Predstavitev meseca Avgusta 2006 - Jasenka

Predstavitev akvarijev po mesecih

OdgovorNapisal/-a Roman dne 27 avg 2006 19:01

jasenka Napisal/-a:Vanjski filter je od plexiglasa oko 15 l zapremine s 4 komore, u prvoj se trenutno nalazi špagetialga i naravno dvije cijevi koje na principu izjednacavanja nivoa ubacuju vodu u filter iz akvarija, u drugoj aktivni ugljen, u trecoj PO4 odstranjivač, a u 4 dvije pumpe koje vračaju vodu u akvarij.

Kakšen imaš pretok skozi filter in koliko oglja imaš notri?
Uporabniški avatar
Roman

Št.: 194
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a Sc00By dne 28 avg 2006 10:11

Bravo Jasenka...odličen akvarij z zelo enostavnimi tehničnimi rešitvami.

Čestitke !!!!!! :hello1: :headbang: :cheers:
Uporabniški avatar
Sc00By

Št.: 671
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a Jasenka dne 28 avg 2006 14:14

Dark Napisal/-a:Zelo, zelo lep akvarij! Iskrene čestitke Jasenka! Upam, da ga bom kdaj lahko videl v živo.

Hvala Dark!
Naravno, povabljen si u Zagreb

roman Napisal/-a:
jasenka Napisal/-a:Vanjski filter je od plexiglasa oko 15 l zapremine s 4 komore, u prvoj se trenutno nalazi špagetialga i naravno dvije cijevi koje na principu izjednacavanja nivoa ubacuju vodu u filter iz akvarija, u drugoj aktivni ugljen, u trecoj PO4 odstranjivač, a u 4 dvije pumpe koje vračaju vodu u akvarij.

Kakšen imaš pretok skozi filter in koliko oglja imaš notri?

Pretok obavljaju dvije neke noname pumpe (svaka 600l/h), ali ako oduzmes medije, moja je pretpostavka da one zajedno postizu max 1000l/h, a Au stavljam dva paketica serrinog aktivnog ugljena, isto toliko i PO4 odstranjivaca. Na 200l akvariju bio je isti filter, ali sam onda imala samo po jedan poketic tih medija.

Sc00By Napisal/-a:Bravo Jasenka...odličen akvarij z zelo enostavnimi tehničnimi rešitvami.

Čestitke !!!!!! :hello1: :headbang: :cheers:

Hvala Sc00By
Uporabniški avatar
Jasenka

Št.: 305
Kraj: Zagreb

OdgovorNapisal/-a Morino dne 31 avg 2006 20:21

ovo je meni idealni primjer kako se uz relativno skromna sredstva moze imati predivan akvarij sve pohvale!
Morino

Št.: 156

OdgovorNapisal/-a Stina dne 31 avg 2006 20:35

Akvarij sam vidio na svoje oči i zbilja su boje dobre!
Svi koralji izgledaju zdravo i več su nakon 2 godine postigli ljepu veličinu i sve to izgleda bujno i ljepo!

Mislim da je akvarij složen da bude štojeftiniji, a što bolji, no ipak, tu su 8*54W T5 lampi, wavebox, i dosta liverocka(sve to dosta košta, al opet nema previše tehnike!), to je ono što po meni je izazvalo takve dobre boje, te naravno - 24/7 briga gazdarice :wink:

pohvale i s moje strane :!:
Uporabniški avatar
Stina

Št.: 662
Kraj: Zagreb/Hrvatska
Izkušnje: akv 8g., morska 6g.

OdgovorNapisal/-a pletko dne 31 avg 2006 22:55

Glupo mi je pisati postove tipa "bravo, super" itd ali o ovom akvariju mogu reči samo da me još dan danas boli vilica koliko sam zinio kad sam ga vidio u živo a bio je star samo mjesec dva. :)
Uporabniški avatar
pletko

Št.: 9

OdgovorNapisal/-a Veseli dne 01 sep 2006 7:26

Može, samo pošalji, veselidoo@inet.hr
veseli
Veseli

Št.: 128
Kraj: Split

OdgovorNapisal/-a Jasenka dne 01 sep 2006 14:59

morino Napisal/-a:ovo je meni idealni primjer kako se uz relativno skromna sredstva moze imati predivan akvarij sve pohvale!
¸

Hvala :)
-treba ipak naglasiti da wave box nije jeftin i to je jedini dio tehnike u akvariju koji kosta dosta

stina Napisal/-a:Akvarij sam vidio na svoje oči i zbilja su boje dobre!
Svi koralji izgledaju zdravo i več su nakon 2 godine postigli ljepu veličinu i sve to izgleda bujno i ljepo!

Mislim da je akvarij složen da bude štojeftiniji, a što bolji, no ipak, tu su 8*54W T5 lampi, wavebox, i dosta liverocka(sve to dosta košta, al opet nema previše tehnike!), to je ono što po meni je izazvalo takve dobre boje, te naravno - 24/7 briga gazdarice :wink:

pohvale i s moje strane :!:

Hvala Stina na pohvali
A je: lampe kostaju (to svi znamo, ali bolji efekt s bojama nemres bez lampi, a opet, nisu niti te lampe tako skupe, jer cijeli je poklopac slozen od jeftinijih djelova, tako da takav poklopac moze kostati 100 EURO a moze kostati i 200-300 EURO (govorimo samo o lampama i dodacima koje idu uz)
A kamenje...pa uglavnom me nije kostalo nista jer je moje kamenje (velika vecina), ima svega dva kupljena tropska
A wave, vec sam prije napomenula, to JE najskuplja tehnika koju imam, ali njega sam oduvjek zeljela i ne bih ga mjenjala za nikakve pumpe (stvar navike i rasporeda u akvariju), a i super je gledati ljuljuskanje koralja i ribe koje s uzivancijom plivaju
A briga i ljubav: naravno donose rezultate (kao i kod bilo cega drugoga, jer gdje se ulozi brige, ljubavi uz znanja mogu se dobiti odlicni rezultati...posebno kod zivih bica-a to je i akvarij).
A to da su nakon dvije godine postigli neku velicinu (a s tim se i ne bih složila, jer vecinom su se svi koralji polomili i izlomili, kako za vrijeme prvog seljenja, a pogotovo u drugom seljenju, tako da sve sto je naraslo (pricam o sps-ovima iskljucivo) je naraslo u ovom akvariju, znaci zadnjih 9 mjeseci. Naravno bolje smo prosli s lps (tipa Caulastree koje se kote kao kupus, ili Gorgoniom, koju sam kupila prije malo vise od godinu dana, a podjelila je u dosta fragova, tako da njezinih beba ima svukuda-e, ona raste odlicno, ali isto još nema godinu i pol kod mene, a rezem je takodjer jednom mjesecno. 8)
-zato se sada više ne selim, pa cemo vidjeti kako ce izgledati akvarij, koralji kada navrsi godinu , dvije...jer do sada jedva je uvijek navrsio godinu i onda bi se selili u novi stan (i tako dvaput ;) )

pletko Napisal/-a:Glupo mi je pisati postove tipa "bravo, super" itd ali o ovom akvariju mogu reči samo da me još dan danas boli vilica koliko sam zinio kad sam ga vidio u živo a bio je star samo mjesec dva. :)

hehe, Pletko, kada si ti bio akvarij je jedva imao cjelih mjesec dana i sav je bio natumban, koralji dosta polomljeni i jos se nisu ustabilili od seljena, s toga vrijeme je da ponovo dodjes :wink:

veseli Napisal/-a:Može, samo pošalji, veselidoo@inet.hr
veseli

Veseli poslala sam ti na mail slike
Ako tko zeli vece slike, samo se javite
Uporabniški avatar
Jasenka

Št.: 305
Kraj: Zagreb

Prejšnji

Vrni se na Predstavljamo akvarije