Začetniki

Ali potrebujemo forum Začetniška vprašanja ?

DA
27
82%
NE
6
18%

Skupaj glasov : 33

Začetniki

OdgovorNapisal/-a rok dne 12 jul 2006 14:10

Kaj ko bi odprli novo temo za začetnike, kjer bi lahko začetniki spraševali o morskem akvariju. Saj vem da je že en članek o tem (toda je samo en). Ko gledam druge forume imajo tudi posebej za začetnike. Predlagam da bi odprli temo za začetnike tako kot na drugih forumih. :)
Uporabniški avatar
rok

Št.: 9
Kraj: Izlake

Re: Začetniki

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 12 jul 2006 14:37

Zaradi specifičnosti vsakega akvarija je nekako trend, da novinci odprejo svoj o nit Moj akvarij IME in potem tam postavljajo svoja vprašanja nakar jim drugi odgovarjamo. Tako so ta vprašanja in odgovori vezana driektno za določen akvarij in vsak posameznik lahko vidi odgovore glede na specifike samega akvarija...
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8771
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 12 jul 2006 17:20

Sem odprl nov forum Začetniška vprašanja.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Aleksander dne 12 jul 2006 19:00

Z forumom začetniška vprašanja se ne bi strinjal. Prišlo bo do podvajanja tem iz drugih forumov.
Bistvena prednost sloreefa je ravno v grafični in vsebinski urejenosti in preglednosti. Začetniki tako ali tako morajo osvojiti znanja posameznih forumov.
Bojan, predlagam, da o smiselnosti tega foruma postaviš anketo. Strinjam se tudi z Dejanom.
Uporabniški avatar
Aleksander

Št.: 883

OdgovorNapisal/-a rok dne 12 jul 2006 19:49

Če začetnika kaj zanima mora ta vprašati vas ki se na to spoznate. Ali ne bi bilo bolje če bi bila ta vprašanja, odgovori in nasveti v eni mapi! Poleg tega morate včasih odgovarjati na eno in isto stvar če vas vprašajo različni začetniki isto stvar. Če bi bila ta tema bi lahko vsi začetniki samo pokukali tja in vprašali. :)
Uporabniški avatar
rok

Št.: 9
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a Grega dne 12 jul 2006 20:05

Je pa že dosti napisanega o začetkih v drugih forumih, samo poiskat moraš.
Uporabniški avatar
Grega

Št.: 737
Kraj: Slov.Konjice
Izkušnje: morska od 2005

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 12 jul 2006 20:59

V bistvu je poanta ravno v tem , da je napisano veliko, je pa potrebno iskati. Namen organizacije foruma je pač tak, da se išče tem manj , oziroma , da se tem prej najde.

Osebno forum Začetniška vprašanja vidim kot "Pogosta vprašanja začetnikov" oziroma pogosta vprašanja "FAQ". Zamišljam si , da bi v tem forumu tako in tako pretežno odgovarjali s podajanjem povezav na druge ustrezne forume in se tako izgognili podvajanju tem iz drugih forumov, kar je kot je že omenil Aleksander, glavni problem takšnih dodatnih forumov.

Trenutno se takšno podvajanje dogaja v forumu Literatura in ostali viri informacij. Nekdo, ki najde zanimiv članek in ker je to tudi vir informacije , odpre diskusijo o forumu Literatura ne gleda na, kaj je tema članka. Seveda forum ni namenjem diskutiranju o članku , ampak na splošno o literaturi. Imamo pa na SLOreef pridne administratorje in moderatorje, ki v takih primerih po svoji presoji lahko temo tudi premaknejo v ustreznejši forum.

Glede na to, da začetniki pogosto niti ne morejo vedeti, v kateri forum sodi njihovo vprašanje, bodo morali moderatorji pogosto kakšno temo iz tega foruma tudi premakniti na ustreznejše mesto. No, tako si jaz to zamišljam.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 12 jul 2006 21:02

Aleksander Napisal/-a:Bojan, predlagam, da o smiselnosti tega foruma postaviš anketo. Strinjam se tudi z Dejanom.
Sem dodal anketo.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Fast dne 12 jul 2006 21:49

Trenutni forum je za moje pojme zelo dobro urejen in ne vem v čem je poanta teme Začetnik?
Ponavljanje že mnogokrat povedanega, ali kot ponavadi reče Clownfish, odkrivanje tople vode.
Teme so pregledne in jasno je da mora začetnik začeti na 1 strani tistega kar ga zanima in tudi za individualna vprašanja je odlična tema Dnevnik naših akvarijev, kjer je predstavljeno kar nekaj akvarijev od začetka(načrtovanja,kupovanja,...) pa vse do končne postavitve ITD. ... .

Obstaja tudi lažja varijanta, saj imamo vsak mesec sestanek, kjer se dobijo nasveti brez pisanja.
Uporabniški avatar
Fast

Št.: 1215
Izkušnje: marine 5 +

OdgovorNapisal/-a Dean dne 13 jul 2006 21:11

Zadetek v polno :D , sploh glede na vložen trud v organizacijo oz. podajanje celotne slike s pomočjo že napisanih člankov.

Po moje bo tudi v bodoče funkcioniralo, treba pa bo pazit, da se ne bodo ljudje polenili in enostavno odpirali nove in vedno znova vpraševali, kar že piše v prejšni. To je problem in tudi v bodoče bo, zato bo treba to prvo temo, ki je po moje zelo dobro začeta tudi obdržati kar se da "čisto" in zgoščeno in če se da določit ko vrhnjo oz. prvo izmed vseh niti ... tako da je ta taprva pod roko.
Uporabniški avatar
Dean

Št.: 814
Kraj: Primorska - Solkan - Bilje

Vrni se na Obvestila, navodila, predlogi