Jadran-ekologija-zaščita

OdgovorNapisal/-a Hong Kong dne 27 feb 2007 13:43

Vem da je zelo malo ribic kot je lahko v slatkovodnem gojenih a itak dobrih par mesecev ne bo notri NULA. Ce bom imel potrpljenja gledati prazen akvarij? Seveda bom ker vem kaj delam na tako velikem akvariju. Kamne bom naročil z lune in Saturnusa in sčasoma se bojo zarasle. LOL :D Kloniral bom nekaj Clownov in delal preizkuse. :D
Glede koral gojenih nimam nič proti imam proti nabiranju v morju in masovni preprodaji. Mal vas hecam brez zamere. :P
Pomagam kolikor je pač v moji moči, da te banditose ustavim a žal je to težko in če bom že moral kaj kupiti sem se in se bom še posvetoval z vami in prodajalcem. Samo enkrat mi je prodajalec v Italiji predal certifikat, da je Funghia vzgojena in ne iz narave ter če se zavedam, da je to zaščitena vrsta in kva kva kva :roll: . Mu verjamem? A vi?
Hong Kong

Št.: 196

Re: Jadran-ekologija-zaščita

OdgovorNapisal/-a Ales dne 08 avg 2008 11:04

Letošnji dopust v Istri (okolica Vrsarja) sem kot ponavadi izkoristil za raziskavo morskega dna. Stanje je napram 10 let prej zelo katastrofalno. Voda je bila precej motna. Na dnu pa morija. V dveh tednih nisem opazil niti enega morskega ježka, ki jih je pred leti kar mrgolelo. Same preproge nekih rjavih alg. Korale po večini mrtve in preraščene z algami.... Bo treba spet na otoke drugo leto 8) ....

ps.

Opazil sem cca 5 cm dolgo ribico kovinsko modre in prelivajoče se barve. Kaj bi to bilo? Do sedaj v Jadranu kaj podobnega še nisem videl.
Ales

Št.: 831
Kraj: NG - Čepovan
Izkušnje: morska akv. od 2008

Re: Jadran-ekologija-zaščita

OdgovorNapisal/-a iMNATA dne 11 avg 2008 13:57

ales Napisal/-a:Letošnji dopust v Istri (okolica Vrsarja) sem kot ponavadi izkoristil za raziskavo morskega dna. Stanje je napram 10 let prej zelo katastrofalno. Voda je bila precej motna. Na dnu pa morija. V dveh tednih nisem opazil niti enega morskega ježka, ki jih je pred leti kar mrgolelo. Same preproge nekih rjavih alg. Korale po večini mrtve in preraščene z algami.... Bo treba spet na otoke drugo leto 8) ....

ps.

Opazil sem cca 5 cm dolgo ribico kovinsko modre in prelivajoče se barve. Kaj bi to bilo? Do sedaj v Jadranu kaj podobnega še nisem videl.

Moja opažanja iz Dalmacije so pa ravno obratna. Pred 10 leti je bilo kamnito dno prekrito z raznimi algami in nevretenčarji. Tudi rib je bilo takrat veliko več... Nato je prišla "invazija" ježkov, ki je kamnito dno ogulila do belega. Morje je tako sicer dobilo tisto turkizno barvo, ki je vsem tako všeč :D. Pod vodo pa skoraj puščava. :x Zdaj se stanje počasi "popravlja" - je očitno zmanjkalo hrane ježkom.
So mi pa v lokalnem potapljaškem centru rekli, da naj bi to bili naravni cikli, ki se odvijajo na vsake "par" let.
Uporabniški avatar
iMNATA

Št.: 2036
Kraj: Ljubljana

Prejšnji

Vrni se na Ogroženi morski biotopi in morski organizmi