Predstavitev meseca Avgusta 2005 - Aleksander

Predstavitev akvarijev po mesecih

Predstavitev meseca Avgusta 2005 - Aleksander

OdgovorNapisal/-a Aleksander dne 31 jul 2005 23:06

Po dogovoru sem jaz na vrsti za predstavitev akvarija.

http://www.sloreef.com/AkvarijiMeseca/A ... /index.htm

Slika

LP, Aleksander
Uporabniški avatar
Aleksander

Št.: 883

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 31 jul 2005 23:36

Akvarij je zelo lep. Slika je tudi primerna za prijavo na nagradno igro za najlepši morski akvarij.

Aleksander, napravil si tudi zelo nazorno predstavitev. Pohvalno.

Na eni sliki sem opazil zelo lepo morsko zvezdico . Mislim, da je Fromia monolis. Kako dolgo jo že imaš v akvariju ?
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Aleksander dne 01 avg 2005 0:03

Tisto zvezdo si gledal pod naslovom "Počivajo naj v miru", kjer so slike treh preminulih organizmov v mojem akvariju. Začela je razpadati po dobrih devetih mesecih.
Uporabniški avatar
Aleksander

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 01 avg 2005 0:05

Ups. Sedaj sem šele zdaj razumel, kaj pomeni "Počivajo naj v miru".
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 01 avg 2005 8:58

Veliko vrst morskih zvezd je neprimernih za akvarij, na žalost pa jih še vedno nabirajo...
Uporabniški avatar
Romunov

Št.: 1428
Kraj: Sv. Vid nad Ljubljano

OdgovorNapisal/-a TomazP dne 01 avg 2005 13:06

Aleksander, zelo lep akvarij imaš. Prav lepo je videti kako številčni in lepi so že koralni akvariji pri nas. :D

lp

Tomaž
Uporabniški avatar
TomazP

Št.: 809

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 01 avg 2005 13:40

Aleksander noče, da bi ga hvalili!

Pri njegovem akvariju je zanimivo to, da ima res veliko svetlobe, pa tudi meritve to pokažejo.
Kljub temu, da bi lahko v sam akvarij dodal še kakšno ribo se tega brani saj ve, da to slabo vpliva na nivoje fosfatov.

Čeprav je zagrizen nasprotnik ZEO-zadev, se še vedno trudi in eksperimentira z ZEO tekočinami, čeprav je njihov nasprotnik in si je že dvakrat opekel prste.

Pri predstavitvi akvarija pogrešam starejše slike iz katerih bi bila razvidna izvrstna rast kamnitih koralnjakov.

Glede na slike na predstavitvi bi bilo potrebno kakšno obstoječo belo cev zamenjati z modro.. pa čeprav so barve obeh anemon zelo dobre.

Dejstvo pa je, da je v živo akvarij dosti bolj barvit, in se zelo dobro vključuje v sam prostor.

Aleksander! Vsaka čast!
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8768
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 01 avg 2005 21:22

Clownfish Napisal/-a:Čeprav je zagrizen nasprotnik ZEO-zadev, se še vedno trudi in eksperimentira z ZEO tekočinami, čeprav je njihov nasprotnik in si je že dvakrat opekel prste.

Po mojem mnenju ni ravno zagrizen nasprotnik, je pa eden od tistih, ki so skeptični do te metode. Gleda na to , da sem tudi jaz skeptičen do te ZEO metode in da vsaj po meni znanih podatkih samo jaz in Aleksander v Sloveniji dalj časa preizkušava to metodo, bi lahko špekuliral, da imajo vsi slovenski uporabniki ZEO metode precej dvomov o tej metodi.

Aleksander, se oproščam , ker sem kometiral tvoje mnenje, ampak sem moral malo vreči eno kost za glodanje. Sem ravno v fazi, ko bo ponovno potrebno kupiti zeolite in bakterije, ker mi jih je zmanjkalo, pa ne vem ali bi prekinil ali pa še nadaljeval, tako da potrebujem kake spodbudne besede. Mogoče se pa javi kak uporabnik z pozitivnimi izkušnjami, da me malo navduši za nadaljevanje preizkušanje te metode.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Aleksander dne 01 avg 2005 23:15

Čeprav je zagrizen nasprotnik ZEO-zadev, se še vedno trudi in eksperimentira z ZEO tekočinami, čeprav je njihov nasprotnik in si je že dvakrat opekel prste.

Z zeo sem definitivno prenehal. Vedno sem bil skeptičen, sploh glede na podatke, kako je bil ta "razvit". V drugo imam kar nekaj škode, prvič sem jo dobro odnesel. Še vedno opažam zmanjševanje polipov.

Glede na slike na predstavitvi bi bilo potrebno kakšno obstoječo belo cev zamenjati z modro.. pa čeprav so barve obeh anemon zelo dobre.

Zamenjati mislim Marin Glo za ATI-jevo modro, ker Marin Glo sveti precej vijolično.

Mogoče se pa javi kak uporabnik z pozitivnimi izkušnjami, da me malo navduši za nadaljevanje preizkušanje te metode.

Jaz tega žal ne morem storiti. Koliko mesecev že uporabljaš sistem? Še vedno nimaš nobenih učinkov?
Uporabniški avatar
Aleksander

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 01 avg 2005 23:22

Aleksander Napisal/-a:[Koliko mesecev že uporabljaš sistem?
3 mesece

Aleksander Napisal/-a:Še vedno nimaš nobenih učinkov?

Razen nekaj negativnih na začetku v obliki odmiranja koral in pospešene rasti nekih rjavkastih alg, v času ko sem doziral 0,6ml ZEOstart dnevno, drugih učinkov ni. Vsekakor nisem opazil še nobenega pozitivnega učinka.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Palota dne 02 avg 2005 13:31

Čestitam, zelo lep akvarij. Kako si pritrdil dodatno osvetljavo na pokrov in vrtal luknje za ventilatorje? Ali ni problemov z navadnimi grli? Ali je možno nabaviti posebej zapirala pokrova? LP
Uporabniški avatar
Palota

Št.: 398
Kraj: Maribor
Izkušnje: 20 let, morski 8 let

OdgovorNapisal/-a Aleksander dne 02 avg 2005 17:19

Kako si pritrdil dodatno osvetljavo na pokrov in vrtal luknje za ventilatorje?

Okove za žarnice sem privil na ploščico na distančnikih, tako da je pod žarnicami prostor za odsevnik. Luknjo za ventilator sem izrezal s kronsko žago. Za luknjo ni potrebno, da je zelo lepo odrezana, ker nanjo pride ventilator.

Ali ni problemov z navadnimi grli?

Problemov v nasprotju z prvotnimi dvomi in opozarjanji ni. Res pa je, da sem poskrbel za to, da mi dotok vode iz sumpa ali črpalke ne delajo mehurčkov in s tem škropljenja. Zadeva brez problemov funkcionira od decembra 2003. Odsevnike sem prvič obrisal po letu dni.

Problemi bi verjetno nastali, če ne bi montiral ventilatorjev, ki odpihnejo kondenz. Ta bi se sicer nabiral pod pokrovom in na okovih.

Ali je možno nabaviti posebej zapirala pokrova?

Tega ne vem, jih nisem potreboval. Povprašaj uvoznike akvarijev.
Uporabniški avatar
Aleksander

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 02 avg 2005 20:01

Aleksander, glede na to da imaš Tunze Stream 6000, bi bilo mogoče pametno za tvojo velikost akvarija malo povečati moč črpalke. Ali si pomislil, da bi jo priklopil na 2 X 15V, 2 X 18V ali celo na 2 X 20V toroidni transformator ?
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 02 avg 2005 22:25

Bojan Napisal/-a:Aleksander, glede na to da imaš Tunze Stream 6000, bi bilo mogoče pametno za tvojo velikost akvarija malo povečati moč črpalke. Ali si pomislil, da bi jo priklopil na 2 X 15V, 2 X 18V ali celo na 2 X 20V toroidni transformator ?

Danes sem se šel na svoje oči prepričat če so barve res take kot so na slikah.

Barve so na splošno zelo svetle.
- Zelena pavona cactus je lepo svetlo zelena,
- Vijolična montipora digitata je pinki barve in zelo svetla.
- Rjava montipora digitata je zelo svetla in ima večinoma samo polipe rjave, skelet je bolj bel.

SPS-i so malce zaprti, lovke so tanjše kot pri meni.

Na splošn akvarij izgleda odlično, le sem ter tja je videt posledice zadnjega testiranja Zeovit-a, kar pa se po mojem prezentira tudi v zelo svetlih barvah.

Kot mi je povedal Aleksander ima Stram 6000 na malo manjši moči kolikor jo lahko dobi z originalnim transformatorejm.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8768
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Aleksander dne 02 avg 2005 22:50

Bojan Napisal/-a:Aleksander, glede na to da imaš Tunze Stream 6000, bi bilo mogoče pametno za tvojo velikost akvarija malo povečati moč črpalke.

Moč se mi je zdela prevelika, zato sem moč ob namestitvi črpalke zmanjšal. Res pa mi zadnji čas prehod ob zadnji steni zapira večji sarcophytum. Na sliki se ga praktično ne vidi, ker je za veliko seriatoporo. Verjetno bom upošteval tvoj predlog, vendar po dopustu, da bom lahko opazoval spremembo.
Uporabniški avatar
Aleksander

Naslednji

Vrni se na Predstavljamo akvarije