Akvarij 470 l 125 x 70 x 54 cm

Predstavitev akvarijev po mesecih

Akvarij 470 l 125 x 70 x 54 cm

OdgovorNapisal/-a kedjo dne 16 apr 2017 19:46

Z morsko akvaristiko sem se začel seznanjati avgusta 2014, ko sem na hitro kupil rabljen 240 l akvarij. Brez kakršnihkoli izkušenj in brez poznavanja tega foruma sem nabavil akvarij, za selitev plačal, nato pa se pričel ubadati s težavami, katerih praktično ni bilo v treh letih nikoli konec. Zato sem razmišljal, da bi zamenjal sistem. Pridno sem spremljal male oglase potem pa mi je v oči padel oglas AndrejaSk - čudovit akvarij. Na hitro sem sem se odločil novembra lani, da ga grem pogledat. Ko sem ga videl v živo, sem se takoj zaljubil vanj. Malce sem se pozanimal pri starih mačkih na forumu in vsi so mi svetovali naj počakam s selitvijo do toplejših dni, če je le mogoče.
Po nekajkratnih poskusih pa je le prišel 1.april 2017. Prijetna temperatura, skoraj 20 stopinj je napovedovala mirno selitev.
Imel sem močno ekipo za pomoč. Hvala Petru-Pepo, Sašku- Sasmeister, Mitji in Seveda Andreju- AndrejSk.
S tremi avtomobili nam je komaj uspelo naložiti vse kar spada k akvariju pa še kaj zraven.
Priponke
IMG_5757 (Small).jpg
kedjo

Št.: 84
Kraj: Celje
Izkušnje: 12 let, morska 4 leta

Re: Akvarij 470 l 125 x 70 x 54 cm

OdgovorNapisal/-a kedjo dne 16 apr 2017 19:51

Takole je zgledal akvarij pred selitvijo lani.

Slik žal ne morem naložiti ker kaže preveč pikslov, so pa objavljene na facebooku SLO morska akvaristika

www.facebook.com/groups/396242967386028/

Akvarij, tehnika in oprema:
- Akvarijska posoda 125 x 70 x 54 cm (vsa stekla razen spodnjega so Opti-White, narejen pri Amazoni)
- Sump s prekatom ki zagotavlja stalni optimalni nivo vode za skimmer
- Skimmer Tunze 9420
- Povr. črpalka Tunze 1073.2
- Tunze water level controler 5017 (za avtomatsko dolivanje izhlapele vode)
- Kontroler GHL Profilux 3.1N
- 2 kosa GHL Powerbar; vsak po 6 programabilnih vtičnic
- 2 kosa Vortech MP40 črpalki za tokovanje
- Vothech MP10 črpalka za tokovanje
- Reflektor 8x54W (Refekta)
- GHL dozirnik s 3 peristaltičnimi črpalkami za doziranje elementov (Ca, KH, Mg)
- Vortech Controller GHL (za nadzor in programiranje črpalk za tokovanje)
- Tunze Water level alarm 7607/2 (nadzor višine vode v akvariju in sumpu z alarmom)
- Profilux Simu Moon/Sun (Simulacija lune, sončnega vzhoda)
kedjo

Št.: 84
Kraj: Celje
Izkušnje: 12 let, morska 4 leta

Vrni se na Predstavljamo akvarije