Predstavitev meseca septembra 2006 - HaAndy

Predstavitev akvarijev po mesecih

OdgovorNapisal/-a TheChemist dne 29 sep 2006 17:10

To je res, saj ta riba ljubi razne crvicke, kot naprimer "Bristleworms" in kolicina kaenja pomaga, da se ti mnozijo dokaj hitro in imajo dovolj skrivalisc. Drugace pa ta riba obozuje mojo doma pripravljeno hrano, kamor sem med drugimi stvarmi umesal tudi skoljke (ostrige).
TheChemist

Št.: 402
Kraj: Grosuplje, sLOVEnija
Izkušnje: virtually None

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 01 okt 2006 14:18

Kako pa hladiš akvarij ? Imaš kar veliko luči, od hladilnih naprav pa sem opazil le ventilator v zbiralniku "sump".
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a TheChemist dne 01 okt 2006 15:33

Bojan Napisal/-a:Kako pa hladiš akvarij ? Imaš kar veliko luči, od hladilnih naprav pa sem opazil le ventilator v zbiralniku "sump".

V pokrovu so trije ventilatorji, tisti majhni od racunalnika in ti delajo ko so prizgane metal halidne zarnice.
Ventilator v sumpi je prizgan po potrebi, kar je tu cez poletje, ko je neizmerno vroce in skoraj 100% vlaga. Takrat pustim metal halidne zarnice ugasnjene tudi po par dni, ko je res vroce.

Tako da je edini nacin hlajenja izparevanje vode, ki ga po potrebi pospesim z ventilatorji.
TheChemist

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 01 okt 2006 17:13

Kolikšna pa je bila najvišja temperatura v tvojem akvariju ?

Koliko vode ti izhlapi takrat, ko so prižgane HQI žarnice in delujejo vsi ventilatorji ?
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a TheChemist dne 01 okt 2006 18:24

Bojan Napisal/-a:Kolikšna pa je bila najvišja temperatura v tvojem akvariju ?

Koliko vode ti izhlapi takrat, ko so prižgane HQI žarnice in delujejo vsi ventilatorji ?

Ko je zelo vroce in vlaga zelo visoka, je sla temperatura tudi to 90F (32 C). Potem sem zacel uporabljati tisti ventilator v sumpi tako da sedaj ko gre temperatura do 85 F (29.4 C) ugasnim metal halidne.
Izhlapeva priblizno 3-5 galon vode dnevno, kar je 12-20 L. Ampak to samo ko je prizgan ventilator nad sumpo, ki res pomaga pri hlajenju.
TheChemist

pravo uživanje

OdgovorNapisal/-a Xenia dne 02 okt 2006 1:17

Prekrasni koralji,zdravi i predivnih boja.Velika raznolikost vrsta i dobro odmjeren izbor mekih i tvrdih koralja,što je kod nas često zanemareno.Sve više ima onih koji ne stavljeju meke koralje,a to je šteta jer i u prirodi svaka zajednica ima svoje mjesto.
Iznenađujuće da jedan tako ,relativno mali akvarij,ima tako mnogo izvrsnih koralja.Slažem se s Handyjem da reefkeeping nije ni malo jednostavan hobby,ali baš zato je i svaki uspjeh sve "slađi".Mislim u stvari da je to najkompleksniji hobby,i što se dulje njime baviš sve je kompliciraniji-stalno otkrivaš neke nove "sitnice"koje imaju ogromnu važnost.Ali zato,svaki trud je nagrađen ogromnim zadovoljstvom i čim je neka vrsta teža za akvaristu,tim je veći izazov.

Moje čestitke Handy; šteta da si tako daleko !
Xenia

Št.: 321

OdgovorNapisal/-a Dark dne 02 okt 2006 1:33

Čestitam - izredno lep akvarij!

Ali je mogoče, da samo računalniški ventilatorji ohladijo vodo v akvariju? Sam imam HQI luči 3 X 150 W in večne težave s hlajenjem. Letošnje poletje sem komaj ohladil vodo z akvarijskim hladilnikom, dvema računalniškimja ventilatorjema v omarici in še 5 ventilatorji nad akvarijsko posodo.
Uporabniški avatar
Dark

Št.: 1477
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Roman dne 02 okt 2006 17:01

Dark Napisal/-a:
Ali je mogoče, da samo računalniški ventilatorji ohladijo vodo v akvariju? Sam imam HQI luči 3 X 150 W in večne težave s hlajenjem. Letošnje poletje sem komaj ohladil vodo z akvarijskim hladilnikom, dvema računalniškimja ventilatorjema v omarici in še 5 ventilatorji nad akvarijsko posodo.

Priporočam ti, da HQI luči zamenjaš z T5.
Padla ti bo temperatura vode, korale ti bodo hitreje rasle in še barvni spekter svetlobe si boš lahko prilagodil svojemu okusu.
To pišem iz lastnih izkušenj.
Uporabniški avatar
Roman

Št.: 194
Kraj: Škofja Loka

Prejšnji

Vrni se na Predstavljamo akvarije