Adobe photoshop vs Acdsee

Fotografiranje akvarija in podvodna fotografija

Adobe photoshop vs Acdsee

OdgovorNapisal/-a TomL dne 28 nov 2008 13:09

Vem da programa nista primerljiva, pa vseeno en grafični prikaz. Za primerjavo sem vzel program Acdsee, sicer pa podobne rezultate dobimo tudi s programi Corel Draw in pa še katerim...

neobdelana - acdsee - adobe photoshop
SlikaSlikaSlika

SlikaSlikaSlika

SlikaSlikaSlika

SlikaSlikaSlika

Adobe photoshop sicer z zakompliciranim zaporedjem korakov sliki povrne dosti bolj naraven videz.
Uporabniški avatar
TomL

Št.: 956

Re: Adobe photoshop vs Acdsee

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 28 nov 2008 13:44

Hmm..
ali lahko navedeš kakšne funkcije si uporabil pri obeh programih?
kaj avtomatskega ali zaporedje določenih funkcij in ročno nastavljanje?
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8768
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a TomL dne 28 nov 2008 13:53

Pri acd gre za avtomatsko funkcijo poprave slik nato pa ročno spreminjanje contrasta in svetlobe, ipd.

Pri adobe photoshopu pa sem na netu našel tale nasvet. Vidim, da bo knjiga kar dobrodošla... :D
http://www.amazon.de/Adobe-Photoshop-fo ... 426&sr=1-9

The process is as follows:

1) Create 3 duplicate layers of the original photo (Layer > Duplicate Layer > OK)
2) Make the middle duplicate layer active (second one down in the 'Layers' palette) by single clicking on it in the 'Layers' palette (palette with Layers-Channels- Paths)
3) Fill that layer with 50% gray (Edit > Fill > 50% Gray, 100% opacity, normal)
4) Make the top duplicate layer active by single clicking on it in the 'Layers' palette. Change that layers blending mode to 'Luminosity' (Layer > Layer Style > Blending Options > Blend Mode > Luminosity) Merge that layer down into the middle gray layer. (Layer > Merge Down). You now have a b/w image of your original photo in this layer.
5) Create a new fill layer above this b/w image (Layer > New Fill Layer > Solid Color). Check 'Group with Previous Layer'. Fill this layer with red (R: 255, G: 0, B: 0). Change this layer's blending mode to 'Multiply' (Layer > Layer Style > Blending Options > Blend Mode > Multiply) and merge it down into the previous layer (the b/w image) (Layer > Merge Down). You've now have a reddish photo.
6) Change the blending mode of the reddish photo to 'Screen' (Layer > Layer Style > Blending Options > Blend Mode > Screen) and merge it down into the first duplicate layer (Layer > Merge Down). You've now got your original image with a much nicer red.

Nekaj maldivskih sem že popravil in rezultati so navdušujoči. Zdej grem še nad malezijske. :)
Uporabniški avatar
TomL

OdgovorNapisal/-a iMNATA dne 28 nov 2008 16:04

Si si naštimal makro, al za vsako fotko posebej klikaš?
Uporabniški avatar
iMNATA

Št.: 2036
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TomL dne 28 nov 2008 16:08

Je naštiman action, ja. Najprej so me boleli prsti, potem pa sem imel dovolj. Kajti slik na disku je ogromnooo.... Se je pa potrebno še igračkati drugače, dodati malo manj rdeče barve ipd. Tu pa bodo prsti še boleli in srbeli...
Uporabniški avatar
TomL

Vrni se na Fotografija