Sistem za mešanje slane vode

Sistem za mešanje slane vode

OdgovorNapisal/-a lencior82 dne 28 jun 2017 15:55

Doma smo naredili novo lopo in sem si izboril en mali košček tudi za moj hobi. Končno sem se rešil vseh kant za RODI vodo, kant soli pa kant za mešanje slane vode v hiši. Po zgledu nekaj posnetkov iz yt sem naredil svojo postajo za
mešanje slane vode ter zalogovnik čiste RODI vode. Zgoraj je 50l zabojnik v katerega teče čista voda. Čisto pri vrhu je varnostna cev, katere izpelje vodo ditekt v umivalnik v primeru da pozabim ugasniti osmozo (kar se mi je v hiši v kopalnici že nešteto krat zgodilo in je bilo vse poplavljeno).
Preko ventilov lahko nato del te vode spustim v spodnji 30l zabojnik v katerem se nahaj grelec ter tokovna črpalka. Ko pa je ta ventil zaprt, lahko odprem drugega, če hočem samo RO vodo.
Ko je sol zmešana je pod spodnjo kanto še en ventil, ko se ta odpre lahko vodo enostavno pretočim v drugo kanto in vodo nesem v hišo za zamenjavo 10% tedensko menjavo vode.

Glede na to nimam nek velik akvarij in 30 l vode res ni nek problem zmešati, sem se še vedno odločil za tak sistem. Predvsem ker ta hobi ne zajema samo rib pa koral vendar tudi dosti postranskih DIY projektov. (pa še žena je doma zelo vesela da bo več poplave v hiši pa kante vse povsod)
Priponke
20170625_093521.jpg
20170625_093454.jpg
20170620_191319.jpg
lencior82

Št.: 126
Kraj: Ankaran
Izkušnje: začetnik

Vrni se na Sam svoj mojster