Vodotesne torbice

Fotografiranje akvarija in podvodna fotografija

Vodotesne torbice

OdgovorNapisal/-a Matjaz.K dne 19 jul 2008 12:12

http://www.e-fotografija.si/templates/?a=1763&z=1
Dobra in dokaj ugodna varianta za nezahtevne snorkarje. Lahko pa fotoaparat tlačimo tudi v akvarij :) in mogoče rata kakšna dobra super makro fotka.
Uporabniški avatar
Matjaz.K

Št.: 66
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: 2 leti

Re: Vodotesne torbice

OdgovorNapisal/-a Berdon dne 19 jul 2008 13:58

Matjaz.K Napisal/-a:http://www.e-fotografija.si/templates/?a=1763&z=1
Dobra in dokaj ugodna varianta za nezahtevne snorkarje. Lahko pa fotoaparat tlačimo tudi v akvarij :) in mogoče rata kakšna dobra super makro fotka.

Zanimiva rešitev za tiste ki že imajo aparat :scratch: . Torbico pa lahko kupijo TUKAJ cena ca 30€.

Če pa niste še kupili aparata je TUKAJ varjanta 2.

Aparat je odporen proti zamrzovanju, na padce iz višine 1,5m in lahko ga potopimo do globime 3m ( kar je več kot preveč za naše akvarije :mrgreen: ). Pa še bolj sigurno je kot torbica :dontknow: . Cena ca. 270€ - 314€.
Uporabniški avatar
Berdon

Št.: 1490
Kraj: Koper
Izkušnje: akv.19let, morska 2leti

OdgovorNapisal/-a Ales dne 16 avg 2010 12:20

Ker mi je na dopustu "crknil" fotoaparat, sem se znašel v dilemi. Ali kupiti vodotesen aparat ali navadnega (boljšega ?) za isto ceno + torbico? Za cca 250-300 ojrov se dobi že kar solidne vodotesne (do 6m) aparate. Kaj menite poznavalci fotografije?
Ales

Št.: 830
Kraj: NG - Čepovan
Izkušnje: morska akv. od 2008

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 16 avg 2010 12:23

Meni osebno se torbice ne zdijo uporabne. Vodotesno ohišje za fotoaparat je povsem druga zgodba.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 16 avg 2010 18:00

Bojan Napisal/-a:Meni osebno se torbice ne zdijo uporabne. Vodotesno ohišje za fotoaparat je povsem druga zgodba.

To je že res..vendarle za kakega, ki ni ne vem kako zahteven pride prav tudi samo torbica, ki je precejkrat cenejša od ohišja..
Ali pa fotoaparat crkne in potem nimaš kam z ohišjem katerega pretirana cena je skoraj enaka ceni samega digitalnega aparata..

Sicer pa če se ne motim si jo je omislil janino in z njo pred kratkim snorklal na Rdečem morju..

Upajmo, da bo kaj poročal..o uporabnosti..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8770
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Skimmer dne 19 avg 2010 15:40

O torbici imam sledeče mnenje: MIslim, da je boljša varianta kot podvodni aparati za 1x uporabo, kaj več pa ni. Problem je, ker flash objekta pavilno ne osvetli in je 90% slik z izraženo sivino in ne odraža pravih barv. Torbica sicer tesni, to ni problem. Sicer pa je profi oprema za podvodno fotografijo povsem druga zgodba. (predvsem finančno). Tako bi povzel, da se kakšno slikco za spomin da narediti, za kaj več pa vodotesna torbica ni uporabna.
LP
Jani
Uporabniški avatar
Skimmer

Št.: 1216
Kraj: Nova Gorica
Izkušnje: morska 7

OdgovorNapisal/-a Ales dne 19 avg 2010 16:08

janio Napisal/-a:O torbici imam sledeče mnenje: Tako bi povzel, da se kakšno slikco za spomin da narediti, za kaj več pa vodotesna torbica ni uporabna.
LP
Jani

Se pravi, bo bolje nabavit kar aparat. Kaj menite o tem modelu:

POVEZAVA

Sicer ni ravno poceni... :?
Ales

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 19 avg 2010 17:24

No tudi kakšen kompaktni fotoaparat recimo G11 z originalnim podvodnim ohišjem in vgrajenim flash-om ne naredi vedno dobrih slik..
Zato je potreben boljši fotoaparat, več znanja in dva zunanja flesh-a na rokah.. to pa veliko stane..

Mislim, da torbica ponuja ravno to kar tudi oglašujejo.. za zelo nizko ceno lahko z navadim digitalcem narediš tudi podvodne slike..
Nikje pa ne piše, da bodo te slike vrhunske kvalitete..

Tudi tale : Panasonic DMC-FT2EP-S ima deklarirano globino do 10m.. ne vem kako se to kaj v realnosti obnese...
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8770
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Ales dne 19 avg 2010 22:58

Clownfish Napisal/-a:Tudi tale : Panasonic DMC-FT2EP-S ima deklarirano globino do 10m.. ne vem kako se to kaj v realnosti obnese...

Jaz pri mojih letih in kondiciji ne pridem globje od 10 m :D
Ales

OdgovorNapisal/-a Labrax dne 20 avg 2010 9:09

Clownfish Napisal/-a:Tudi tale : Panasonic DMC-FT2EP-S ima deklarirano globino do 10m.. ne vem kako se to kaj v realnosti obnese...

Od kolega je bil že na cca -15m :lol:
Slike dela dobre, še boljše pa snema (HD).

Mogoče naj omenim še to, da je bil kupljen mesec, dva nazaj, trenutno pa je na servisu, ker mu je začelo nažirat ohišje okoli ekrana, kondenz se mu dela itd...
Prej je imel nekega Olympusa, in 2 leti ni bilo problemov.

Glede fleša pa tako, noben digitalec nima preveč uporabnega fleša za v morje...raje slikat brez.
Labrax

Št.: 134
Kraj: Izola
Izkušnje: akv. 5 let,morska 3 leta

OdgovorNapisal/-a podvodo dne 17 feb 2014 23:07

Sedaj sem šele našel članek, ki je izgubljen pri prvi povezavi:
http://www.e-fotografija.si/dicapac-vod ... o,811.html
Sicer pa sem našel še ta akvarijski posnetek:
http://www.youtube.com/watch?v=v-3SKXm6iwg
podvodo

Št.: 1