Predstavitev meseca Junija 2005 - Clownfish

Predstavitev akvarijev po mesecih

OdgovorNapisal/-a TomL dne 08 jun 2005 23:36

Enkrat sem prebral en dober komentar na girzov akvarij in sicer: "these pictures hurt my eyes"... sedaj pa tudi pri nas rastejo podobne zadeve...se nam vsaj ne bo treba vozt tisoče kilometrov, da bomo videli kaj "bolečega". Keep on going!
Uporabniški avatar
TomL

Št.: 956

OdgovorNapisal/-a Stina dne 09 jun 2005 1:20

Molim te latinski naziv za anemonu na ljevoj strani?!
Akvarij je za sve pohvale, al sam uvjeren da je u živo puuuuuno ljepši...
Lp,
Vedran
Uporabniški avatar
Stina

Št.: 662
Kraj: Zagreb/Hrvatska
Izkušnje: akv 8g., morska 6g.

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 09 jun 2005 2:21

brankaR Napisal/-a:Dejan, krasen akvarij, če bo moj vsaj desetino tak kot je tvoj, pa bom srečna...
No, pa da te jaz nekaj vprašam :wink: . Kje si dobil to trdo mrežo za Jaubertov plenum, ker jaz zgleda, da sem slepa in nič pametnega ne najdem...

Trdo mrežo za pod plenum se je dobilo v neki trgovini v celju, vendar je nimajo več in je ne prodajajo več. Kakor sem seznanjen jo ima v prodaji Andrej v Korali. Tista mehka pa je proti komarjem.. dobiš jo v tehničnih trgovinah..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8770
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 09 jun 2005 2:23

GREGA Napisal/-a:cevka ki je na levi strani akvarija, kaj je to?

Hmm tudi na zadnji strani je cevka, ki je obešena na vrvici.. Na te cevke lepim frage da rastejo naprej saj mi malce primankuje prostora za vse majhne frage..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 09 jun 2005 2:25

roman Napisal/-a:Opis oziroma predstavitev akvarija je na visokem nivoju. Akvarij je na slikah zelo lep, v resnici je še dosti lepši. Vidi se, da Dejan posveti veliko svojega časa in in truda akvariju in nam je lahko za vzgled.

No ja vzame kar nekaj časa.. ampak bi blo treba še več...

roman Napisal/-a:Katerih predpogojev pri prvem testiranju nisi imel zadoščenih?

Premalo in napačen pretok, slabša in napačna svetloba, premalo zmogljiv penilnik...
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 09 jun 2005 2:28

TomL Napisal/-a:Enkrat sem prebral en dober komentar na girzov akvarij in sicer: "these pictures hurt my eyes"... sedaj pa tudi pri nas rastejo podobne zadeve...se nam vsaj ne bo treba vozt tisoče kilometrov, da bomo videli kaj "bolečega". Keep on going!

Tisti ki smo na svoje oči viedli "čudo" pri Girz-u vemo da je tisto "prava roba z pravimi barvami.."
Sicer pa delam na tem.. in upam da bodo čez leto boljše barve.. Za sedaj gremo za njim v kvantiteti.. kvaliteta(barve) pa še pride..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 09 jun 2005 2:30

stina Napisal/-a:Molim te latinski naziv za anemonu na ljevoj strani?!
Akvarij je za sve pohvale, al sam uvjeren da je u živo puuuuuno ljepši...
Lp,
Vedran

Ni anemona ampak Green-Yellow Euphyllia glabrescens
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Mark dne 09 jun 2005 15:13

Tudi sam sem mnenja, da je akvarij v resnici veliko lepši, kot na sliki.

Jaz bi sicer še redno čistil zadnje in stranska stekla, ampak to so že finese in stvar okusa.
Uporabniški avatar
Mark

Št.: 242
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 09 jun 2005 15:36

Mark Napisal/-a:Tudi sam sem mnenja, da je akvarij v resnici veliko lepši, kot na sliki.

Šit.. A to pomeni, da moram nabavit boljšega digitalca ali pa se vpisat v kakšen tečaj za fotografijo??

Mark Napisal/-a:Jaz bi sicer še redno čistil zadnje in stranska stekla, ampak to so že finese in stvar okusa.

Ja.. kakor imajo nekateri težave, da jim koralinske alge zelo slabo rastejo imam sam problem, da je rast nora...

Zadnje steklo je bilo očiščeno konec marca, da je bilo popolnoma čisto.. sedaj pa je že dodabra zaraščeno..
Ostala stekla čistim parkrat tedensko z plastično bančno kartico in seveda z magnetnim čistilcem..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a TomL dne 09 jun 2005 17:05

Clownfish Napisal/-a:Ostala stekla čistim parkrat tedensko z plastično bančno kartico..

Pazi da ne bo po nesreči noter padla. Bi se znal zgodit, da bodo ribe naročile na kile hrane pr andreju...pol bo pa nitratov pa fosfatov...pa adijo lepe barve koral :shock:
Uporabniški avatar
TomL

Št.: 956

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 09 jun 2005 17:33

TomL Napisal/-a:Pazi da ne bo po nesreči noter padla. Bi se znal zgodit, da bodo ribe naročile na kile hrane pr andreju...pol bo pa nitratov pa fosfatov...pa adijo lepe barve koral :shock:

To se ne bo zgodilo..
Za čiščenje stekla uporabljam samo stare pretečene kartice..
To jim je kazen, ker so pustile zmetati toliko denarja za akvarij...
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Fast dne 09 jun 2005 17:40

Clownfish Napisal/-a:
Mark Napisal/-a:Tudi sam sem mnenja, da je akvarij v resnici veliko lepši, kot na sliki.

Šit.. A to pomeni, da moram nabavit boljšega digitalca ali pa se vpisat v kakšen tečaj za fotografijo??

Nekaj v tem stilu :D .
Jaz mislim da imaš digitalca kar uredu, sicer bi moral malo preštudirat katere nastavitve se dajo spreminjati in jih nastaviti na ustrezno.
Za slikanje bi izklopil HQI, ker so korale pod njo ½fotografsko½ >>zažgane<< in bi slikal samo pod neonkami,... .

Ti pa svetujem, da se prijaviš na kak foto forum, ki jih je pri nas kar nekaj in tam postaviš sliko in vprašaš za nasvet. Lahko pa to naredim namesto tebe tudi jaz.
Uporabniški avatar
Fast

Št.: 1215
Izkušnje: marine 5 +

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 09 jun 2005 17:43

Fast Napisal/-a:Nekaj v tem stilu :D .
Jaz mislim da imaš digitalca kar uredu, sicer bi moral malo preštudirat katere nastavitve se dajo spreminjati in jih nastaviti na ustrezno.
Za slikanje bi izklopil HQI, ker so korale pod njo ½fotografsko½ >>zažgane<< in bi slikal samo pod neonkami,... .
Ti pa svetujem, da se prijaviš na kak foto forum, ki jih je pri nas kar nekaj in tam postaviš sliko in vprašaš za nasvet. Lahko pa to naredim namesto tebe tudi jaz.

Odlično.. pošlji mi linke na te forume! Sicer pa imaš ti sedaj noro dobrega digitalca palahko prideš k meni "vadit"... bom vesel tvojega obiska in dobrih slik...
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Fast dne 09 jun 2005 17:57

http://www.slo-foto.net

http://www.e-fotografija.com

http://www.foto-arena.net

http://www.foto-friends.com

Jaz obiskujem predvsem prva dva foruma.
Seveda se lahko zmeniva za kakšen foto seanso, ampak tud jaz še nabiram znanje :oops: in odkrivam DSLR tehniko, imam pa že diplomo
narejeno iz Canon EOS digitalna fotografija :D .
Uporabniški avatar
Fast

Št.: 1215
Izkušnje: marine 5 +

OdgovorNapisal/-a Gorazd dne 17 jun 2005 16:07

Kako pa je z ukrivljenostjo prednjega stekla?

Vem da to postaja hit (ali modna muha), nisem pa tega še videl v praksi.
Ali slika ni popačena? Je vidljivost ista (dobra) iz različnih zornih kotov?
Napisal si da uporabljaš magnet - ali tudi na ukrivjenem steklu?
Uporabniški avatar
Gorazd

Št.: 418
Kraj: Grosuplje

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Predstavljamo akvarije