak dan in izprobamo sam sistem.Resnično me zanima koliko hitreje rastejo korale zaradi tega. 8)
Piškot

Naslednji

Vrni se na Ogroženi morski biotopi in morski organizmi