Predstavitev meseca Avgusta 2005 - Aleksander

Predstavitev akvarijev po mesecih

OdgovorNapisal/-a Aleksander dne 02 avg 2005 22:54

Vijolična montipora digitata je pinki barve in zelo svetla.

Dve veji vijolične montipore se res prave vijolične barve, vendar obe ležij na tleh pred sprednjo šipo. Tam jim za barve očitno ustreza. Vendar so pri njih in rdeči montipori polipi povsem povlečeni noter. Bojim se propada. Propad se tudi še ni ustavil na rjavih SPS-ih.

Svetlejše barve koral imam stalno. Izboljšanje pripisujem tudi temu, da sem uspel optimizirati delovanje skimerja. Po zadnjem vzdrevanju mi je naskimal 3/4 litra svetlo rjave tekočine v treh dneh.
Uporabniški avatar
Aleksander

Št.: 883

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 02 avg 2005 22:58

Koliko časa pa že imaš ognjenega cesarčka ? Njegova intenziva barva prav lepo poživi akvarij.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Aleksander dne 02 avg 2005 23:06

Cesarčka imam okoli dva meseca. Andrej ga je imel dva tedna v karanteni, predno sem ga brez problemov preselil.
Uporabniški avatar
Aleksander

OdgovorNapisal/-a Fast dne 03 avg 2005 10:38

Imel sem priložnost videti ta akvarij na lastne oči in ni kaj, Aleksander ima ta hobi res zelo rad in tisto o >>len<< , ne drži. Akvarij je že na prvi pogled lepo vzdrževan in vidi se, da je bilo vloženega veliko dela in truda.

Si morda pomislil, da so svetle korale posledica temnega ozadja?
Naše oči je zelo lahko preslepiti in morda bi pri kakšnem večjem posegu odstranil to ozadje in uporabil kakšno svetlo modro tapeto .

Drugače pa zaslužiš vse pohvale in še tako naprej.
Uporabniški avatar
Fast

Št.: 1215
Izkušnje: marine 5 +

OdgovorNapisal/-a TimberHoffWandy dne 03 avg 2005 11:06

Fast Napisal/-a:Si morda pomislil, da so svetle korale posledica temnega ozadja?
Naše oči je zelo lahko preslepiti in morda bi pri kakšnem večjem posegu odstranil to ozadje in uporabil kakšno svetlo modro tapeto .

To ozadje (tudi sam ga imam) je tudi mene začelo "motiti". Naslednji akvarij, bo zagotovo imel modro tapeto.
Uporabniški avatar
TimberHoffWandy

Št.: 684
Kraj: Kranj
Izkušnje: od 2002 =>

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 03 avg 2005 11:09

timberhoffwandy Napisal/-a:To ozadje (tudi sam ga imam) je tudi mene začelo "motiti". Naslednji akvarij, bo zagotovo imel modro tapeto.

To ozadje ima dobre in slabe strani. Ena izmed najboljših je da se na ozadje da pritjevati razne frage in podobno. Pri steklu je to dokaj težko. Najprej morajo na steklu zrasti koralinske potem lahko z kitom na koralinske napopaš še frag.

Modro ozadje je sicer lepše, vendar tudi zahteva čiščenje saj se vsaka umazanija na steklu hitro vidi.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8768
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a TomL dne 03 avg 2005 13:55

Fast Napisal/-a:Si morda pomislil, da so svetle korale posledica temnega ozadja?
Naše oči je zelo lahko preslepiti in morda bi pri kakšnem večjem posegu odstranil to ozadje in uporabil kakšno svetlo modro tapeto.

Tudi meni osebno to ozadje nikakor ne sodi v morski akvarij. Poleg sicer dobrih lastnosti, ki jih je navedel Clownfish, kar precej pokvari izgled akvarija, saj nekako ne deluje naravno. Sam rajši sprejmem malce več dela s čiščenjem zadnje stene...

Sicer pa je v preostalem delu akvarij super, predvsem svetle barve koral. Akvarij sem imel priložnost videti na lastne oči in menim, da slike še zdaleč ne prikažejo barvitosti tega lepotca.

LP, Tom
Uporabniški avatar
TomL

Št.: 956

OdgovorNapisal/-a Aleksander dne 03 avg 2005 20:50

Ozadje po moje ne vpliva na percepcijo barvitosti koral. Glede Juwelovega ozadja imam drugačno mnenje. Enakomerno svetlo modro ozadje mi deluje bolj nenaravno, še posebej v akvarijih z majhno globino. Drugače je pri globokih akvarijih (Clownfish) ali pa postavitvah kamenja, ki v večini pokrije zadnjo steno.

Poleg estetekega videza sta tukaj še dve prednosti:
- na ozadju imam trenutno dve vrsti ploščatih montipor, dve vrsti xenij, dve vrsti zoathusov, pachyclavulario, preko ozadja se seli veliki sarcophytum. Sčasoma nameravam narediti "živo steno";
- Juwelovo ozadje je podobne sestave, kot purpen, vendar bolj luknjičast. Kot tak je gotovo skrivališče lepemu številu bakterij in mikroorganizmov. Cesarček velikokrat z njega kaj pobira.

Pred izbiro ozadja sem iskal večjo foto tapeto, ki bi bila slikana pod vodo, s temnejšimi naravnejšimi barvami modrine, vendar ga nisem našel.
Uporabniški avatar
Aleksander

OdgovorNapisal/-a Tadej dne 17 avg 2005 9:22

Zelo lep akvarij!

Kaj pa se je zgodilo z Zebrasomo Scopas, da je na seznamu "počivaj v miru"?
Uporabniški avatar
Tadej

Št.: 866
Kraj: Murska Sobota
Izkušnje: od 1999

OdgovorNapisal/-a Aleksander dne 17 avg 2005 15:14

Vseskozi je bil bolj koščen, potem sem testiral zeolite z manj hranjenja, makroalge mi nikoli niso uspevale... pa kupljen je bil kot odrasel, verjetno je bil že v ribjih letih.... vzrokov je verjetno več, nikoli ne veš, kateri je ključni... nekega dne najdem na dnu plavut, potem pa še kirurga brez oči in drobovine, ostalo sem potegnil ven...
Uporabniški avatar
Aleksander

Re: Akvarij meseca Avgusta 2005 - Aleksander

OdgovorNapisal/-a Aleksander dne 05 nov 2008 0:01

Po petih letih delovanja sem odločil ukiniti akvarij. Odločitev ni lahka. Pet let je v prostoru nekaj lepega in živega. Razlogi za odločitev so pomanjkanje časa, predvsem pa dejstvo, da so moji trije fantje vedno večji in denar raje namenim za njihove hobije, ki so vedno številčnejši in bolj zahtevni.
Uporabniški avatar
Aleksander

OdgovorNapisal/-a Berdon dne 05 nov 2008 0:24

Aleksander Napisal/-a:...so moji trije fantje vedno večji in denar raje namenim za njihove hobije, ki so vedno številčnejši in bolj zahtevni.
Lepo...

PS: če ne že prej, se boš ponovno posvetil tvojemu hodiju ko te bodo ti trije fanti prerastli :wink:
Uporabniški avatar
Berdon

Št.: 1490
Kraj: Koper
Izkušnje: akv.19let, morska 2leti

OdgovorNapisal/-a Aleksander dne 05 nov 2008 1:03

Zagotovo. Do tega morskega akvarija sem prišel tako, da mi je staro željo po akvaristiki zbudil tast, ki je sinu prinesel v dar zlato ribico.
Zlata ribica se je spremenila v 300 litrov morskih organizmov. :bom:
Uporabniški avatar
Aleksander

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 05 nov 2008 1:10

Hja..

Upam, da ti bodo ostali konjički prinesli več zadovoljstva predvsem pa uspeha. Nekako sem dobil vtis, da si kljub natančnem experimetiranju "prekmalu" obupal, saj rezultati niso bili taki kot si pričakoval.

Jep.. otroci zahtevajo svoj čas.. in več kot ga imaš več jim ga moraš posvetiti.
Vse kar zamudiš pa se nikoli več ne vrne..

No vseeno.. kot pravi že Berdon.. verjetno se nam boš čez leta.. (10..15let) spet pridružil...
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8768
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Aleksander dne 18 feb 2009 22:12

Tako. Po dobrih petih letih je prišel konec lepega in zanimivega hobija. Ob tem bi se vsem, ki smo skupaj sodelovali, si delili mnenja, izkušnje in organizme prav lepo zahvalil. Še posebej Bojanu in Clownfishu, ki sta ustvarila ta forum in bila glavno gonilo morske akvaristike v Sloveniji.

Ostala mi bo ena lepa izkušnja in spomin na vse posrečene in malo manj posrečene ekperimente v teh letih. Zakaj je morska akvaristika tako zanimiva, bom pokazal na tej sliki, ki sem jo poimenoval "poslednji organizem". Edino v morski akvaristiki je možno, da še po petih letih najdeš in opazuješ organizem, ki ga do tedaj nisi.

Pri odstranjevanju peska iz akvarija se je pokazal tale črv. Odebeljeni del ima več ali manj pri miru, z raztegljivim rilcem pa naokoli išče hrano.

:salute:

Slika
Uporabniški avatar
Aleksander

Prejšnji

Vrni se na Predstavljamo akvarije