Kateri fotoaparat priporočate ?

Fotografiranje akvarija in podvodna fotografija

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 18 jun 2006 12:09

Pri meni se DOF zelo razločno opazi (f2,5-8), sploh ko pri bolj zaprti zaslonki večina slik rata bolj zmazek kot ne. Naslednja investicija bo definitivno nekakšno stojalo. :D
Uporabniški avatar
Romunov

Št.: 1428
Kraj: Sv. Vid nad Ljubljano

OdgovorNapisal/-a Levak dne 18 jun 2006 12:38

romunov: odprti zaslonki:) F2,8 je wide open, ker so zaslonke ubistvu ulomki F2,8=1/2.8. Just to let u know:P

JA drgac se pa zgleda pri novih fotoaparatih to bolj opazi kot pri starih. Pri moji minolti je razlika minimalna. Pustimo MACRO fotografijo, ampak pri običajni fotografiji ni neke bajne razlike.

LeVaK
Levak

Št.: 410
Kraj: Šenčur

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 19 jun 2006 7:32

Pisati bi moralo (2,7 - 8). Naslednjič bo treba onesposobit smeškote.
Uporabniški avatar
Romunov

Št.: 1428
Kraj: Sv. Vid nad Ljubljano

OdgovorNapisal/-a Levak dne 30 jun 2006 9:45

Evo fotoaparat noro dobro služi:) Je res, da so kit leče bolj kot ne neuporabne, saj je po mojih izkušnjah ostrina zares slaba. Včeraj sem kupil objektiv 50mm F1.8 za 23000SIT. To je najcenejši canonov objektiv. Narejen je tudi temu primerno(plastično ohišje), vendar pa je optika enako dobra kot na L objektivih. Tudi avtofokus je glasen ko kak star zarjavet avto:)

Ampak kot pravim, oster je pa ko hudic. Ocene na internetu za optiko do 5+, izdelava 2:) Vsekakor ga svetujem vsakomur, ki ima canonov DSLR. Je pa, glede na crop faktor, ta objektiv potem 80mm.

Evo na hitro par slikc:
Slika

Slika

Slika

Vse tole je slikano že z kit objektivom.

Evo primer 50mm (na žalost je bla zaslonka 2.4, tako da je globinska ostrina zelo mejhna, pa še ta je na očen in ne na smrčku:
Slika

Večja slika mačke: http://digital.planetq.org/view_photo.php?full=1&set_albumName=narava_new_era&id=mici
Tukaj se lahko preveri ostrino.

Matej
Levak

Št.: 410
Kraj: Šenčur

Prejšnji

Vrni se na Fotografija