Predstavitev meseca Marca 2005 - Bojan

Predstavitev akvarijev po mesecih

Predstavitev meseca Marca 2005 - Bojan

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 13 mar 2005 0:32

V tem mesecu sem predstavil kar svoj akvarij.

Slika

Več na spodnji povezavi:

http://sloreef.com/AkvarijiMeseca/Marec2005/AkvarijMarec2005.htm

Z veseljem bom tudi odgovoril na morebitna vprašanja ali pripombe vezane na moj akvarij.
Zadnjič spremenil Bojan, dne 09 dec 2007 19:09, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 13 mar 2005 1:09

Odlično..
Akvarij opazujem že leta.. tudi prejšnjega sem imel priložnost videti in moram priznati, da je Bojan eden izmed ljudi, ki naju je par let nazaj z Tomažem Pečanom sprejel na "spoznavni" obisk, kjer sva sama sklenila, da se v temu slanemu hobiju posvetiva.

Bojan vsaki stvari streže sistematično in se posveti vsem detaljem. Trditve drugih sprejme vendar jih sam preveri..

Akvarij je zelo lep, živali v njemu pa so zdrave. Rast trdih koral kaže na odlične pogoje ki jih imajo ob stalni negi. Upam, da se bo stanje v akvariju z novim skimerjem le še izboljšalo.

Tudi svetlobe bo z novimi odsevniki več, kar se bo dodatno pokazalo na še boljših barvah trdih koral.

Pri predstavitvi me moti le to, da ni več slik. Z temi par slikami si težko predstavljamo prave barve, ter raznolikost življa v samem akvariju..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8768
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a TomazP dne 13 mar 2005 11:38

Zelo lep in zdrav akvarij. Tudi rast koral je izredna.

lp

Tomaž
Uporabniški avatar
TomazP

Št.: 809

OdgovorNapisal/-a Jasenka dne 13 mar 2005 15:53

Bojan izuzetan akvarij imaš...koralje posebno ne trebam niti komentirati, rastu brzo i lijepih su boja.
Za tvoj akvarij znam dosta dugo, odkako si postavio svoju stranicu (slučajno sam je pronašla).
Uporabniški avatar
Jasenka

Št.: 305
Kraj: Zagreb

OdgovorNapisal/-a Fast dne 13 mar 2005 17:28

Vsekakor je to morski akvarij, ki odraža svojega lastnika, ki je zelo zanesen morski akvarist, ki se posveti v detajle in se ne perepušča
naključjem. Vsaka stvar je premišljena in naštudirana. Učinek je viden
v zelo lepo urejenem in vzdrževanem akvariju.

Povdaril bi, za vse, ki Bojana osebno ne poznate, da je to morski akvarist, zanesenjak, ki je veliko naredil za vse Slo. slane akvariste, saj svoje znanje, izkušnje in nove načrte in usmeritve rad nesebično deli z vsemi nami tako na svoji spletni strani, kot na srečanjih, sestankih, sloreef.com forumu, za kar smo mu nadvse hvaležni.

Želim ti še veliko uspehov.
Uporabniški avatar
Fast

Št.: 1215
Izkušnje: marine 5 +

OdgovorNapisal/-a Andrej dne 13 mar 2005 19:14

Res krasen akvarij. Lahko bi celo rekli vzor večini med nami! :)

LP, Andrej
Uporabniški avatar
Andrej

Št.: 1307

OdgovorNapisal/-a Mark dne 14 mar 2005 2:18

V soboto sem si ogledal akvarij v živo. Neverjetno lep in urejen, ampak ne samo korale in ribe, tudi vsa oprema, pokrov, luči, sump, skratka vse, kar spada zraven je hvalevredno dodelano.
In še nekaj, kar se na sliki ne vidi. Kamenje ni postavljeno klasično na zadnjo steno, ampak je premišljeno razdvojeno, da akvarij očara tudi z izrednim globinskim pogledom.
Pred odhodom mi je Bojan še enkrat razveselil in mi podaril nekaj vzorcev mehkih, pa tudi trdih koral. Hvala Bojan.
Zadnjič spremenil Mark, dne 14 mar 2005 14:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Mark

Št.: 242
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 14 mar 2005 13:42

Hvala za pohvale.

Mark ima povsem prav , ko ugotavlja, da na sliki ni viden globinski vtis akvarija. Tudi mene moti, da s fotoaparatom še vedno ne znam pravilno poslikati akvarija. Mislim , da je problem v pravilni osvetlitvi z eno ali več bliskavic.

Celotni akvarij vedno slikam brez bliskavice in nastavitvijo filma 200. Pravzaprav gre za nastavitev kvalitete , ker slikam z digitalnim fotoaparatom. Čas odprtja zaslonke se v tem primeru avtomatsko nastavi na 1/100 sec.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Dark dne 19 mar 2005 21:22

Tudi sam se pridružujem čestitkam - Bojan resnično lep akvarij - primerjamo ga lahko z najlepšimi akvariji v tujini.
Bojan je resnično pravi navdušenec, ki je veliko naredil za razvoj morske akvaristike v Sloveniji.
Uporabniški avatar
Dark

Št.: 1477
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 19 mar 2005 21:33

Hvale lepa za vse pohvale.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 13 jul 2005 1:09

Najnovejša slika akvarija, kjer se lahko vidi da kljub 6 tedenskemu dodajanju ZEOvit komponet na barvah koral ni prav nobene spremembe.

10.7.2005

Slika

16.5.2005 slika pred začetkom dodajanja ZEOvit sistema

Slika
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Jasenka dne 13 jul 2005 12:23

je nama bas neke promjene u barvami koralja, ali se vidi kako su neki lijepo narasli :)
-bez obzira na sve akvarij je jako lijep a postojece barve su cist solidne
Uporabniški avatar
Jasenka

Št.: 305
Kraj: Zagreb

OdgovorNapisal/-a Stina dne 13 jul 2005 12:36

S obzirom da radim sad 370litarski akvarij(120*56*56) odlučio sam ga raditi po uzoru na tvoj akvarij...
Jedan overflow s ljeve ili desne strane, te tunze streamer od 6000l/h sa druge strane...
Dolje planiram napravit sump od kojih 200litara, koji če u sebi imat i refugium sa invertbreatima i makroalgama...
Zanima me dal ima što bi promjenio na svom akvariju sada kada si ga dobro upoznao ili si kompletno zadovoljan sa svime?!
Pod promjene mislim na desing overflowa i Tunze streamer!?!?

BTW koliko ti je velik overlflow i koliko su ti veliki bulkheadovi!?!?
LP,
Vedran
Uporabniški avatar
Stina

Št.: 662
Kraj: Zagreb/Hrvatska
Izkušnje: akv 8g., morska 6g.

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 13 jul 2005 12:53

stina Napisal/-a:Zanima me dal ima što bi promjenio na svom akvariju sada kada si ga dobro upoznao ili si kompletno zadovoljan sa svime?!
Pod promjene mislim na desing overflowa i Tunze streamer!?!?

S prelivom sem popolnoma zadovoljen.
Tunze Stream , ki rotira, pa je po mojem mnenju odlična rešitev in nima konkurence.

Menjal bom število žarnic T5 iz 6 X 54W na 8X 54 W, kar omogočajo novi odsevniki Tomaža Pečana, ki so široki samo 6 cm.

stina Napisal/-a:BTW koliko ti je velik overlflow i koliko su ti veliki bulkheadovi!?!?

Tu so mere za preliv (overlflow)

Slika

Preliv ima dimenzije 20cm x 14 cm in je zasnovan povsem klasično z dvema izvrtinama, ki služita iztoku za vodo v filter pod akvarijem in cevi za črpanje vode nazaj v akvarij. Za iztok je izbran sistem z 25 mm cevmi, za povratni sistem iz črpalke pa sistem z 20 mm cevmi.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Stina dne 13 jul 2005 13:53

SUPER!!!
Hvala za sliku, baš mi je drago da si zadovoljan, jer onda ču i ja bit zadovoljan! :lol:
...nego zašto tako male rupe?!
Ja sam nabavio bulkheadove (vanjskih dimenzija) 50mm i 32mm... cijena , prava sitnica - 2eura/kom (kvalitetniji od onih sa Vogela) :wink:
Uporabniški avatar
Stina

Št.: 662
Kraj: Zagreb/Hrvatska
Izkušnje: akv 8g., morska 6g.

Naslednji

Vrni se na Predstavljamo akvarije