Knjiga o mediteranskem življu

Knjige, revije, spletne strani, knjižnice, TV oddaje

Knjiga o mediteranskem življu

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 12 apr 2007 16:02

Kakor sem uspel ujet po radiu, naj bi pri založbi Modrijan izšla neka knjiga o mediteranskem življu, ki obsega 500 vrst rastlin in živali. Avtor je nek slovenski potapljač in predavatelj na biotehniški fakulteti.

Kdo ve kaj več?

Definitivno me zanima, kaj v knjigi je, čeprav obstaja še mnogo boljša knjiga v nemškem jeziku.
Zadnjič spremenil Dinko van plati, dne 12 apr 2007 16:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

Št.: 2549
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 12 apr 2007 16:05

Aha, sem se malo pozanimal.

Link
Uporabniški avatar
Dinko van plati

OdgovorNapisal/-a MarkoZ dne 13 apr 2007 10:18

Tom Turk je tudi avtor že dolgo razprodane knjige Živalski svet Jadranskega morja. Po moji oceni, do sedaj eno boljših del na tem področju. Toplo priporočam, se najde v knjižnicah. Tudi ta nova knjiga verjetno ne bo razočarala. Kolikor se poznam jo bom v kratkem nabavil in potem poročam.
Uporabniški avatar
MarkoZ

Št.: 113
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 13 apr 2007 15:43

Jaz sem jo imel že možnost večkrat prelistat. Cena je zelo podobna tisti njene predhodnjice, dobiš pa za praktično enak denar veliko več slik in kar nekaj več informacij, vsaj splošnih. Je kar nekaj popravkov.

Nakup se po moji oceni splača.
Uporabniški avatar
Romunov

Št.: 1428
Kraj: Sv. Vid nad Ljubljano

OdgovorNapisal/-a MarkoZ dne 18 apr 2007 12:34

No kot rečeno sem knjigo Toma Turka Pod gladino Mediterana nabavil. Knjiga je od predhodnice Živalski svet Jadranskega morja precej obsežnejša predvsem na račun slikovnega gradiva. V njej so predstavljene fotografije najboljših slovenskih podvodnih fotografov. Žal pa ugotavljam, da so barve precej slabše verjetno na račun tiska, tudi dizajn mi je bil pri prejšnji bolj všeč. Moti tudi da pri posameznem organizmu ni eksplicitno navedeno oz. označeno ali živi tudi v Jadranu. So pa posodobljena imena in posamezna vrsta je predstavljena z večimi fotografijami. Tekst večinoma ostaja enak in akvarist razen določitve vrste ne bo našel veliko koristnih informacij, tudi o prehrani je zelo malo.

Če povzamem v enem stavku je knjiga glede na obsežnost, format in namen vsekakor vredna svojega denarja, na kaj več akvaristom pomembnih podatkov pa bomo morali še malo počakati.
Uporabniški avatar
MarkoZ

Št.: 113
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 18 apr 2007 16:12

Fino bi bilo, da napišeš recenzijo za v bazo člankov. Če imaš seveda čas in voljo.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

Re: Knjiga o mediteranskem življu

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 22 apr 2009 16:52

Slika
Slika s strani MBP - http://www.mbss.org/portal/images/stori ... 2_mala.jpg

Za sladokusce Jadranskega morja, na strani Morske biološke postaje so objavili novico, da je izšla knjiga z naslovom Jadranske babice.
Knjiga zaobjema nekaj uvoda z zgodovino, biologijo in ekologijo, nekaj malega pa piše tudi o babicah kot akvarijske živali. Sledi dihotomni določevalni ključ do družin (imamo 3 družine), rodov in vrst, na koncu pa je opis vsake vrste, ki zaobjema opis, hitro identifikacijo, razširjenost, habitat, prehrano, razmnoževanje in vedenje, status vrste, možnost zamenjave in reference. Pri habitatu je izrisan tudi graf, ki prikazuje vertikalno pojavljanje vrste.

Ob priliki pripopam še kako fotografijo knjige, ter ceno, ko mi jo sporočijo.
Uporabniški avatar
Romunov

Re: Knjiga o mediteranskem življu

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 08 maj 2009 17:33

Če bi koga zanimalo, v Društvu za raziskovanje morja in podvodne športe (DRM) skupinsko naročajo knjigo. V primeru, da se nabere 20 interesentov dajo 13% popusta.

povezava
Uporabniški avatar
Romunov

Vrni se na Literatura in ostali viri informacij