Ohišja in fotoaparati za podvodno fotografijo

Fotografiranje akvarija in podvodna fotografija

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 17 jun 2005 12:27

Gorazd Napisal/-a:Če je plastika(polivinil ali iz česar koli je že narejena) debela, je rokovanje z aparatom zelo oteženo. Že držanje v roki je slabo.

To tudi mene skrbi. Dodaten problem je tudi zrak v vreči, kar pomeni, da bo vrečo potrebno na silo potopiti pod vodo in držati pod vodo . Pri potapljanju s potapljaško opremo to ni večji problem , pri potapljanju na dah pa je vsak predmet, ki je lažji od vode, v rokah kar velik problem. Mislim , da so potrebne uteži, katere namestiš v to vrečo, da lahko obladuješ takšno vrečo s fotaparatom pod vodo.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Gorazd dne 17 jun 2005 13:21

Se strinjam.
Že ohišje ki ga imam in pa sam aparat sta zelo težka, pa je v vodi kljub temu stalen strah, da mi splava na površje, če ga ne bom trdno držal.
Pri vrečki je verjetno tako, kot da bi se poizkušal potopiti z napihljivo žogo(verjetno je celo iz istega materiala). Malo sicer verjetno pomaga, če zrak čimbolj iztisneš preden jo zapreš, a še zmeraj imaš pod vodo veliko težav.
Uporabniški avatar
Gorazd

Št.: 418
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 17 jun 2005 19:37

Mislim , da imate kar prav , da taka vreča (tudi najbolj izpopolnjena) ni enakovredna kompaktnim ohišjem.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Fast dne 19 jun 2005 17:37

Gre tudi za pomanjkanje informacije, koliko globoko bi se rad potapljal in slikal? Saj je le od tega odvisna zahtevnost in kvaliteta ohišja oziroma vreče.
Uporabniški avatar
Fast

Št.: 1215
Izkušnje: marine 5 +

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 19 jun 2005 18:36

Potrebujem ohišje za globino do 10m. Načeloma bi bil zadovoljen celo z ohišjem za globine do 5m , če bi vedel da do te globine deluje zadovoljivo.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Fast dne 19 jun 2005 21:28

Zanimiva zadeva, ki je malce dražja od vreče s tem da je nov digi.foto.+ podvodno ohišje http://3a-servis.si/shop/product.php?&productId=3 .
Čeprav meni je bolj všeč ta zadeva,http://3a-servis.si/shop/product.php?&productId=228 , ker je tudi sicer aparat bolj uporaben tudi za splošne namene, je pa držje.
Uporabniški avatar
Fast

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 20 jun 2005 9:20

Bojan Napisal/-a:To tudi mene skrbi. Dodaten problem je tudi zrak v vreči, kar pomeni, da bo vrečo potrebno na silo potopiti pod vodo in držati pod vodo . Pri potapljanju s potapljaško opremo to ni večji problem , pri potapljanju na dah pa je vsak predmet, ki je lažji od vode, v rokah kar velik problem. Mislim , da so potrebne uteži, katere namestiš v to vrečo, da lahko obladuješ takšno vrečo s fotaparatom pod vodo.

Na rdečem morju sem imel sposojen digitalec Canon A85 v originalnem pleksi ohišju. Kljub temu, da je bil v ohišju zrak, ki ga gotovo ni bilo več kot v tej vreči je bila zadeva odlično uravnotežena saj je plavala dokaj enakomerno torej je digitalec v ohišju v vodi prosto lebdel in se ni niti potopil ne dvigoval h gladini. Uteži niso bile potrebne.
Pri snorljanju v večji globini od recimo 5m je treba razmišljati tudi o dodatnem viru osvetlitve, saj so drugače barve dokaj klavrne.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8768
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Gorazd dne 20 jun 2005 15:05

Pri navedbi do katere globine se lahko uporablja bi bil pazljiv!
Kot pri urah ki majo navedeno tesnenje, pa vam vsak urar pove, da tesnenje 50M (za tiste ure kjer m pomeni metre!), ne pomeni, da se lahko potapljaš z jeklenko (do 30m), ampak samo na dah.
Odvisno od vrednosti aparata a jaz ne bi kupil nekaj, kar se ne sme potopiti vsaj dvakrat več, kot se dejansko namaravam (za potope na dah vsaj 20 če že ne 30m). Če drugega ne, bi bil bolj miren in se ne bi bal za aparat.
Uporabniški avatar
Gorazd

Št.: 418
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 15 jul 2005 23:21

Na tej spletni strani so primeri fotografij, ki so narejene z fotoaparatom Olympus C5060 in podvodnim ohišjem PT-020.

http://www.digideep.com/english/digital/photo/camera/Olympus/C-5060-Wide-Zoom/27/717

Po mojem nestrokovnem mnenju so to izredno dobre fotografije.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 16 jul 2005 2:09

Bojan Napisal/-a:Na tej spletni strani so primeri fotografij, ki so narejene z fotoaparatom Olympus C5060 in podvodnim ohišjem PT-020.

http://www.digideep.com/english/digital/photo/camera/Olympus/C-5060-Wide-Zoom/27/717

Po mojem nestrokovnem mnenju so to izredno dobre fotografije.

Strinjam se slike so zelo dobre. Škoda da ne piše ali je bil za slikanje uporabljen še dodaten zunanji fleš.. Barve so nore..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8768
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 16 jul 2005 9:40

Clownfish Napisal/-a: Škoda da ne piše ali je bil za slikanje uporabljen še dodaten zunanji fleš.. Barve so nore..

Pri vsaki sliki piše ali je bil uporabljena bliskavica in če je bila uporabljena je navedeno ali je bila uporabljena notranja ali zunanja bliskavica, pa še model bliskavice je tudi naveden.

Meni se zelo všeč sledeča fotografija, ki je nastala brez uporabe bliskavice.
http://www.digideep.com/potw.php?week=200509&id=2730&lang=en
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 08 okt 2006 22:39

Danes sem v dive centru videl podvodno ohišje za S1 IS, in sem seveda takoj doma pobrskal še za moj modelček. Razlika je (v ceni) več kot občutna. Za S1 odštejemo nekaj več kot 60k, za S2 pa še enkrat več! Očitno bo res treba počakat kako leto, da se stvar nekoliko normalizira... Če se sploh bo, kajti izdelovalec ohišja ni Canon sam. :roll:
Uporabniški avatar
Romunov

Št.: 1428
Kraj: Sv. Vid nad Ljubljano

OdgovorNapisal/-a Fast dne 08 okt 2006 23:12

Glede na to, da je že tudi S3IS že kar nekaj časa zunaj, ne vem kaj lahko sploh pričakuješ.
Priporočam kakšne alternativne vire, recimo eBay malo prebrskaj, saj se prodajajo tudi popolnoma nove stvari, pa tudi na Bolho poglej.
Uporabniški avatar
Fast

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 14 okt 2006 14:32

Na žalost ohišje za 120k ni od Canona in verjetno cena ne bo padla kar tako.

Pa še nekaj slik posnetih z S1 IS.
Uporabniški avatar
Romunov

Št.: 1428
Kraj: Sv. Vid nad Ljubljano

OdgovorNapisal/-a iMNATA dne 18 okt 2006 20:08

Canon je izdeloval svoje ohišje za S1 IS cena je pa bila okoli 50-60k SIT.
Samo so sigurno, takoj ko so nehali delati S1, tudi prenehali delati podvodno ohišje zanj. Cene tretjih proizvajalcev so pa logično višje.
Tako da je kakšen e-bay res naboljša rešitev, pa poiskat original canonovo podvodno ohišje.
Uporabniški avatar
iMNATA

Št.: 2036

Prejšnji

Vrni se na Fotografija