Predstavitev meseca Avgusta 2008 - Maja

Predstavitev akvarijev po mesecih

Re: Akvarij meseca Avgusta 2008 - Maja

OdgovorNapisal/-a Dark dne 20 avg 2008 2:32

Maja_ Napisal/-a:Hvala za pohvale in želje vsem :D

Ja. Andrej mi je predlagal naj nekaj časa ne menjavam vode in alge so res izginile...ne moram reči da je 100 procentno to pripomoglo k temu ampak mislim, da je vseeno dosti verjetno...

Zanimiva informacija... Hvala in veliko uspeha!
Uporabniški avatar
Dark

Št.: 1477
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Dean dne 20 avg 2008 13:08

Najprej pohvale Maja za uspešen in zelo čist akvarij, bravo.
Veliko veselja še naprej in da te taki pripetljaji nebi spravili ob voljo, da iščeš nove rešitve in uživaš v tem ...

Tale rilčasti polžek je mesojeda zadevica, če se ne motim ... in morda je res uspel uničiti školjko ... Ta se namreč odziva na hitrejše dražljaje in ne takih počasnih premikov. Večkrat sem opazoval, kako se je kak polž rinil in se pasel tik pod plaščem kakšnega primerka. Po drugi strani pa nisem še slišal, da bi kdo o tem poročal, čeprav je res, da si le redko zraven, ko se kaj takega zgodi in po navadi vidiš le kasnejšo pašo mrhovinarjev na ostankih poginulega ...
Uporabniški avatar
Dean

Št.: 814
Kraj: Primorska - Solkan - Bilje

OdgovorNapisal/-a Maja dne 20 avg 2008 14:11

Sem 99procentna da je on kriv. V trenutku ko so se ugasnle luči je bila školjka še živa in cela. Ko sem eno uro po ugasnitvi prišla preverit kaj je z njo je imela veliko luknjo v plašču na njej pa ta polž... Nisem vedela, da so rilčasti polži mesojedi :x
Uporabniški avatar
Maja

Št.: 493
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: morska od 2006

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 23 avg 2008 1:44

Tako imenovani "whelki" so v akvarijih kar pogosti slepi potniki, radi pa malicajo mehkužce in mnogoščetince.
Uporabniški avatar
Romunov

Št.: 1428
Kraj: Sv. Vid nad Ljubljano

OdgovorNapisal/-a Xenia dne 28 avg 2008 21:05

Lijep akvarij MAja, i lijepo je doći u trgovinu, kad znaš da oni koji u njoj rade, znaju sve muke akvaristike !
Xenia

Št.: 321

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 28 avg 2008 21:58

Xenia Napisal/-a:Lijep akvarij MAja, i lijepo je doći u trgovinu, kad znaš da oni koji u njoj rade, znaju sve muke akvaristike !

No sam sem se dosedaj vzdržal komentarjev a..
ponavadi se sam težko spravim v trgovine ker pač ne maram poslušati vsiljivih trgovcev, ki povečini ne vedo kaj prodajajo in ponavadi gledajo samo na to da blago prodajo in te zraven še malce nateg..jo.. :?

V Korali pa.. zanimivo, da Andrej velikokrat raje reče ne kot pa da proda kakšno ribo v akvarij kjer se le ta ne bo dobro počutila.. občasno so seveda tudi izjeme.. :wink:

Za Majo pa.. se res potrudi in predvsem ker ve kaj prodaja in ve kako se uporablja kar je v takih trgovinah prej redkost kot pravilo (pa naj mi oprostijo tisti ki so z Majo vred v manjšini med prodajalci)

Akvarij pa.. kakor je relativno majhen odlično uspeva, še posebej z tako malo tehnike in avtomatike.
No glede trdih koral bo res treba nekaj ukreniti v smeri dodajanja Ca in Kh pa bodo tudi Akropore začele uspevati.
Ostali organizmi pa kot je videti uspevajo zelo dobro.

Ob zadnjem obisku Nemčije in trgovin je bilo prav zanimivo ko je šla enkrat za spremembo zraven predstavnica namesto da se vedno gužvamo tipi...

Kot me je Maja seznanila v prihodnosti razmišlja o večjem.. :D
.. akvariju..

mogoče celo "inwall" varinati..

pustimo se presenetiti..

BTW.. kmalu načrtuje tudi obisk Malezije in potapljanje na Sipadanu..
skratka.. nabira izkušnje!
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8768
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

Prejšnji

Vrni se na Predstavljamo akvarije