Podvodna fotografska oprema Canon A80 + podvodno ohišje

Fotografiranje akvarija in podvodna fotografija

Podvodna fotografska oprema Canon A80 + podvodno ohišje

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 13 jul 2005 1:16

Par slik.. Naključno izbranih

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8768
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 13 jul 2005 1:26

Slike so dovolj dobre. Mislim, da bi bil ta fotoaparat povsem primeren tudi za moje dopustniško podvodno fotografiranje.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a TimberHoffWandy dne 13 jul 2005 9:37

Hude fotke. Se že veselim fotografiranja na počitnicah.
V kakšnem načinu si pa slikal? Ali si kar pustil na AUTO?
Uporabniški avatar
TimberHoffWandy

Št.: 684
Kraj: Kranj
Izkušnje: od 2002 =>

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 13 jul 2005 10:06

timberhoffwandy Napisal/-a:Hude fotke. Se že veselim fotografiranja na počitnicah.
V kakšnem načinu si pa slikal? Ali si kar pustil na AUTO?

Ja večino slik je bila na slikana na "Avto" način. Sem pa slikal v maximalni rezoluciji se mi zdi da 2048x xxx prav zato ker je težko uloviti objekt v sredini slike, in tako imaš več možnosti da z odrezom dobiš boljšo sliko.
Baje imajo zadnji cannon-i poseben način slikanja za "podvodno" fotografiranje...
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Fast dne 14 jul 2005 8:54

>>Baje imajo zadnji cannon-i poseben način slikanja za "podvodno" fotografiranje...<<

O tem ne vem nič, sicer bi kakšna avtomatika barvne korekture pomagala do določene mere, ampak če ni prave svetlobe, potem ti tudi stroj ne more narediti korekture barve.

Na kalšni globini (približno) je večina fotk posnetih?
Uporabniški avatar
Fast

Št.: 1215
Izkušnje: marine 5 +

OdgovorNapisal/-a Tina dne 18 avg 2006 11:40

res je da imajo cannon-i izbor možnosti programa za podvodno slikanje ki je rahlo prilagojen za slikanje pod vodo. Jaz svojega zaenkrat uporabljam predvsem za jadransko morje (kmalu verjetno tudi akvarij :D ) in zna kar narediti lepe slike.
Je pa ohišje mojega cannona precej štorasto in je težko slikati.
Uporabniški avatar
Tina

Št.: 12
Kraj: Okolica Ljubljane

OdgovorNapisal/-a Fast dne 18 avg 2006 11:57

Tina pozdravljena in dobrodošla na forumu.

Veseli bomo če objaviš kako fotografijo.
Uporabniški avatar
Fast

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 18 avg 2006 12:00

Tina Napisal/-a:Je pa ohišje mojega cannona precej štorasto in je težko slikati.

Na začetku niti objavljene slike so bile narejene prav za Cannonom z podvodnim ohišjem.. sprva je res malce štorasto a se navadiš in vse skupaj postane mala malica.. Prav vse funkcije na aparatu so doegljive tudi pod vodo.. edino ena zadeva je zelo moteča...
Ko se sprazni baterija moraš ven iz vode :D
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Tina dne 18 avg 2006 20:19

Z veseljem sem se prijavila na vaš forum, potem ko ga že kar nekaj časa prebiram.
Hvala za pozdrave in upam da se bomo še veliko brali.
Jutri odhajamo spet na morje in ko se vrnemo bom dala na ogled tudi kako slikico :)

Kar se pa baterije tiče - do sedaj sem bila največ dve uri in pol naenkrat v vodi pa se ni spraznila, res pa da imam nastavljen na funkcijo ko aparat počiva med slikanjem, Kar pa pomeni da mi vse kar je hitrega pod vodo pobegne :D
V akvariju se mi to ne bo dogajalo - vsaj upam :roll:
Uporabniški avatar
Tina

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 18 avg 2006 21:29

Tina Napisal/-a:Kar se pa baterije tiče - do sedaj sem bila največ dve uri in pol naenkrat v vodi pa se ni spraznila, res pa da imam nastavljen na funkcijo ko aparat počiva med slikanjem, Kar pa pomeni da mi vse kar je hitrega pod vodo pobegne :D
V akvariju se mi to ne bo dogajalo - vsaj upam :roll:

Hja.. ko si na koralnem morju dve uri zletita kot bi trenil.. baterija je kmalu prazna pa tudi 1G spominska kartica je kar naenkrat tako majhna
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Fast dne 18 avg 2006 21:39

Tina Napisal/-a:Z veseljem sem se prijavila na vaš forum, potem ko ga že kar nekaj časa prebiram.
Hvala za pozdrave in upam da se bomo še veliko brali.
Jutri odhajamo spet na morje in ko se vrnemo bom dala na ogled tudi kako slikico :)

Vsekakor Tina, na našem forumu so dobrodošli vsi, ki imajo radi morje in morsko akvaristiko, če pa imajo o tem še kaj za povedat pa sploh super, no pa tudi na vprašanja odgovorimo če se le da.

Ni pa nujno, da se samo beremo, mi se redno srečujemo vsak prvi petek v mesecu in se nam lahko pridružiš.
Več o sestankih in srečanjih izveš v niti SREČANJA MORSKIH AKVARISTOV
http://www.sloreef.com/phpBB2/viewforum.php?f=9

Lahko napišeš tudi kak članek s fotografijami, ga bomo z veseljem objavili v rubriki Članki, mogoče pa celo v reviji za katero se ravno krešejo in izoblikujejo mnenja...
Uporabniški avatar
Fast

OdgovorNapisal/-a TomazP dne 18 avg 2006 22:28

Dobrodošla Tina med slanimi odvisniki. :D

lp

Tomaž
Uporabniški avatar
TomazP

Št.: 809

OdgovorNapisal/-a Tina dne 18 avg 2006 22:43

Hja.. ko si na koralnem morju dve uri zletita kot bi trenil.. baterija je kmalu prazna pa tudi 1G spominska kartica je kar naenkrat tako majhna

Sicer še nimam iskušen z koralnim morjev, vendar ti vseeno verjamem

Ni pa nujno, da se samo beremo, mi se redno srečujemo vsak prvi petek v mesecu in se nam lahko pridružiš.

1. septembra sem še na morju (če bo sreča z vremenom) ampak v oktobru pa sigurno pridem.
Ko se malo "ulavfam" na vašem/našem forumu napišem morda tudi kakšen članek, kar se pa revije tiče pa takoj podpišem naročnino :)
Dobrodošla Tina med slanimi odvisniki.

Kako lepo je ko ti tako toplo zaželijo dobrodošlico... hvala zares
Odvisnik od slanega sem pa že od nekdaj in temu primerno izgleda naša hiša - hčerka ima celo sobo pobarvano v smislu podvodnega sveta, v kopalnici povsod ribe - jaz pa velikokrat na morju. Tako da je bil že skrajni čas da nabavimo akvarij da bom imela tam delo in ne po hiši :D
Uporabniški avatar
Tina

Vrni se na Fotografija