Ideja - Knjižnica za morsko akvaristiko

Knjige, revije, spletne strani, knjižnice, TV oddaje

OdgovorNapisal/-a Andrej dne 17 jan 2005 10:04

Tudi za Sloreef predlagam, da se naredi kot za Akvazin. Objavi račun kamor se nakaže denar, pa se bo zgodilo. Bojan?
Uporabniški avatar
Andrej

Št.: 1307
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 17 jan 2005 11:21

Ponovno smo zašli iz obravnavane teme. Bom pa kljub temu odgovoril na pobudo. Predlog financiranja SLOreef je predstavil Dejan v forumu Pripombe , predlogi, navodila , pod temo Stroški.
Akvazin prispevke zbira na račun nekega podjetja, ki se ukvarja z gostovanjem spletnih strani in ne na račun Akvazina. Odpiranje računa na ime SLOreef, se mi v tem trenutko še ne zdi smiselno. Želel bi predlagati, da se v bodoče predlogi in diskusija o financiranju odvija v forumu Pripombe , predlogi, navodila. Problem financiranja SLoreef v tem trenutku ni tako problematičen, da bi zaradi tega čakali z ostalimi projekti.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 17 jan 2005 11:38

Hja..
Strinjam se z tem da smo zašli iz teme...

Hotel sem samo pobarat, da v tisti niti (forumu Pripombe , predlogi, navodila , pod temo Stroški.) ni bilo nobenega odziva..
Kar posledično kaže na to da bi se vsi šlepali plačali pa smo nekateri..
Pa čeprav gre tu za res minimalne prispevke za katere tudi nekaj dobimo vsaj za razliko od ponujenega na Akvazin-u..

Problem financiranja SLoreef v tem trenutku ni tako problematičen, da bi zaradi tega čakali z ostalimi projekti.

Strinjam se vendar se take stvari preveč "rade" hote ali nehote pozabijo in bi bilo to treba obravnavat prednostno...
Lepo po vrsti in pošteno..

Jasno vmes lahko tečejo vzporedni projekti...

Bojan objavi številko računa za vplačilo!
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8772
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 17 jan 2005 11:45

Clownfish Napisal/-a:Poslovna logika?
Že sama ideja, da bodo knjige pri Andreju v štacuni kaže na veter v eno smer..

Po mojem mnenju knjižnica pač mora nekje imeti svojo polico. Andrej Krašna je pripravljen prispevati prostor in upravljati z izposojo.
Tudi Aleksandrov predlog o vitaulni knjižnici je zelo zanimiv in ga lahko pridružino ideji o knjižnici Sloreef. Poleg imema knjige bo navedena še lokacija knjige (knjižnica v trgovine Korala, Aleksander , ... )
Ali imate še kak drugačen predlog ?
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a BojanD dne 17 jan 2005 11:53

Clownfish Napisal/-a:Pa čeprav gre tu za res minimalne prispevke za katere tudi nekaj dobimo vsaj za razliko od ponujenega na Akvazin-u..

To se pa težko strinjam. Res se tudi AKVAzin še vedno bori s težavami, a ponuja glede na to, da je neodvisen spletni časopis, ogromno (celo več, kot si večina zasluži :twisted: )... mislim, da bi bilo smiselno, da se oba dopolnjujeta, ne pa izključujeta. Žal opažam, da se dogaja to, kar smo pričakovali - prej burna in perspektivna nit Morski akvarij je praktična utihnila :cry:
Uporabniški avatar
BojanD

Št.: 494
Izkušnje: akv. 44; morska 38 let

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 17 jan 2005 12:02

Še vedno me zanima, ali bi poleg mene knjižnica Sloreef imela še kakega člana.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 17 jan 2005 12:27

Jaz sem mnenja, da nas je (zainteresiranih) morskih akvaristov tako malo, da lahko te izposoje potekajo na "4 oči" na srečanjih, spisek literature ki pa je na voljo je pa objavljen na sloreef.com.
Uporabniški avatar
Romunov

Št.: 1428
Kraj: Sv. Vid nad Ljubljano

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 17 jan 2005 12:37

Kot dopolnitev strani z literaturo bi lahko bilo navedeno kdo je lastnik knjige in/ali jo je voljan posoditi..

To je po mojem takoj izvedljivo...

Kar pa se tiče police pri Andreju je zadeva lahko aktivna, koliko bo odziva pa bomo videli..

Načelno je tudi taka knjiga tudi način, da se morski akvaristi med seboj obiskujejo, ter tako izvejo marsikaj novega, si izmenjujeo informacije, mnenja, kar bogati SLO morsko akvaristiko, polica pa tega ne bo omogočala (vsaj ne na tako direkten način)...
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8772
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 18 jan 2005 18:44

Glede na odziv članov SLoreef ocenjujem, da ideja o knjižnici SLOreef ni bila ravno najbolj posrečena, zato vas obveščam , da aktivnosti v povezavi z organizacijo knjižnice iz SLoreef foruma začasno umikamo.

Upam , da bo trgovini Korala uspelo organizirati knjižnico v okviru trgovine. Osebno še vedno menim , da tako knjižnico v Sloveniji potrebujemo in sem Andreju pripravljen pomagati s posojanjem knjig v njegovo knjižnico.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Aleksander dne 18 jan 2005 21:43

Bojan, zakaj pa je zaklenjena tema virtualne knjižnjice? Predlagam, da se tam objavi izključno naslovnice in kazala knjig, morebitna sporočila pa prestavi v primerne teme. Virtualna knjižnica bi vseeno lahko delovala.
Uporabniški avatar
Aleksander

Št.: 883

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 18 jan 2005 21:59

Virtualna knjižnica ni zaklenjena. Tej temi sem dal atribut "Ne prezri", kar pomeni, da bo Virtualna knjižnica stalno na vrhu foruma Literatura.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Aleksander dne 18 jan 2005 22:49

Se opravičujem, napačno sklepanje.
Uporabniški avatar
Aleksander

Št.: 883

razmišljanje

OdgovorNapisal/-a Maj dne 04 avg 2005 20:02

Osebno imam ducat 12 let starih revij Aquarium Fishkeeping in prav tako ducat TFH revij.
Sem jih ravno danes privlekel s kleti, ki sem jo pospravljal.
Revije poklonim knjižnici, če obstaja, al komurkoli, ki bi ga to zanimalo, vendar tako, da se zadeva evidentira.

Društvo MA bi lahko tudi imelo knjižnico :)

LP Maj
Maj

Št.: 41

Re: razmišljanje

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 04 avg 2005 20:24

Maj Napisal/-a:Društvo MA bi lahko tudi imelo knjižnico LP Maj

Se strinjam , ampak za knjižnico je potreben prostor. Trenutno na SLOreef-u obstaja samo virtualna knjžnica http://sloreef.com/phpBB2/viewtopic.php?t=190

Sicer pa si vabljen na jutrišnji sestanek morskih akvaristov, kjer je tudi možnost za izmenjavo knjig in revij. Običajno na sestanek prinesemo kake nove in zanimive knjige in revije.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Regal Angelfish dne 29 nov 2006 1:08

Pozdravljeni!

Ker sem "nov" na SLOreef-u, me zanima, kako je sedaj z morebitno izposojo knjig?

LP Gorazd
Uporabniški avatar
Regal Angelfish

Št.: 187
Kraj: Medvode
Izkušnje: morska od 2006

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Literatura in ostali viri informacij