Predstavitev meseca oktobra 2006 - MarkoZ

Predstavitev akvarijev po mesecih

OdgovorNapisal/-a Piškot dne 23 okt 2006 17:04

Nimam več, kaj dosti dodati in se pridružujem vsem ostalim. Čestitam! :D
Piškot

Št.: 583
Kraj: Lj-Brod

OdgovorNapisal/-a Morino dne 23 okt 2006 17:55

"jer stvarno ispada smiješno, kako smo svi uz Jadran-naše države i Jadran nam je pod nosom i puno dostupniji od Tropskih mora, a svi više idemo na tropski reef"
-------------------------------------------------
znas kako se kaže nije ono što imaš neg ono što nemaš :D
Morino

Št.: 156

OdgovorNapisal/-a Grega dne 23 okt 2006 18:15

:shock: :shock:

Vauuu!!
Uporabniški avatar
Grega

Št.: 737
Kraj: Slov.Konjice
Izkušnje: morska od 2005

OdgovorNapisal/-a Dean dne 23 okt 2006 18:25

Res lep akvarij. Prav res je zanimivo, da ljudje niti ne vzamemo v obzir, da bi se lotili jadranskega morja, čeprav je lahko tako fascinantno.
Uporabniški avatar
Dean

Št.: 814
Kraj: Primorska - Solkan - Bilje

OdgovorNapisal/-a iMNATA dne 23 okt 2006 19:35

Res lep akvarij, kapo dol!

Mam pa vseeno par pripomb (nočem izpast čistunski al pa težak) samo škoda da imaš tudi zaščiteni vrsti v akvariju :(

Kakšno temperaturo pa imaš v akvariju čez zimo?

Kako si uštimal tole z osvetlitvijo? Vem iz izkušenj da se morskega kraljička največkrat najde v temi, v kakšnih luknjah, pri tebi pa kar pogumno plavajo po akvariju, a za ostale ribe je pa verjetno cel čas "Cloud mode"?

No da ne bom samo šimfal :)
Res impresivno in zavidanja vredno, upam da boš poročal kaj na forumu kako stvari dolgoročno funkcionirajo.
Uporabniški avatar
iMNATA

Št.: 2036
Kraj: Ljubljana

Re: Akvarij meseca oktobra 2006

OdgovorNapisal/-a MarkoZ dne 23 okt 2006 20:20

clownfish Napisal/-a:Odlično!

Ali ni 4 ure/dan osvetlitve malo pramalo? Če že ne zaradi živali, ki so samo po 4 ure aktivne ostali čas 20 ur pa ne??

Ostali del dneva dobivajo nekaj dnevne svetlobe saj je akvarij nameščen nasproti okna, tako da ribice vedo kdaj je dan in kdaj noč.
Uporabniški avatar
MarkoZ

Št.: 113

OdgovorNapisal/-a MarkoZ dne 23 okt 2006 20:22

Hvala vsem za komentarje in vprašanja. Se opravičujem, ker nisem najbolj ažuren z odgovori, bom poskušal v čim krajšem času odgovoriti na vsa vprašanja.
Uporabniški avatar
MarkoZ

OdgovorNapisal/-a MarkoZ dne 23 okt 2006 20:27

HaAndy Napisal/-a:Kaj pa korale? Teh nisem ravno opazil, pa vem da obstajajo? Imas kakse nacrte glede tega?

Ja lepih koral v Jadranu ne manjka. Vidim pa več problemov povezanih z njimi. Običajno so na večjih globinah kar pomeni, da so verjetno manj tolerantne na temperaturna nihanja, drug problem je prehrana, saj so planktojede in nenazadnje jih ni prav lahko dobiti, še posebaj če samo snorklaš. Zaenkrat še nimam potapljaškega izpita.
Uporabniški avatar
MarkoZ

OdgovorNapisal/-a MarkoZ dne 23 okt 2006 20:29

BojanD Napisal/-a:Mare, a si to ti, stara sablja, sin Frenka Zupančiča, starega ustanovnega člana Društva akvaristov Ljubljana? :!:

Ja to sem jaz Bojan. Akvarij je res na Klevelandski.
Uporabniški avatar
MarkoZ

OdgovorNapisal/-a MarkoZ dne 23 okt 2006 20:36

BojanD Napisal/-a:
Manjka (mi) samo še kirnjica ali sredozemska zobčasta pirka, Anthias anthias, Linnaeus, 1758, pa bi bil akvarij "še bolj sanjski". 8)

Ja tudi kirnjica je bila na spisku petih najbolj zaželjenih. Vendar je problematična iz večih razlogov: ker živi na velikih globinah jo je težko izvleči nepoškodovano, po pripovedovanju ribiča s Korčule naj bi ji pri dvigovanju iz globin izvrglo zračni mehur in ribica kasneje pogine. To velja za vse globokomorske ribe. Drug problem je ta, da kar precej zraste poleg tega je pa še jatna riba, ki se verjetno v manši skupini ne počuti prav dobro.
Uporabniški avatar
MarkoZ

OdgovorNapisal/-a MarkoZ dne 23 okt 2006 20:42

morino Napisal/-a:jesi sam ljepio staklo,koje debljine i kojim silikonom te jesi imao problema?
da li imaš sump i akio imaš kolike su ti rupe u overflowu te koliko ih imaš?

Ne akvarija nisem zlepil sam temveč sem ga dal narediti. Steklo je debelo 12 mm, uporabljen je črni silikon Silplus AS od Bayerja. Vgrajeni sta tudi dve prečni povezavi. Imam tudi sump, luknji v owerflovu sta dve premera 35 in 65 mm.
Uporabniški avatar
MarkoZ

OdgovorNapisal/-a MarkoZ dne 23 okt 2006 20:54

jasenka Napisal/-a:
Šteta što nema anthias antias (kirnjica barjakter) koja je stvarno jedna od najljepših.
Inace zanima me kako i gdje su ulovljene te sve, posebno brze ribice...slingurke tj. babice nije neki problem uloviti, ali
Chromis chromis, Diplodus vulgaris, a posebno me interesira Apogon imberbis-koji je prekrasan.

Jasenka , res je tudi meni je Antias ena najlepših če ne najlepša riba v jadranu. Del razlogov zakaj je nimam v akvariju sem delno odgovoril že v odgovoru na podobno vprašanje BojanuD.
Vse te ribice so ulovljene z mrežo, večina kar z tako, ki jo uporabljamo za lov ribic v akvariju. In to brez uporabe jeklenk zgolj s tehniko snorklanja. Moram pa poudariti, da so to večinoma mladi primerki, ki jih je lažje ujeti kot odrasle. O lokacijah pa nebi rad javno razpravljal, da si nebi nakopal kakšnih nepotrebnih težav.
Uporabniški avatar
MarkoZ

OdgovorNapisal/-a BojanD dne 23 okt 2006 20:58

Napisal sem tudi novico in dal povezavo semle na AKVAzin:
http://www.akvazin.com/default.cfm?kat=01

Tale akvarij si res to zasluži, poleg tega se z Maretom in družino Zupančič poznamo in sodelujemo že desetletja (avtorja Markota sem videl, ko je bil če čisto mali :twisted: )! Oče Frenk ima še vedno morski akvarij in je bil eden prvih morskih akvaristov v Sloveniji! To se pozna, pismo, nismo mi stari veterani kar tako za v staro železo, sedaj vidim po otrokih, kakšne face smo bili, hehe... :idea:
P:s. ne mi zameriti, dragi sloreefovci, da sem ukradel sliko od tule za na AKVAzin, a tale predstavitev si tole res zasluži, saj je nekaj izjemnega in posebnega v širšem prostoru. Prosim za razumevanje ! Hvala lp
Uporabniški avatar
BojanD

Št.: 494
Izkušnje: akv. 44; morska 38 let

OdgovorNapisal/-a MarkoZ dne 23 okt 2006 21:08

iMNATA Napisal/-a:Kakšno temperaturo pa imaš v akvariju čez zimo?

Kako si uštimal tole z osvetlitvijo? Vem iz izkušenj da se morskega kraljička največkrat najde v temi, v kakšnih luknjah, pri tebi pa kar pogumno plavajo po akvariju, a za ostale ribe je pa verjetno cel čas "Cloud mode"?

upam da boš poročal kaj na forumu kako stvari dolgoročno funkcionirajo.

Glede osvetlitve sem odgovoril že Clownfishu. Kraljički so načeloma nočne živali in jih podnevi lahko opazimo zgolj pred skrivališčem in še to le na kratko, kot bi mignil so v špranji. Pri meni so se po tednu dni aklimatizacije na novo okolje povsem prilagodili dnevnemu bioritmu in so sedaj cel dan zunaj in čakajo na hrano. So neverjetno požrešne ribe. Ostale ribe so se pa prilagodile na zimsko dolžino dneva, oziroma malo dolgotrajnejšo oblačnost, kot ti to imenuješ. O funkcioniranju na dolgi rok pa bom seveda poročal.
Uporabniški avatar
MarkoZ

OdgovorNapisal/-a Morino dne 24 okt 2006 0:11

hvala na odgovorima i još jednom akvarij je super sam daj još slika da pasemo oči.
Morino

Št.: 156

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Predstavljamo akvarije