Jaubertova metoda

Diskusija o kemičnih parametrih vode, kot so slanost, PH, KH, Ca, Mg,..., merjenju teh parametrov ter vzdževanju optimalnih vrednosti.

OdgovorNapisal/-a Dark dne 05 dec 2007 0:53

Clownfish Napisal/-a:Če bo peska res samo centimeter glej, da bo ta primerne granulacije, da ga črpalke za tokovanje ne bodo raznašale naokrog.

Razmišljam o pesku večje granulacije!
Uporabniški avatar
Dark

Št.: 1477
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 05 dec 2007 18:02

Že nekaj časa se več ne štejem med akvariste - začetnike!

No najbrž vem, prav tako, kot ti najbrž veš, da ko poizveduješ o izkušnjah odgovore berejo tudi začetniki. Njim sem pa iz lastnih izkušenj priporočil to, kar je po mojem mnenju za njihov prvi akvarij naustreznejša metoda.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

Št.: 2549
Kraj: Grosuplje

Re: Jaubertova metoda

OdgovorNapisal/-a trstamlajsi dne 07 nov 2018 22:10

Ker se tudi sam spuščam v morsko akvaristika in sem pri fazi izbire filtriranja, se odločam, da bi poleg berlinske metode, penilnika in algnega filtra uporabil še Jaubertovo metodo, s tem, da bi filtracijo naredil samo v enem delu oglednega akvarija.

Imam akvarij 120x50x60 in bi v zadnjem desnem kotu z kamni pregradil del akvarija cca. 50x15 cm in tam po meri naredil ogrodje in sistem za Jaubertovo metodo, kot jo je opisal Bojan v članku.

Imate kakšne predloge? Razumeti morate, da sem začetnik, sprašujem pa, ker bi si rad ustvaril stabilen akvarij. Vem, da obstajajo bailling metode, aktivno oglje in zeolit, ki pa še jih v začetku ne mislim uporabljati.
trstamlajsi

Št.: 5
Kraj: Banovci
Izkušnje: ZAČETNIK (morski ak.)

OdgovorNapisal/-a sasmeister dne 08 nov 2018 20:28

Tema je zelo stara, da ne rečem zastarela. Sam metode nisem nikoli preizkusil, bi pa priporočil preverjeno metodo:
- dobro živo kamenje,
- zmogljiv penilnik,
- črpalke za tokovanje,
ter pa seveda čas, da narava naredi svoje.
sasmeister

Št.: 228
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: morska od 2012

OdgovorNapisal/-a trstamlajsi dne 08 nov 2018 22:09

Tema je stara, ampak mi začetniki prelistamo vse metode, da bi dobili čim bolj uspešen in stabilen akvarij (pa seveda ne predrag :D )
trstamlajsi

Št.: 5
Kraj: Banovci
Izkušnje: ZAČETNIK (morski ak.)

OdgovorNapisal/-a Franjo dne 09 nov 2018 15:51

V mojem prejšnjem 620 l akvariju sem imel ta sistem. Sistem je po moje zastarel. Svetujem ti kvalitetno živo kamenje.
Uporabniški avatar
Franjo

Št.: 146
Kraj: Domžale

Prejšnji

Vrni se na Kemijski forum