Predstavitev meseca Junija 2006 - Maki

Predstavitev akvarijev po mesecih

Re: Bit će dobar akvarij

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 10 jun 2006 13:33

xenia Napisal/-a:Bit će to dobar akvarij.
Meni že sedaj izgleda zelo dobro, saj je kar dobro napolnjen. Slika mogoče izgleda malo prazno, ampak predvsem zato, ker so vse ribice v enem kotu.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Maki dne 10 jun 2006 19:17

Meni že sedaj izgleda zelo dobro, saj je kar dobro napolnjen.

Napolnjen je toliko da skoraj ni več prostora za korale na podstavkih(kamenčkih).Za frage je pa še kar nekaj prostora samo bom moral prej luči zamenjat da bo akvarij osvetljen tudi na obeh straneh kjer je svetlobe zdaj bolj malo.
Uporabniški avatar
Maki

Št.: 193
Kraj: Šempeter

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 10 jun 2006 23:11

maki Napisal/-a:Napolnjen je toliko da skoraj ni več prostora za korale na podstavkih(kamenčkih).

Ha.. dokler ne postavljaš fragov na druge korale kakor jaz ne moreš ravno reči da imaš napolnjen z koralami... :D :D :D :D :D :D :D
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8771
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Maki dne 10 jun 2006 23:14

Ha.. dokler ne postavljaš fragov na druge korale kakor jaz ne moreš ravno reči da imaš napolnjen z koralami...

Vsak si uredi akvarij po svojem okusu...
Uporabniški avatar
Maki

OdgovorNapisal/-a Xenia dne 10 jun 2006 23:34

maki Napisal/-a:
Zanima me da li su cijevi inače tako visoko iznad akvarija ?

Cevi so nad vodo 12 cm jih bom pa spustil ko zamenjam razsvetljavo z 80 watnimi .
Da,vidim da imaš ventilatore,pa i mi smo ih morali postaviti.Mi smo ih stavili malo više iznad cijevi,ali od njih vodi fleksibilna cijev koja se na kraju more stisnutu i tako pa puše ispod poklopca sa cevima.
Još nešto-artemija i onda kad je svježa je vrlo "siromašna" hrana za ribu,naročito za Nasa.Ponudi mu bar još ponešto,makar kvalitetne suhe granule,jer je sigurno gladan.Znam da misliš da tako zagađuješ vodu,ali mi naše ribe hranimo najmanje 3 puta na dan,svaki put s drugačom vrstom hrane.Bila bi šteta da ugine.
Xenia

Št.: 321

OdgovorNapisal/-a Xenia dne 10 jun 2006 23:37

clownfish Napisal/-a:
maki Napisal/-a:Napolnjen je toliko da skoraj ni več prostora za korale na podstavkih(kamenčkih).

Ha.. dokler ne postavljaš fragov na druge korale kakor jaz ne moreš ravno reči da imaš napolnjen z koralami... :D :D :D :D :D :D :D
Morda nije vidio tvoj akvarij-onda ne zna šta znači napolnjen. :wink:
Xenia

Re: Bit će dobar akvarij

OdgovorNapisal/-a Xenia dne 10 jun 2006 23:39

Bojan Napisal/-a:
xenia Napisal/-a:Bit će to dobar akvarij.
Meni že sedaj izgleda zelo dobro, saj je kar dobro napolnjen. Slika mogoče izgleda malo prazno, ampak predvsem zato, ker so vse ribice v enem kotu.
ma naravno da već sad izgleda dobro,ali ja ga odmah zamišljam za leto dan :lol:
Xenia

OdgovorNapisal/-a Maki dne 11 jun 2006 1:11

Bila bi šteta da ugine

Verjemi da ni tako suh kot izgleda na sliki.
Uporabniški avatar
Maki

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 11 jun 2006 21:30

Hranjenje rib se je pri meni izkazalo za brezvezno in dodajam le plankton. Hranim kar tako enkrat na teden z eno kocko mysisa, da se anthias naje.
Fosfata imam očitno 0,00 in ribe zelo debele (kdor ne verjame je več kot dobrodošel na obisk).

Če uspemo ujeti ravnovesje, potem je vse skupaj lažje. Dodamo toliko planktona, ki dovolj zamaže vodo, da rastejo alge. Tako dodatne hrane skoraj ne potrebujemo.
Metabolizem je seveda potrebno najprej upošasniti in šele nato začeti s tem.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

Št.: 2549
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Aleksander dne 12 jun 2006 23:08

Če sodim po akvariju, je Dinko eden od naprednejših akvaristov mlajše generacije, ki razmišlja s svojo glavo in najde zanimive rešitve. Dobro bi bilo, če bi svoja razmišljanja delil z drugimi in svoja opažanja pogosteje objavil.
Uporabniški avatar
Aleksander

Št.: 883

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 12 jun 2006 23:40

Ja... Hvala, kaj naj rečem. Ampak saj ves čas nekej utrujam. :D
Uporabniški avatar
Dinko van plati

OdgovorNapisal/-a TomL dne 13 jun 2006 9:49

Dinko van plati Napisal/-a:Hranjenje rib se je pri meni izkazalo za brezvezno in dodajam le plankton. Hranim kar tako enkrat na teden z eno kocko mysisa, da se anthias naje.

tud jest se pridružujem pohvalam Dinka.

Je pa hranjenje odvisno od prebivalcev, ki jih gostimo v akvariju. Kirurga tudi sam malo hranim, pa ni prav nič suh. Enako velja za klovenčke, wrassa in ostale manjše ribice.

Problem pa se pojavi pri O. typus-u, katerega moram hranit z zmrznjeno artemijo. Sprva sem ga hranil na par dni, vendar sem sedaj pričel s pogostejšim hranjenjem. Krivim ga namreč tudi za izginotje kakšne kozice...prvič jo je okusil, ko je bila ena izmed njih poškodovana. Takrat jo je pričel napadati in jo očitno tudi poizkusil...ko sem bil vmes nekaj dni odsoten, sta izginile še dve (?!?) ob vrnitvi pa je imel trebuh kar lepo napet.

Ribe kot so O. typus, Chelmon Rostratus..etc pač potrebujejo drugačno hrano. Ker pa so počasne pa ponavadi tudi več hrane. Zato takšen režim prehranjevanja ni vedno mogoč.
Uporabniški avatar
TomL

Št.: 956

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 13 jun 2006 11:39

Ribe kot so O. typus, Chelmon Rostratus..etc pač potrebujejo drugačno hrano. Ker pa so počasne pa ponavadi tudi več hrane. Zato takšen režim prehranjevanja ni vedno mogoč.

Ja, v majhnih sistemih, kjer ni veliko "samonikle" hrane, jih je res potrebno dodatno hranit.
Mislim, da bi se v dovolj velikem sistemu lahko odpovedali tudi temu. Typus v mojem akvariju ves čas nekaj pobira s kamenja. Dodatno ga sploh ne bi hranil, če nebi bilo anthiasa, ki pa je le plavajočo hrano.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

OdgovorNapisal/-a TomL dne 13 jun 2006 13:22

Dinko van plati Napisal/-a:Typus v mojem akvariju ves čas nekaj pobira s kamenja.

zanimivo...verjetno je pri meni zaradi majhnosti akvarija "naravne" hrane res pričelo primanjkovati.
Uporabniški avatar
TomL

Št.: 956

OdgovorNapisal/-a Xenia dne 17 jun 2006 1:49

TomL Napisal/-a:
Dinko van plati Napisal/-a:Typus v mojem akvariju ves čas nekaj pobira s kamenja.

zanimivo...verjetno je pri meni zaradi majhnosti akvarija "naravne" hrane res pričelo primanjkovati.
Typus kojeg smo prinesli prije 5 dana od Andreja,jede suhe granule i to veličine L, a najde si ponešto žive hrane u akvariju.Jas pa sam za to da ribe u akvariju budu dobro hranjene (pročitajte eksperta za ribe Hellen Taller ) ,ne znači da su zadovoljne ako nisu baš mršave.I mi bi možda bolje izgledali kad bi svi bili mršavi,ali ne bi baš bili sretni da netko odluči da nas hrani jedamput na dan i još jedan dan u tjednu da nas drži "na totalnoj dijeti".Nije mi jasno zašto ?Ako svi imamo parametre 0 ovo i 0 ono-zašto držimo gladne ribe u akvariju ?
to je okrutno!ne zavaravajte se da one nisu gladne i da imaju nešto drugo za jesti !
Xenia

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Predstavljamo akvarije